• USD 27.8
  • EUR 33.4
  • GBP 38.7
Спецпроекты

44 українських міста та районні центри досі мають радянські назви

На українській мапі жива пам'ять про епоху СРСР
Реклама на dsnews.ua

В Україні вже за 23 роки незалежності залишаються міста з назвами радянської доби. Найбільше їх у Донецькій області (9), у Луганській (8) та в Криму (7), з'ясувала Gazeta.ua.

Серед міст, що мають за назву привид СРСР, є й обласні центри Дніпропетровськ та Кіровоград.

Найзахіднішим радянським топонімом в Україні є шахтарський райцентр Червоноград на Львівщині.

25 радянських назв ушановують комуністичних діячів. Найбільше - по три рази - чільного партійця Сергія Кірова, революціонера на прізвисько Артем і творця комунізму Володимира Ульянова-Леніна.

Міста на Донеччині названі на честь болгарського комуніста Георгія Димитрова та француза Моріса Тореза. Решта 18 населених пунктів прославляють Червону армію, гвардію, партизан, Комуністичний інтернаціонал, 1 травня.

Реклама на dsnews.ua

Однак після розпаду Радянського Союзу назви деяких міст таки змінили. Замість Карло-Лібкнехтівська з'явився Соледар, Жданову повернули назву Маріуполь, Ворошиловград знову став Луганськом, а Комунарську присвоїли ім'я українського мецената - промисловця і банкіра Олексія Алчевського.

Перейменувати місто коштує кілька тисяч гривень. Для зміни назви потрібно провести референдум та зібрати підписи щонайменше 10 % мешканців населеного пункту.

    Реклама на dsnews.ua