• USD 27.9
  • EUR 33.8
  • GBP 38.9
Спецпроекты

Як Яценюк хоче обвести парламент навколо пальця

Текст бюджету-2015 з’явиться в парламенті у двадцятих числах грудня. Чим пізніше його побачать депутати, тим більше шансів, що вони змушені будуть його підтримати
Фото: oboi-dlja-stola.ru
Фото: oboi-dlja-stola.ru
Реклама на dsnews.ua

Прем'єр пообіцяв, що законопроект про державний бюджет буде внесено до парламенту разом із пакетом поправок до бюджетного кодексу. Вочевидь, що проект бюджету на наступний рік має бути розроблений з урахуванням цих поправок. Тобто, депутатів ставлять перед фактом: хочете аби бюджет був прийнятий - маєте проголосувати за всі зміни до податкового кодексу, за всі, цифри, які запропонує Уряд. Ні - бюджету не буде і винними у Кабміні зроблять депутатів.

Варто зауважити, що критика на адресу прем'єра за затримки з бюджетом є справедливою. По-перше, проект бюджету мав бути поданий ще в середині вересня, але парламент документу не побачив. Це було перше значне порушення уряду. Зрозуміло, чому воно виникло - передвиборча кампанія змушувала Яценюка як лідера "Народного Фронту", не розкривати всі карти. Тобто, він розповідав з телеекранів, що доведеться затягнути паски, але не говорив про все. Інакше б "НФ" не отримав високого рівня підтримки виборців. Хитрість спрацювала.

Бачимо, як соратники Яценюка ставлять колег по коаліції у некрасиву позу. Мовляв, коли не зберетеся на позачергове засідання чи, боронь Боже, критикуватимете бюджетні цифри і питатиметесь про курс гривні або ж податкову базу, значить, ви проти української армії

По-друге, законопроект про держбюджет з'явився в Раді 12 грудня, а вже наступного дня відкликаний на доопрацювання. Пояснення - необхідно врахувати всі пункти підтриманої ВР програми уряду. Маніпуляції з проектом бюджету викликали у багатьох сумнів, що цей документ готовий і що за тиждень нардепи отримають дійсно ефективний фінансовий дороговказ. Скоріше за все, в парламент буде внесено бюджет, до якого у законодавців виникне безліч запитань. Проте через обмаль часу до Нового року їм доведеться або затверджувати те, що є, або ж економіка найближчі місяці перебуватиме у ручному управлінні урядовців. Що однозначно погано, оскільки під такий режим управління ніякий МВФ кредитів не дасть.

У "НФ" вже розпочали інформаційну артпідготовку. Олександр Турчинов заявив, що в разі, якщо уряд внесе закон про бюджет раніше, Раді варто зібратися позачергово. А віце-спікер, "фронтовик" Андрій Парубій акцентував на видатках на армію. Міністр оборони попросив для свого відомства 50 млрд. грн. "Ми будемо підтримувати всі цифри Міноборони і більше того намагатимемось виділити ще більше коштів", заявив він. Бачимо, як соратники Яценюка ставлять колег по коаліції у некрасиву позу. Мовляв, коли не зберетеся на позачергове засідання чи, боронь Боже, критикуватимете бюджетні цифри і питатиметесь про курс гривні або ж податкову базу, значить, ви проти української армії.

Якщо прем'єр планує діяти такими методами й далі, то йому потрібен не демократичний парламент, а більшість часів Януковича, яка безмовно тиснула на кнопки за помахом руки Чечетова. Раду нагинають. Залишилося оголосити кастинг на нового парламентського "диригента".

    Реклама на dsnews.ua