• USD 36.6
  • EUR 37.4
  • GBP 44.4
Спецпроекты

Вас ще не викинули в смітник? Готуйтеся

Якщо міліція оперативно не посадить тих, хто викидає політиків у смітник, завтра не буде жодної людини в країні, яку б проплачений натовп не міг прилюдно "опустити"
Фото: censor.net.ua
Фото: censor.net.ua
Реклама на dsnews.ua

Україною котиться хвиля нападів на політиків, пов'язаних з минулим режимом. Після того, як у смітнику побував Віталій Журавський, а Юрію Мірошниченку дісталося на горіхи прямо при вході в парламент, під народну люстрацію потрапили Віталій Грушевський та Віктор Пилипишин. Грушевського упіймали в центрі Києва і тикнули обличчям у сміттєву урну. А вчора від рук "люстраторів" постраждав Пилипишин. Невідомі особи, можливо "свободівці", бо конкурентом Пилипишина на окрузі в столиці є націоналіст Юрій Левченко, піймали депутата, надавали добрячих стусанів, вкинули до смітника та облили червоною фарбою. Ці особи поширили повідомлення, що так вчинятимуть з усіма представниками колишньої влади, які принесуть до Центрвиборчкому документи на реєстрацію кандидатами в депутати. Тобто, до закінчення реєстрації у смітнику може опинитися ще не один політик.
Проте виникає логічне запитання: чи мають право громадяни здійснювати у подібний варварський спосіб народну люстрацію. Бо це ніщо інше як самосуд.

Немає жодного сумніву у тому, що той же Пилипишин заслуговує на покарання. Бо той спосіб, у який він перемагав на окрузі, з тітушками і мовчазною міліцією, може увійти в підручники з фальсифікації виборів. Як на покарання заслуговує і Журавський. Його ми пам'ятаємо як ініціатора закону про кримінальне переслідування за наклеп. Цей закон був пробним каменем перед сумнозвісними диктаторськими законами від 16 січня. Але, по-перше, народна люстрація - це не знущання натовпу над людьми, а недовіра таким кандидатам на виборах. Нехай би Пилипишин балотувався і зайняв останнє місце. Або в разі спроб підкупу виборців його б зняли з перегонів, порушили кримінальну справу і змусили відповідати за правопорушення.

Ті, хто запихають опонентів у смітники, і самі згодом можуть опинитися там само

По-друге, чому ті, хто нападає на екс-"регіоналів", вирішили, що їм дане право так діяти. Чим вони відрізняються від тітушок? Тим, що під свої дії підводять принцип революційної необхідності? Але вони чомусь забули, що Майдан і отримав назву Революції Гідності, бо переміг негідників. Діяти методами негідників означає опускатися до їхнього рівня.

По-третє, ті, хто запихають опонентів у смітники, і самі згодом можуть опинитися там само. Прийде інший натовп і користуючись тією ж надуманою революційною необхідністю надає копняків сьогоднішнім люстраторам.

Якщо міліція оперативно не посадить тих, хто викидає політиків у смітник, завтра не буде жодної(!) людини в країні, яку б проплачений натовп не міг прилюдно "опустити". Це буде спочатку стосуватися чиновників, потім друзів-ворогів по бізнесу, потім боржників чи тих, хто навпаки не хоче віддавати борги.

    Реклама на dsnews.ua