• USD 27.7
  • EUR 33.7
  • GBP 39.2
Спецпроекты

Путін підвищує ставки в боротьбі з НАТО

Росія вживає всіх можливих заходів, аби відвернути увагу Європи та США від проблеми сепаратизму в Україні. Для цього брязкає зброєю біля Прибалтики
Реклама на dsnews.ua

Президент Росії Володимир Путін намагається блефувати з Заходом, лякаючи опонентів можливою військовою агресією, яка може зачепити держави-члени ЄС і НАТО. Про це свідчить одностороннє розірвання угоди Кремля з Литвою про надання інформації з озброєння в Калінінграді, а також проведення незапланованих армійських навчань на кордоні з країнами Прибалтики.

Зокрема, на початку травня підрозділи авіації Західного військового округу РФ розпочали навчання в небі над Псковської областю, що межує з Естонією і Латвією. В рамках цих тренувань вперше у небо одночасно піднялися ескадрильї різних типів ударних вертольотів, які стоять на озброєнні ЗВО (Мі-28Н "Нічний мисливець", і Ка-52 "Алігатор", а також транспортно-десантні Мі-8МТВ-5 і Мі-26Т). Нині ж Москва відмовилась виконувати договір про довіру з Литвою, не надавши сусіду інформацію по базуванню озброєння в Калінінградській області, де знаходиться штаб Балтійського флоту Росії. Ці кроки подаються Москвою як відповідь на посилення військової присутності НАТО в країнах Балтії і Польщі, що відбулося минулого тижня.

Однак, недружнє рішення Росії щодо Литви можна трактувати і значно ширше. Цілком вірогідно, що брязкаючи зброєю на кордоні з Прибалтикою, Москва вдається до банальної погрози. Мовляв, Литва, Латвія і Естонія мають не вельми вигідне у військовому плані географічне розсташування. Адже з одного боку вони підперті Балтійським морем, зі сходу їх підпирає Росія, а з півдня дружня Білорусь. Відтак, в разі початку збройного конфлікту, НАТО буде дуже незручно захищати своїх союзників. І відстояти їх вдасться лише з великими втратами і багаточисельними жертвами. Ці аргументи адресовані не лише Брюсселю й Вашингтону, але й керівництву країн Прибалтики. Аби налякати його і створити у керівництва Литви, Латвії і Естонії відчуття незахищеності. Що, за задумом, повинне суттєво пом'якшити їхню позицію стосовно подій в Україні.

Загалом же такі дії Кремля виглядають як банальний блеф і гра на підвищення ставок в протистоянні з Заходом. Адже очевидно, що Росія не насмілиться кинути виклик НАТО. Для цього в неї недостатньо, ні коштів, ні військової сили. Не кажучи вже про відсутність серйозних союзників на міжнародній арені. Тож, граючи в таку небезпечну гру, керівництво РФ просто сподівається відвернути увагу США і ЄС від подій в Україні. Бо європейцям доведеться більше говорити і писати саме про загрозу для прибалтійських держав - членів Євросоюзу, тема ж неприхованої агресії Росії проти України має відійти на другий план.

    Реклама на dsnews.ua