• USD 27.9
  • EUR 33.6
  • GBP 38.9
Спецпроекты

Путін не дозволив «регіоналам» розблокувати роботу Верховної Ради

Партія регіонів і комуністи блокують роботу парламенту, відмовляючись брати участь в голосуваннях
Реклама на dsnews.ua

Про це свідчать безрезультатні спроби керівництва Ради провести сьогодні в залі під куполом рішення про позбавлення повноважень депутатів-сумісників, узгодити "Меморандум про порозуміння", а також затвердити порядок денний. Така поведінка представників опозиції цілком співпадає з позицією Росії, яка вже звинуватила Україну в зриві женевських домовленостей і продовжує ставити під сумнів легітимність керівництва нашої держави. Що може свідчити про одне: Кремль дав своїм українським маріонеткам чітку команду гальмувати процес врегулювання політичної ситуації в країні. І такий саботаж потрібен Володимиру Путіну доти, поки його команда не розробить новий план подальшої ескалації конфлікту на Донбасі. 

Фракція Партії регіонів вже не приховує своєї диверсійної політичної діяльності в парламенті. Так, лідер "регіоналів" в Раді Олександр Єфремов сьогодні поставив вимогу негайно приступити до конституційної реформи. Проте, які самі зміни потрібно вносити в основний закон, "синьо-білі" й надалі не уточнюють, повторюючи лише, як мантру, тези про децентралізацію влади, необхідність "почути голос Донбасу" і розширення статусу російської мови.

Голова Компартії Петро Симоненко, в свою чергу заявив про необхідність негайного прийняття законів, які дозволять провести на сході України референдум і почати зміну державного устрою на федерацію. Абсурдність цих вимог очевидна. Адже і комуністи, і "регіонали" чудово знають, що процес зміни Конституції потребує щонайменше півроку. А починати його до президентських виборів щонайменше не логічно. Однак, саме ця абсурдність і доводить версію про те, на чию користь зараз грають ПР і КПУ. І поки в Кремлі не дадуть чітких інструкцій щодо того, як діяти далі, ці дві політичні сили продовжать продукувати подібні політичні нісенітниці. 

Москва, у свою чергу, вживає заходів, для того, щоб тримати в тонусі своїх українських маріонеток, нагадуючи їм, від кого вони залежні. Саме в такому ключі можна розглядати вчорашнє "шахтарське повстання" робітників п"яти шахт "Краснодонвугілля", підконтрольного Ринату Ахметову. За даними наших джерел, виступ шахтарів спровокували люди, близькі до керівництва сепаратистського руху Донецької області. Отже, цей пробний страйк був чітким сигналом Ахметову. Мовляв, якщо він спробує домовлятися з Києвом або ухилятися від виконання вказівок команди Путіна, то отримає масштабний бунт в тилу.

    Реклама на dsnews.ua