• USD 27.9
  • EUR 33.3
  • GBP 38.4
Спецпроекты

Суд отправил под домашний арест Саитова, избивавшего Найема

Реклама на dsnews.ua
Шевченковский райсуд столицы в качестве меры пресечения избрал круглосуточный домашний арест на две недели для Магомеда-Амин Саитова, который находился в розыске за нападение на экс-нардепа Мустафу Найема и впоследствии вернулся в Украину

Об этом в Facebook сообщил адвокат Маси Найем, информирует "ДС" со ссылкой на Громадське.

Прокурор просил применить к подозреваемому содержание под стражей, но суд не удовлетворил ходатайство.

Судья Виталий Циктич выбрал Саитову круглосуточный домашний арест до 7 октября.

Саитов отказался отвечать судье и прокурору, как и когда он пересек границу Украины.

В то же время, когда его спросили, почему он вернулся в Украину, подозреваемый сказал "ибо сменилась власть".

Адвокат написал следующее:

"Еще никогда ни один человек, который в розыске, не возвращался в Украину для получения приговора. Это всегда было о договоренности ... Человек просто сбежал из Украины после совершения им противоправных действий. Его остановило не то, что он вспомнил, что жизнь и здоровье в Украине - это наивысшая социальная ценность и поэтому нельзя наносить телесные повреждения. А потому что власть была не та".

Це - іспит для нової влади. Підозрюваний Саітов Магомед-Амін Абубакарович, який напав на мого брата 30 квітня 2018 року, повернувся, цитую, «тому що змінилась влада». Нижче - трішки подробиць з судового засідання щодо розгляду клопотання про застосування раніше обраного запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою. Слідчим управлінням Головного управління Національної поліції у місті Києві проводиться досудове розслідування у кримінальному провадженні № 12018100100004974 від 30.04.2018 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 122, ч. 2 ст. 296 КК України.Досудовим розслідуванням установлено, що ЗО квітня 2018 року, приблизно о 17 годині 25 хвилин, Саітов Магомед-Амін Абубакарович, перебуваючи на проїжджій частині за адресою площа Бессарабська, 2 в м. Києві, діючи у групі з Світовим Ахмедом Абубакаровичем, Саітовим Магомедом-Саліхом Арбуєвічем та Темербулатовим Умолтом Руслановичем, вчинили хуліганство.Одразу після цього Саітов Магомед-Амін Абубакарович виїхав на територію Республіки Азербайджан з метою уникнення кримінальної відповідальності. З 18 лютого він перебував в обліку Генерального секретаріату МОКП-Інтерпол з «червоною» карткою, тобто з метою арешту та подальшої екстрадиції до України. А тепер подробиці. 1. В суді і прокурор і суддя спитали у підозрюваного як та коли він перетнув кордон України. Підозрюваний Магомед відмовився надати таку інформацію. З цього приводу вже завтра подамо зяву про вчинення кримінального правопорушення, щоб слідство встановили всі обставини справи. Це кордон України, чи решето: хочеш – летиш звідси одразу після скоєння злочину, а хочеш – повертаєшся, попри оголошення в розшук (в тому числі державний). 2. На питання чому він повернувся – він відповів, що «бо змінилась влада». Тут важливо зафіксувати, що ще ніколи жодна людина, яка є в розшуку, не поверталась в України для отримання вироку. Це завжди було про домовленості. Хочу здивуватись, якщо на цей раз це буде не так. 3. Прокурор просить обрати запобіжний захід на 60 діб, при тому що строк досудового провадження до 07 жовтня 2019 року. З яких підстав? Ну що заважає нормально підготуватись до засідання? 4. Суддя не задовольнив клопотання прокурора, але обрав запобіжний захід у вигляді цілодобового домашнього арешту строком до 07 жовтня 2019 року. В мене є певні здивування. Бо є чіткі ризики, передбачені ст. 177 КПК. Щонайменше бо людина просто втекла з України після вчинення ним протиправних дій. Його зупинило не те, що він згадав, що життя та здоров’я в Україні – це найвища соціальна цінність і тому неможна завдавати тілесних ушкоджень. А тому що влада була не та. Вже не кажучи про «міцні соціальні зв‘язки» та «репутацію». Добре. Як є. Будемо дуже пильно слідкувати за цілодобовим домашнім арештом. #справаМустафи

Gepostet von Masi Nayyem am Montag, 23. September 2019

Напомним, Магомед-Амин Саитов, который находился в розыске за нападение на экс-нардепа Мустафу Найема, вернулся в Украину, где его и задержали.

Как сообщала "ДС", 30 апреля 2018 года на народного депутата 8 созыва Мустафу Найема в центре Киева напали неизвестные.

Позднее советник главы МВД Антон Геращенко опубликовал их имена: Саитов Ахмед Абубакарович, 14.01.1999 р.н.; Саитов Магомед-Салих Аргуевич, 28.10.1996 р.н.; Умал Тимербилатов Русланович, 28.08.1996 р.н.

Саитов улетел из Киева в Баку.

    Реклама на dsnews.ua