• USD 27.7
  • EUR 33.7
  • GBP 39.2
Спецпроекты

Путін придумав, як розширити зону нестабільності

Росія наполягає на тому, щоб ООН прийняла резолюцію про гуманітарні коридори для мирних терористів
Реклама на dsnews.ua

Росіяни вносять на засідання Ради безпеки ООН резолюцію про створення гуманітарних коридорів на Донбасі. Суть цієї ініціативи зводиться до того, що припиняються військові дії і мирні мешканці (за власним бажанням) виїжджають із власних домівок на нейтральні території. Теоретично, цю ініціативу може підтримати Радбез, адже ідея благородна і на перший погляд суто гуманітарна. Проте, слід зразу зазначити, які цілі має Росія.

1.    Потрібно зробити ротацію бойовиків в ряді складних точок. Теоретично, це, звичайно, можна зробити і без зупинки АТО, але це трохи складніше. Окрім того, бойовикам теж треба кілька днів відпочинку.

2.    Бойовики повинні показати масові втечі людей з цих регіонів. Звичайно, весь Донецьк не виїде, але картинка в кілька тисяч біженців дозволить завантажити пропагандистську машину росіян. Окрім того - це обов'язково  викличе напруження в "прифронтових" територіях. Росіяни хочуть змусити Україну почати будувати табори біженців. Це, окрім всього іншого, спростить роботу шпигунських гуманітарних місій.

3.    Створення буферних зон біженців - це розширення нестабільних територій. Це експорт нестабільності в сусідні, поки стабільні, регіони. І це - головне завдання російської резолюції.

Окрім того, приклад країн Африки та Близького Сходу показує, що табори біженців - це огороджені великі території з напівтюремними, почасти кримінальними концтабірними традиціями. Саме такі резервації необхідні росіянам - вони не лікують від громадянських воєн, а лише породжують почуття ненависті.

Наразі масових виїздів звичайно не буде, але ескалація конфлікту обов'язково породить масові втечі з нестабільних територій. Гуманітарні коридори від РФ - це довготривала тактика, про яку має голосно говорити український уряд вже сьогодні. При чому не лише в ООН, але й в Україні.

    Реклама на dsnews.ua