Для тех,
кто не делает
поспешных выводов

Як з'явилось Мінмолоді і навіщо його втретє ліквідують

Вторник, 23 Июля 2019, 07:55
Історія непотрібного відомства
Як з'явилось Мінмолоді і навіщо його втретє ліквідують

Колись у Людмили Кучми була подруга Валентина Довженко і їй придумали посаду - міністр молоді. Туди ж приєднали спорт. У часи другого терміну Кучми, як кажуть, тодішній президент вирішив, що міністерство треба ліквідувати. Операція проводилася у строгій таємниці і про це рішення знало буквально кілька людей. За кілька годин до ліквідації про це таки дізналася дружина Кучми і стався великий сімейний скандал. Як результат - міністерство було збережене. Головне питання - хто злив інформацію - залишилося без відповіді, хоча злі язики вказували на тодішнього голову АП Віктора Медведчука. Але ані підтвердити, ані спростувати цю інформацію я не можу.

Друга спроба відбувалася за часів Віктора Януковича. Тоді було майже погоджено так звану німецьку модель (вона працювала і в РФ): в її рамках мали об"єднати Мінсоцполітики, Міністерство охорони здоров"я і Мінмолоді. Цю інформацію я дізнався з власних джерел, ми тоді опублікували статтю в газеті "Коментарі", де я працював. Стався величезний скандал і ідею було поховано.

Тепер ми маємо третю спробу, як на мене, не дуже логічну, об"єднати Мінмолоді з Мінкультом і Мінінформації. Як на мене, куди логічніше було б виділити окремо Держкомспорт, а Мінмолоді приєднати до Мінсоца.

Для чого це робиться зараз? Офіційно, щоб скоротити чиновників, але будь-яке скорочення, все одно призводить до збільшення чиновників. Головна причина дуже проста: при ліквідації міністерства (а зараз всі міністерства, може, за винятком МВС та Міноборони, ліквідують і створять наново) можна звільнити всіх і набрати людей по-новій. Так найпростіше перетрясти держапарат і призначити на посади тих, кого визначать прогресивним і новим.

Больше новостей о политической жизни Украины читайте в рубрике Государство