• USD 27.9
  • EUR 33.8
  • GBP 38.9
Спецпроекты

Тимошенко вирішила, що довіряти можна лише собі

Ідея лідерки «Батьківщини» реформувати свою партію наштовхнулася на проблему з кадрами та новими ідеями
Реклама на dsnews.ua

Обрання Сергія Соболєва головою фракції "Батьківщина" було прогнозованим, оскільки він виконував обов'язки керівника фракції і до цього. Його заступником став давній соратник Тимошенко Іван Кириленко. Якщо по кандидатурі Соболєва ні в кого питань не виникало, то з приводу Кириленка у багатьох депутатів з'явилися сумніви щодо його здатності працювати за нових для партії умов. Тому ще одним заступником голови фракції запропонували зробити Руслана Князевича.

Буденні, здавалося б, кадрові рішення виглядають дещо інакше з огляду на анонсоване Юлією Тимошенко реформування свого партійного дітища. За інформацією "ДС", передвиборна кампанія поставила перед лідеркою цілу низку запитань, в разі не вирішення яких "Батьківщина" на парламентських виборах не покаже запланованого результату. Перш за все це запитання щодо якісного складу своєї команди. Кампанія показала, що партійна структура в регіонах знаходиться у занедбаному стані, багато її керівників є соратниками Тимошенко лише формально, бо давно співпрацюють з іншими політичними силами. Зокрема, в багатьох партосередках передвиборчу роботу радше робили для галочки, аніж працювали на результат.

Тому, кажуть наші джерела, лідер партії прийняла рішення повернути на керівні посади декого зі свої старих кадрів, тих, з ким пройшла декілька кампаній і на кого може покластися. У той же час партійці подібне рішення сприймають неоднозначно, оскільки реформування партії, перш за все, потребує зміни облич і підходів.

Друге запитання, яке виникло перед Тимошенко, це відсутність ідей, з якими можна перемагати на парламентських перегонах в разі, якщо вони будуть дочасними і відбудуться вже восени. Сподіватися, що до жовтня Петро Порошенко та його команда наламають стільки дров, що можна буде на критиці в'їхати до парламенту, марно. Звісно, помилки будуть, але і Тимошенко, і її оточення чудово розуміють, що Порошенко опинився в ситуації, коли його кроки, навіть непопулярні, не отримуватимуть з боку суспільства значного осуду. Принаймні у перші півроку. То ж ще одне сподівання - відтермінування дочасних виборів, аби за цей час можна було відпрацювати програму дій за нових умов.

Також, за словами нашого джерела, лідерка з недовірою ставиться до порадників. "Вона вірить у те, що її досвід і її харизма дасть змогу партії безпроблемно подолати прохідний бар'єр", констатував співбесідник.

    Реклама на dsnews.ua