• USD 27.7
  • EUR 31.8
  • GBP 38
Спецпроекты

Роман Сініцин: Авакову і товаріщам не потрібна справжня реформа МВС

За моїми оцінками, з системи МВС було звільнено менше 5% співробітників
Фото: facebook.com/romabra
Фото: facebook.com/romabra
Реклама на dsnews.ua

Чому особисто я не бачу перспективи у подальшій участі у процесі атестації співробітників МВС?

- Після того, як атестація з широким включенням громадськості фактично відбулась у семи регіонах - були кардинально змінені механізми формування комісій. Замість співробітників рекрутингового центру підбором "громадськості" у комісії почали займатись радники міністра Авакова, включаючи таких одіозних упирів як наприклад Апостол, чиє прізвище фігурує у чорній бухгалтерії "регіоналів".

Також процесом підбору громадськості прямо чи опосередковано почали займатись нєкто Клименко - керівник кадрового департаменту Нацполіціі та інші подібні персонажі старої формації. Про розклад сил у комісіях підібраних за такими механізмами розказати? Ну це коли в комісії в 6 чоловік сидить від сили два адекватних представника громадськості, які нічого не вирішують, а виступають просто статистами. Це в ідеалі там хтось сидить, частіше там громадськість взагалі ручна.

- Усі чули про те, що суди масово відновлюють звільнених ментів? Суди у нас корумповані, це теж усі мабуть чули. Проте Наказ 1465, який регламентує процес атестації, ну дууже не досконалий. Але вносити у нього корективи ніхто не хотів, хоча про проблеми в наказі та процедурі ми почали говорити ще на старті атестації. А також про те, як можна було їх вирішити.

- Усі чули про те, що велика кількість співробітників поховалась від атестації в ДСО і АТОшних полках МВС? Поховались переважно на папері. З цим теж ніхто нічого не зробив.

- Усі чули про якусь статистику по звільненням? Звучало в різних інтерпритаціях і в різних регіонах 8, 10, 30 і навіть 80% (по керівному складу) звільнених. Проблема у тому, що реальний відсоток звільнень мізерно малий на виході (після рішення комісій першої інстанції до половини звільнених відновлювались у апеляції. Хто не відновлювався в апеляції - відновлювався у суді). У результаті, за моїми оцінками, звільнено було менше 5% співробітників.
Це не реформа, погодьтесь.

Точну інформацію про кількість звільнених Вам ніхто не надасть, бо це велика таємниця.

Реклама на dsnews.ua

На наші неодноразові прохання та вимоги викласти в публічний доступ консолідовані списки запрошених на атестацію та тих хто проходив атестацію з результатом проходження - ми отримували реакцію, що "це важко". Це б сприяло громадському контролю та збільшенню довіри до процесу, якби кожен міг перевірити прізвище в режимі онлайн, а не журналістськими запитами, на які відповідають відписками? Впевнений, що так.

Проте паралельно вилізло б багато "скелетів з шафи" - є ціла категорія людей, які просто не з'являлись на атестацію і продовжують працювати. Далеко не останніх людей в системі. Випадок Ківи, якого звільнили не через семиразову неявку на атестацію, у цьому плані дуже показовий. По суті громадськість у процесі зробили простими статистами і прикриваються громадськістю. Ясно, що мене це не влаштовує. Як і десятки інших людей.

Їм, Авакову і товаріщам, не потрібна справжня реформа. Їм потрібно щоб система працювала і "реформа" для західних донорів, відчитатись за витрачені ресурси. Навіщо ламати те, що можна контролювати і що приносить доходи? Система не змінюється, ключові люди на своїх місцях. Навіщо це ламати? На реформу просто немає запиту.

Нагадаю, що три організації (Автомайдан, Combat UA і Народний Тил) делегували до 30 своїх учасників у комісії різного рівня у різних регіонах). Зараз ми не делегуємо нікого і по суті вийшли з процесу.
Шкода тільки пів року витраченого на це часу.

Джерело: facebook.com

    Реклама на dsnews.ua