Для тех,
кто не делает
поспешных выводов

Як просувається розслідування масового вбивства демонстрантів на Майдані

Пятница, 13 Июня 2014, 18:48
За словами в.о. генпрокурора, схема силового придушення протесаного руху і відповідальні особи вже встановлені
Як просувається розслідування масового вбивства демонстрантів на Майдані

В.о. генерального прокурора України Олег Махніцький оприлюднив нові дані стосовно розслідування трагічних революційних подій в центрі Києва у лютому. Зокрема, за словами чиновника, посадовці МВС свідомо заважають слідству у цій справі. Однак, в цілому, події 18-20 лютого, учасники та керівники спец операції проти активістів Майдану вже встановлені. Крім того, ГПУ звернулася за допомогою до американського ФБР, попросивши покращити відео записи тих подій, щоб можна було більш чітко встановити причетність тих чи інших силовиків до конкретних злочинів.

Як писала "ДС", Махніцький пожалівся на погану роботу МВС і розповів, що досі не проведено вичерпних заходів з виявлення кола співробітників спецпідрозділу МВС "Беркут", які можуть бути причетні до вбивств активістів на Майдані. Також невдоволення в.о. генпрокурора викликало припинення виклику слідчими для допиту як свідків працівників міліції, і зокрема колишнього спецпідрозділу "Беркут".

Серед добрих новин Олег Махніцький розповів про вже остаточно з"ясовану схему дій силовиків під-час спроби придушення акцій протесту в Києві. В центрі схеми – колишній президент Віктор Янукович, який давав накази міністру внутрішніх справ Віталію Захарченко з дозволом на приховане використання вогнепальної зброї  на Майдані. Екс-глава уряду Микола Азаров, у свою чергу, забезпечив прийняття незаконних постанов, відповідно до яких міліція застосовувала для розгону протестуючих світло-шумові та газові гранати посиленої дії, а також використовувала водомети без температурних обмежень. Крім того, МВС під керівництвом Захарченка провело незаконну закупівлю згаданих спецзасобів на загальну суму 1,2 млн грн.

Для того, щоб більш чітко відтворити картину подій 18-20 лютого, ГПУ звернулася з проханням до Федерального бюро розслідувань США покращити якість відеозаписів з місць розстрілу на Майдані. За словами Махніцького, для цього слідчими було витребувано відеозаписи з відеокамер, які були встановлені на будівлях усіх підприємств в центрі міста. Він також повідомив, що на даний час допитано у справі про масові вбивства понад тисячу осіб, оглянуто понад 200 місць подій і призначено понад 400 експертиз.