• USD 27.6
  • EUR 33.4
  • GBP 38.8
Спецпроекты

Воронезький трибунал: Надія Савченко відповість за Майдан та ЄС перед Путіним

В Росії починають гротескний "нюрнберзький процес" над "київською хунтою". Головним фігурантом на ньому стане українська льотчиця Надія Савченко
Реклама на dsnews.ua

На жаль, пише Espreso.tv, український "солдат Джейн" Надія Савченко, над якою в російському Воронежі розпочали судилище, навряд чи, стане єдиним фігурантом цього псевдонюрнберзького процесу. Тепер стає зрозумілим навіщо терористи беруть полонених серед українських активістів та військових. Усім їм приготована роль підсудних і "справа Савченко" має перерости в масштабний процес над цілою Україною. По суті, це буде спроба зробити один з наймасштабніших пропагандистських трюків часів Путіна. Цільовою аудиторією трюкачів будуть як росіяни, так і Захід. Почнуть з доведення причетності Савченко до вбивства російських журналістів (до таких речей чуйними будуть як самі росіяни, так і західний обиватель), а закінчать обвинуваченнями у масових вбивствах "мирних мешканців Донбасу" та "торгівлею органами". Свідками виступатимуть кілька десятків "ряжених" представників "тисяч біженців" з України, про яких сурмить російська преса. Одним словом, картинка буде забезпечена гарна.

Вже вражає брехливістю сама початкова "легенда", яку придумали російські пропагандисти для Надії Савченко - виявляється вона спочатку займалася "етнічними чистками" на Донбасі, потім перевдягнулася у біженку і проникла на територію Росії. Безперечно, щоб творити диверсії. Ця легенда мусить приховати нестиковку - між полоном Савченко у терористів в Україні і її появою в Росії.

Сумнівно, що у всю цю брехню повірить офіційний Захід, який підтримуватиме (утім, не надто активно) намагання МЗС України визволити Савченко, але не заради нього влаштовується ця вистава. Вона розрахована на широкий західний загал.

І знову Україна програватиме інформаційну війну з РФ. Тому що саме Україна вже давно мала започаткувати свій власний "нюрнберзький процес" - над вбивцями майданівців та їхніми російськими партнерами, над причетними до анексії в Криму, над реальними терористами і диверсантами, яких зараз кожен день затримують на Донбасі і, зрештою, по всій Україні. Чому ми не бачимо їх "стройные ряды" на лавах підсудних? Чому вони не розповідають в суді, хто і як їм постачає зброю? Чому цю зброю з російськими серійними номерами не демонструють в суді? Де цей публічний масштабний процес над цілою російською агресією, який можна було би показати західному обивателю, пересічному мешканцю Донбаса, усім? Його немає. Ми як завжди на крок позаду Росії. І тепер будемо змушені знову захищатися у ролі "відповідачів".

    Реклама на dsnews.ua