• USD 27.7
  • EUR 33.4
  • GBP 38.5
Спецпроекты

Заявление экс-налоговика, министра доходов и сборов Александра Клименко

Реклама на dsnews.ua
"Утворення Міністерства доходів і зборів України стало черговим свідченням нашого прагнення розвивати податкову політику в європейському тренді" - уве

Экс-глава Государственной налоговой службы Александр Клименко, который вчера лишился не только кресла, но и всего ведомства (напомним, ГНСУ ликвидировали), вчера же был назначен министром. Причем не какого-нибудь, а нового. Название нового министерства пока путают. Его называют министерством то доходов и сборов, то налогов и сборов.

В соответствии с Указом президента № 739/2012 от 24 декабря 2012 г. Клименко назначен "Міністром доходів і зборів України". 

Пресс-служба пока еще Государственой налоговой службы Украины распространила заявление Клименко как министра. Приводим текст на языке оригинала:

Утворення Міністерства доходів і зборів України стало черговим свідченням нашого прагнення розвивати податкову політику в європейському тренді. Концентрація усіх функцій, пов’язаних з адмініструванням податкових та митних платежів, у рамках єдиної структури – це шлях, який обрали багато провідних країн, в тому числі Великобританія, Данія, Латвія, Канада.

Вперше в історії незалежної України ми маємо у складі центральних органів виконавчої влади відомство, яке, по-перше, несе на собі всю повноту відповідальності за наповнення державного бюджету. По-друге, створено організацію, що є повноцінним регулятором інвестиційного клімату та умов ведення бізнесу з точки зору повноважень та компетенції.

Вітчизняні підприємці та іноземні інвестори відтепер мають єдиного адресата, який від імені держави відповідає за створення рівної конкуренції, поміркованого оподаткування, якісний сервіс в адмініструванні обов’язкових платежів. Наявність єдиного центру управління зробить процес прийняття рішень швидким та ефективним, і держава встигатиме реагувати на стрімкі зміни економічної кон’юнктури, актуальні тенденції, нагальні потреби платників.

Пріоритети нашої роботи лишаються незмінними: удосконалення системи адміністрування податкової системи України, якісне обслуговування платників із застосуванням новітніх технологій, спрощення документообігу, мінімум витрат часу представникам бізнесу на спілкування із державою, і максимум – на основну діяльність.

Реклама на dsnews.ua

У нас немає часу на розмірковування. Інтеграцію двох відомств, формування єдиної стратегії роботи, розробку «дорожньої карти» розвитку Міністерства ми повинні створити якомога швидше.

Необхідні організаційні заходи мають відбутися так, щоб не виникло жодних незручностей для платників, і щоб бізнес-середовище від усіх новацій у нашій роботі отримувало виключно позитивні враження – прискорення обслуговування, зменшення документообігу, проведення процедур в електронному вигляді, постійне зростання компетентності та доброзичливості.

Разом з тим, процес операційної та функціональної інтеграції Податкової та Митної служб буде виваженим та обережним. В обох відомствах на сьогодні є усталені колективи, сформовані професійні традиції, ґрунтовні здобутки в теорії та практиці. Цінний досвід податківців та митників має при поєднанні дати синергетичний ефект у площині вдосконалення ефективності менеджменту, підвищення якості регуляторної політики, прийнятності для вітчизняних та зарубіжних інвесторів.

Я вірю, що працівники Податкової та Митної служб незабаром стануть єдиним колективом колег та однодумців, а нове Міністерство – ефективним інструментом захисту державних інтересів.

    Реклама на dsnews.ua