• USD 28
  • EUR 33.7
  • GBP 39.1
Спецпроекты

Десять плювків в душу Майдану

Попри перемогу Євромайдану та численні жертви, залишки старої системи продовжують успішно функціонувати в Україні на різних рівнях
Фото: zn.ua
Фото: zn.ua
Реклама на dsnews.ua

Сьогодні виповнюється рівно рік з часу початку Євромайдану, який закінчився поваленням авторитарного режиму Віктора Януковича. Однак, з того часу в країні відбулося чимало подій, які явно суперечать ідеалам, які мільйони українців відстоювали під час "Революції гідності". "ДС" зібрала підбірку найбільш резонансних фактів, які, без перебільшення, можна назвати плювками в обличчя всім учасникам Євромайдану.

 1.  Призначення нового керівника міліції Києва. Цю посаду влітку зайняв Олександр Терещук, який до цього керував головним управлінням МВС у Волинській області. 24 лютого, лише через 4 дні після розстрілу Небесної сотні, цей кадр сам пішов у відставку з заявою про те, що "схиляє голову перед пам"яттю тих, хто поклав життя за майбутнє держави". Хоча справно виконував усі накази керівництва протягом  кількамісячного протистояння в Києві. В тому числі і по відправці місцевих бійців "Беркуту" на столицю. Також за даними різних ЗМІ, чинний керівник столичних силовиків міг бути причетний до "кришування" мережі аптек, які продавали наркотики в Голосіївському районі Києва (управління якого в 2010-2012 роках очолював Терещук). З кар"єрою цього міліціонера переплітаються і кілька загадкових смертей його колег, що в різні роки займалися розслідуванням у сфері обігу наркотиків.

Фото: УНИАН2. Не менш резонансним стало і призначення першим заступником Генпрокурора колишнього прокурора (займав посаду з березня по червень) Києва Миколи Герасим"юка. До цього перший зам Віталія Яреми працював заступником голови Державної виконавчої служби (2012-2014), яка в часи правління Януковича систематично порушувала права громадян на мирні зібрання, зачитуючи відповідні рішення суду. В тому числі і під час Євромайдану.  

3. Власне, чому так виглядає кадрова політика у постреволюційній Україні стає зрозумілим, коли прийняти до уваги наступний "плювок" - це збереження кумівства у владі Вибори до парламенту показали, що сімейні підряди не тільки не зникли з політичного олімпу, а навіть збільшили свої представництва. А діти впливових чиновників, як син того ж таки Віталія Яреми, продовжують робити карколомні кар"єри.

Фото: slovoidilo.ua4. Прохід в парламент "Опозиційного блоку". Перемога революції залишила за бортом політичного життя України одіозну Партію регіонів, але найбільш одіозні її представники знову пройшли в Верховну Раду за списком ОБ. Це і Юрій Бойко, і Олександр Вілкул, і Нестор Шуфрич, і Наталія Королевська, і Вадим Новинський і інші. Звичайно, за цю партію голосували конкретні виборці і нова влада не могла якось вплинути на це. Але могла почати розслідування проти згаданих осіб на предмет зловживання владою (наприклад по скандальним "вишкам Бойка) в часи правління Віктора Януковича і в разі виявлення відповідних доказів – арештувати.

5. Ще одним відвертим плювком став відвертий "злив" частини мажоритарних округів на виборах 26 жовтня. Що дозволило пройти в парламент колишнім "регіоналам", які голосували за скандальні закони 16 січня. Злив округів, що дозволило пройти до Ради 54 мажоритарникам, які голосували за закони 16 січня. Зокрема, це такі відомі фігури, як Сергій Ківалов, Володимир Литвин, Олександр Герега, Володимир Зубик, Антон Яценко, Андрій Деркач, Сергій Клюєв, Дмитро Добкін, Віталій Хомутиннік, Дмитро Шенцев та інші.

Фото: tyzhden.ua6. Ніхто з представників колишньої влади так і не "сів". Це, напевно, основний провал нової влади, яка обіцяла покарати все найближче і не тільки оточення Віктора Януковича. На даний момент Генпрокуратура висловила підозру лише тим колишнім високопосадовцям, які вже давно втекли з країни  - Андрій Клюєв, Сергій Арбузов, Сергій Курченко тощо.

Реклама на dsnews.ua

7. Поруч з цим пунктом варто додати ще один, не менш важливий плювок – це фактичне збереження бізнесу чи фінансових схем колишніх одіозних "регіоналів". Наприклад, буквально вчора, за даними "Слідства.Інфо", ще один втікач Юрій Іванющенко збільшив свою частку у власності одеського ринку "7 кілометр" до 56%. Також є дані про те, що так само успішно в Україні продовжують працювати фірми, підконтрольні Сергію Курченко, Андрію Клюєву та іншим "регіоналам".   

8. Ще одним "плювком" є продовження роботи в України відверто проросійських ЗМІ, таких, як газета "Вести", журнал "Кореспондент" та інші. Хоча нова влада заявила про початок тотальної інформаційної зачистки держави від сепаратистських та ворожих джерел інформації. Однак конкретних результатів досі немає.

Фото: УНИАН9. Можливо найменш вагомим, але найбільш символічним "плювком" в обличчя "Революції гідності" стало обрання депутатом Юхима Звягільського. По-перше, тому що цей депутат всіх скликань також голосував за закони 16 січня. По-друге, тому що він є символом тіньового вугільного бізнесу Донбассу, на рахунку якого десятки мільйонів доларів та сотні шахтарських життів. По-третє, тому що є підстави підозрювати Звягільського у фінансовій підтримці окремих груп сепаратистів. По-четверте, тому що Звягільський є депутатом лише 1 454 виборців, які за нього проголосували. Інші не могли фізично, оскільки більша частина округу знаходиться під контролем терористів.

10. Ще одним болючим "плювком" можна назвати втечу командира спец роти "Беркуту" Дмитра Садовника, підозрюваного у масовому розстрілі учасників Євромайдану 20 лютого цього року. Це найбільш очевидний прояв халатності нової влади. Адже Садовник був затриманий, пізніше арештований і по його справі розпочався судовий процес. Однак, пізніше майора випустили під домашній арешт. Чим "беркутівець", відео з яким, де він розстрілює беззбройних людей на Інститутській, є у відкритому доступі, і скористався для втечі.

    Реклама на dsnews.ua