• USD 27.9
  • EUR 33.9
  • GBP 39.4
Спецпроекты

Порошенко і Фірташ ніяк не можуть знайти Кличку свого Олеся Довгого

Перенесення обрання другої особи в ієрархії столичної влади свідчить про торги команд нового президента і «газовиків» за сфери впливу в Києві
Кличко мав достатньо часу, аби визначитися з власною кадровою політикою
Кличко мав достатньо часу, аби визначитися з власною кадровою політикою
Реклама на dsnews.ua

Перша сесія Київради виявилась безрезультатною в частині формування керівництва депутатського корпусу. Народні обранці не змогли не тільки сформувати фракції, поділити комісії, а й обрати собі секретаря. Обов'язком якого, власне, і є ведення пленарних засідань за відсутності голови. В його компетенції також узгодження порядку денного. Простіше кажучи, питань, які будуть розглянуті, а які засунуть далеко в шухляду.

Присягнувши на вірність місцевій громаді, Віталій Кличко пообіцяв, що секретарське питання буде вирішене протягом місяця. Хоча лідер "УДАРу" мав достатньо часу на те, аби визначитися з власною кадровою політикою на столичному рівні. Тому є всі підстави припускати, що претендента на посаду секретаря обирає не мер, а дві впливові бізнес-групи, які за результатами нещодавніх виборів отримали контроль над містом. Це команди Петра Порошенка, з одного боку, і Дмитра Фірташа й Сергія Льовочкіна, - з іншого. Відтак, зволікання з кандидатурою секретаря міськради скоріш за все пов'язане з незакінченим торгом, який ведеться за сфери впливу в столиці.

В цьому торгу фігурують декілька претендентів. Головним називають соратника Віталія Кличка, депутата двох попередніх скликань міськради Андрія Страннікова. Його кандидатура може влаштовувати "газовиків", з якою, за даними ЗМІ, новий мер столиці тісно співпрацює останні кілька років. Команда ж Порошенка, з якою лідер "УДАРу" налагодив діалог відносно недавно, вочевидь прагне посадити в крісло секретаря когось свого.  

Ціна питання дійсно дуже висока, бо секретар одночасно є й першим заступником міського голови. До того ж, ця представницька особа може впливати на прийняття або відхилення тих чи інших проектів рішень. Що особливо важливо, коли заходить мова про вирішення недешевих київських земельних питань. Власне, швидкий злет колишнього секретаря міськради Олеся Довгого свідчить про те, наскільки вигідною є ця посада. 

    Реклама на dsnews.ua