• USD 27.6
  • EUR 33.5
  • GBP 38.9
Спецпроекты

Уряд «забув» внести новий бюджет у парламент

Прем’єр-міністр анонсував внесення змін до основного фінансового документу країни і хоче, щоб депутати проголосували за них не читаючи
Фото: УНИАН
Фото: УНИАН
Реклама на dsnews.ua

Арсеній Яценюк заявив, що уряд може ініціювати 25 лютого проведення позачергового засідання Верховної Ради України для внесення змін до державного бюджету. Також глава уряду попросив парламент вже від сьогодні "приступити до активної роботи, щоб до кінця місяця були прийняті відповідні закони". В той же час Арсеній Петрович забув розповісти депутатам та своїм виборцям, про які саме зміни до головного фінансового документу йдеться. Не чули про них поки що і у бюджетному комітеті Ради, хоча до визначеного урядом дед-лайну залишилось всього 7 робочих днів. Відтак, не важко здогадатися, що Яценюк надумав проштовхнути анонсові бюджетні правки, як свого часу і сам бюджет – без презентації, вночі і з шантажем депутатів.

Необхідність внесення правок у головний фінансовий документ країни виникла після того, як Кабінет міністрів нарешті досяг компромісу з МВФ, який погодився виділити Україні $17,5 млрд. Серед ключових умов, які міжнародний кредитор висунув нашій державі натомість – підвищення цін на газ, скорочення державного апарату, жорсткий моніторинг управління державними підприємствами, поділ та приватизація НАК "Нафтогаз України" тощо. І всі ці питання необхідно врахувати в бюджеті на поточний рік. Але, як показує досвід, разом з життєво необхідними для держави фінансовими правками в річний фінансовий план країни під шумок можна внести і цілу низку норм, які до оптимізації видатків чи реформ не мають ніякого відношення. А найлегше це зробити тоді, коли проект відповідних змін вноситься до парламенту в останній момент і депутати банально не мають часу, щоб з ним ознайомитись. 

Депутати підтвердили, що наразі не бачили ніякого проекту змін до бюджету. Приблизно така ж картина спостерігалася і наприкінці грудня минулого року, коли уряд готував для розгляду у Верховній Раді проект бюджету на 2015 рік.

"ДС" опитала кілька депутатів з бюджетного комітету і всі підтвердили, що наразі не бачили ніякого проекту змін до бюджету. Приблизно така ж картина спостерігалася і наприкінці грудня минулого року, коли уряд готував для розгляду у Верховній Раді проект бюджету на 2015 рік. Нагадаємо, що тоді цей документ розглядався вночі, з 28-го на 29-го грудня, після довгого пленарного дня, коли більшість депутатів вже банально засинали на своїх робочих місцях, а команда Яценюка почала їх відверто шантажувати. Мовляв, не проголосуєте за бюджет - Україна не зможе ні армію утримувати, ні зарплати платити, ні розраховувати на нові кредити МВФ. Відтак, у депутатів просто не залишалося вибору і вони були змушені тиснути кнопки "за". 

Судячи з усього, такий же прийом Арсеній Яценюк планує застосувати до парламенту і цього разу. І аргументи, якими він спробує переконати Раду голосувати правки до бюджету в сліпу, також відомі: війна, рекордне зменшення золотовалютних запасів і нове падіння гривні. 

    Реклама на dsnews.ua