• USD 26.3
  • EUR 30.6
  • GBP 36.2
Спецпроекты

Вибори в парламент відбудуться за правилами Януковича

У четвер нардепи підуть догулювати канікули без змін до закону про вибори. У цьому звинуватять "регіоналів". Хоча змішані вибори на руку майже всім
У наступну Раду планують потрапити "тузи" минулої влади
У наступну Раду планують потрапити "тузи" минулої влади
Реклама на dsnews.ua

Покійний Іван Плющ сказав би про законопроекти щодо відкритих пропорційних списків і заборони балотуватися до нової Ради вічним мандатонясцям: не впихайте невпихуєме. Навіть ті політичні сили в парламенті, які відстоюють відкриті списки, чудово розуміють, що за це ВР не проголосує. Тому і підняли цю тему на свої партійні знамена, аби під час кампанії розповідати виборцям, як вони пнулися але... не змогли. Зрозуміло через кого - через "ригів", п'яту колонну, комуняк і змову олігархів.

Власне, найбільше в разі збереження змішаної системи страждають "Свобода" й Юліна "Батьківщина". Всіх інших вона влаштовує. І пропрезидентську політсилу (Порошенко знаний майстер розкладати яйця в різні передвиборчі корзинки), й "УДАР", і колишніх і теперішніх "регіоналів". Бо дає хоч комусь із ексів нагоду потрапити до наступної каденції (гречку, консерви і агітацію батюшок усім відомого патріархату ніяким Майданом не викорінити). А ось чиста пропорціоналка - їхня смерть. Тому "свободівці" і "батьківщинці" будуть праві, коли звинуватять колег у намірах зберегти змішану систему виборів. Проте вони такі ж самі, бо насправді лише граються у законопроекти з відкритими списками. Спонсорів та їхніх протеже куди в такому випадку дівати?

То ж у четвер українцям не являть закон про пропорційні вибори. Ні в якому вигляді. Не буде й т.з. "люстраційного" закону для нардепів. Буде, як висловлювався один відомий журналіст, боротьба нанайських хлопчиків. Результатом якої всі залишаться задоволені. В арсеналі штатних спікерів парламентських політсил вже є "темник" для дуже подібного до правди пояснення виборцям, чому одну із вимог Майдану - перезавантаження парламенту - будуть виконувати за правилами, написаними за часів Януковича. Але насправді пояснення цього цирку лише одне: система корупції в парламенті прагне зберегтися і відтворитися, а нова влада цьому не противиться і навіть потурає.

    Реклама на dsnews.ua