Для тех,
кто не делает
поспешных выводов

ТОП-5 скандалів за участю Галини Гереги

Пятница, 13 Июня 2014, 14:14
Колишня секретар міськради запам'яталась киянам переважно курйозними історіями
ТОП-5 скандалів за участю Галини Гереги

Мер Києва Віталій Кличко звільнив секретаря Київської міської ради Галину Герегу з займаної посади. Про це йдеться у розпорядженні №49 від 5 червня. Відповідно до розпорядження, Герегу звільнено із займаної посади у зв'язку із закінченням строку повноважень. Портал dsnews.ua вирішив пригадати найскандальніші ситуації за участю Гереги

1. Висадка каштанів італійського сорту бріоті по 15 тис. грн за одне дерево в квітні 2013 року. На захід пані Герега прийшла у вишуканій шубці, що вже викликало глузування з боку громадськості. Пізіне ж виявилося, що славнозвісні каштани насправді є представниками вітчизняних сортів, а нібито заключений договір з італійською фірмою на поставку 200 закордонних дерев, банальна афера.

 

2. Постійні бійки в Київраді. Де-юре 5-річні повноваження міськради минулого скликання закінчились ще в травні 2013 року. Однак, парламент не поспішав призначати вибори нових депутатів, а Конституційний Суд, підконтрольний в той час Віктору Януковичу постановив продовжити роботу столичної ради. Тодішня опозиція з цим не змирилась і намагалась завадити проведенню пленарних засідань Київради. Що завжди перетворювалося в масові бійки, на фоні яких вирізнялась своїм яскравим вбранням Галина Герега

 

3. Провал на парламентських виборах. Вже отримавши пост секретаря Київради, Галина Герега спробувала піти на підвищення і зареєструвала свою кандидатуру для участі в парламентських виборах на 215 мажоритарному окрузі. Сімейство Герег не шкодувало грошей на виборчу кампанію, будувало дитячі майданчики і роздавало продуктові набори пенсіонерам. Але це не допомогло і провладний кандидат зазнав поразки на користь представника "Свободи" Андрія Іллєнка.

 

4. Бойкот "Епіцентру".  Приналежність до табору "регіоналів" з початком революційних подій в Україні створили Галині Герезі, яка контролює мережу будівельних гіпермаркетів, серйозні проблеми. Громадянські активісти включили "Епіцентр" до списку підприємств, які слід бойкотувати, щоб зменшити, таким чином, фінансові можливості колишньої влади. І якщо в східних та південних областях ця ініціатива не мала широкої підтримки, то на заході і в центрі, була підхоплена десятками тисяч громадян. За неофіційними даними, наприклад, у Львові, доходи місцевих "Епіцентрів" впали в рази. А працівники гіпермаркетів навіть були змушені вийти на контрпікет, щоб врятувати своє робоче місце.

 

5. Відмова захистити українську мову. У вересні 2012 року Галина Герега, як секретар Київради, відмовилась включити до порядку денного проект постанови про мораторій на надання російській мові статусу регіональної в Києві. Зважаючи на те, що тоді, після прийняття парламентом скандального закону про мови Вадима Колесніченка, східні і південні області повально визнавали російську регіональною, такий крок Гереги допоміг команді Віктора Януковича вислужитись перед Кремлем.

Теги: #Киев