• USD 27.7
  • EUR 33.4
  • GBP 38.5
Спецпроекты

Глосарій мемів тижня. Андріївський кубізм та Отруєння московієм

Сім нових слів та словосполучень, які поповнили словник української мови завдяки креативу користувачів Інтернету за сім останніх днів
Реклама на dsnews.ua

Андріївський кубізм - модерновий архітектурний стиль із притаманними підкреслено геометризованими формами, що був визначений українською інтернет-спільнотою переважно без архітектурної освіти напередодні та під час відкриття на київському Андріївському узвозі фасаду нового приміщення Театру на Подолі. Ця подія навіть затьмарила введення 29 листопада 2016 року в експлуатацію нового арочного саркофага над будівлею четвертого енергоблоку Чорнобильської АЕС. Що, на відміну від провідних світових ЗМІ, спровокувало в українському інформпросторі лише дискусії щодо можливості вписати новозбудований об'єкт "Укриття" в архітектурний ландшафт Андріївського узвозу (див. фотофакт нижче).

Гібридне привітання - ціла низка заходів в Росії та окупованих нею територій з приводу 25-тиріччя з дня проведення 1 грудня 1991 року Всеукраїнського референдуму на підтвердження Акта проголошення незалежності України. Старт акції дав Кремль переведенням російських Збройних Сил в анексованому Криму на посилений режим, ніби пов'язаний з українськими ракетними навчаннями в акваторії Чорного моря. А продовжив Гібридне привітання з українським ювілеєм самопроголошений "глава" самопроголошеної "ЛНР" Ігор Плотницький, який запросив "справжніх патріотів України в Луганськ для обговорення майбутньої конституції Української Федерації і питань організації референдуму". Провідні інтернет-фахівці з політичної психіатрії лише утвердилися в правильності свого попереднього діагнозу перманентного роздвоєння риторичної особистості Плотницького або дисоціативного розладу ідентичності (див. фотофакт нижче). Під прикриттям святкувань також відбулася успішна інкорпорація у самопроголошену "ДНР" відомого клоуна-агента ФСБ РФ. (Див. Операція "ОХЛО в ОРДО").

Годинниковий компромат - записи приватних розмов з Президентом України Петром Порошенком, здійснені народним депутатом України, членом депутатської групи "Воля народу" Олександром Онищенком (Кадировим), за його ж свідченнями, на власний ручний годинник з диктофоном. Позбавлений депутатської недоторканості Онищенко, який наразі ховається від слідства у справі щодо організації схеми з розкрадання коштів при видобутку і продажу природного газу в Лондоні, заявляє, що вже передав компрометуюче аудіо американським спецслужбам. Інтернет-конспірологи висувають безліч версій як в питанні можливого змісту Годинникового компромату, так і щодо обставин цього шпигунського скандалу. Натомість провідні світські хронікери наголошують на тому факті, що Онищенко має звичку взагалі не користуватися будь-якими ручними годинниками (див. фотофакт нижче).

Кіркоровське право - різновид авторського права, яке захищає зірку російського плагіату Філіпа Кіркорова від будь-яких дій Бернської конвенції про охорону літературних і художніх творів на території Росії. Термін набув особливої актуальності 29 листопада 2016 року, коли в Москві місцева поліція заарештувала лідера всесвітньовідомої групи Space Дідьє Маруані за звинуваченням Кіркорова у вимаганні у нього французом 1 мільйона євро (див. фотофакт нижче). Попри те, що Маруані вказав на незаперечну схожість власної композиції Symphonic Space Dream і пісні Кіркорова "Жестокая любовь", а звинувачений у плагіаті нібито пообіцяв через ФСБ-пранкерів Вована і Лексуса відкупитися мільйоном євро кешем, Кіркоровське право продемонструвало всю свою беззаперечну перевагу над міжнародними зобов'язаннями РФ в галузі захисту прав інтелектуальної власності. І поки соцмережеві правознавці шукають в цій space-пригоді космічного абсурду хоч якесь юридичне пояснення, інтернет-епідеміологи пов'язують це із новою пандемією, що охопила майже всі російські терени. (Див. Отруєння московієм).

Реклама на dsnews.ua

Операція "ОХЛО в ОРДО" - кодова назва спеціальної місії колишнього попа РПЦ та агента ФСБ Івана Охлобистіна в окремих районах Донецької області задля підвищення рівня клоунади в керівній ланці квазідержавного утворення "ДНР". Апогеєм операції стало вручення Охлобистіну "паспорта ДНР", яке він отримав 30 листопада 2016 року у Донецьку з рук особисто ватажка терористичного угруповання Олександра Захарченка (див. фотофакт нижче). За певною розвідницькою інформацією, Операція "ОХЛО в ОРДО" спочатку мала назву "Операція "ОХЛО в ОРЛО" через красиву пропагандистську риму, але на Луб'янці прийшли до висновку, що в окремих районах Луганської області із клоунськими функціями поки цілком порається сам ватажок "ЛНР" Плотницький.

Отруєння московієм - захворювання епідемічного характеру, яке стрімко поширилося всією територією Російської Федерації, починаючи з третьої декади листопада 2016 року. За попередніми даними провідних у світі інтернет-медиків, епідемія викликана дією нового 115-го хімічного елементу таблиці Менделєєва - московія (лат. Moscovium, Mc), вперше синтезованого у підмосковному місті Дубна в результаті ядерних реакцій. Поки відомо лише те, що перебіг захворювання характеризується неадекватною поведінкою та вчинками хворих. Вперше випадок Отруєння московієм зафіксований 26 листопада 2016 року під час російського телешоу "Ледниковый период", коли фігуристка Тетяна Навка (дружина кремлівського прес-секретаря Дмитра Пєскова) разом із своїм партнером Андрієм Бурковським одяглися в робу євреїв з нацистського концтабору і при цьому весело посміхалися (див. фотофакт нижче). Далі спалах епідемії став спостерігатися по всій Росії. В Чечні діти Рамзана Кадирова подарували своєму тренеру дороге авто Porshe Panamera. Перебуваючи на одній із федеральних трас, Олександр Залдостанов, більш відомий за байкерським прізвиськом "Хірург", звернувся до Путіна з пропозицією доповнити двоголового орла на російському гербі променями сонця, в обрамленні колосся та п'ятикутною зіркою, як на гербі СРСР. На півдні Уралу в школах стали змушувати учнів 4-х класів писати твори на тему "Мій лист загиблому на фронті батьку". Зрештою у культурній столиці Росії - Санкт-Петербурзі - місцева крановщиця відмовилась назавжди від миття рук після рукостискання із самим Путіним. (Див. Путінське "незначне").

Путінське "незначне" - публічний прояв президентом РФ Володимиром Путіним власного несвідомого, що супроводжується неусвідомлюваними фразами, істинний сенс яких не усвідомлюється в силу їхньої соціальної неприйнятності або протиріччя з іншими мотивами, а також поведінковими автоматизмами й іншими стереотипами. Найбільш наочно феномен проявився 1 грудня 2016 року, коли Путін в урочистій обстановці звернувся до Федеральних зборів РФ із щорічним посланням. Фраза "Наша головна мета - збереження людей" вмить приспала російського прем'єра Дмитра Медведєва, але путінське повідомлення про те, що чиновники є "чесними і порядними людьми" швидко вивело його зі сплячки. Втім, особливу увагу всіх телетайпів світу привернули сумбурні пояснення Путіна про нинішні реалії російської економіки між "незначним" падінням, що змінюються "незначним" зростанням з подальшим "незначним" падінням. І так по колу (див. фотофакт нижче).

    Реклама на dsnews.ua