• USD 28
  • EUR 33.2
  • GBP 38.5
Спецпроекты

Глосарій мемів тижня. Битва з Вейшнорією та Яценюк-Придністровський

Нові слова та словосполучення, які поповнили словник української мови завдяки креативу користувачів Інтернету за останній тиждень
Реклама на dsnews.ua

Битва з Вейшнорією - неофіційна назва стратегічних командно-штабних навчань "Запад-2017", що проходять з 14 по 20 вересня 2017 року за участю Збройних сил Білорусі та Російської Федерації. За легендою цих військових маневрів, головним противником союзу Росії та Білорусі є саме вигадана держава Вейшнорія, яка спільно з такими же казковими державними утвореннями Весбарією та Лубенію атакує учасників навчань. Насправді під цими уявними противниками головнокомандуючі реальної Союзної держави Володимир Путін та Олександр Лукашенко уявляють найближчих країн - членів НАТО зокрема та весь колективний Захід в цілому. На мапі легенди навчань "Запад-2017" Вейшнорія охоплює територію більшої частини Гродненської області та північно-західних районів Мінської та Вітебської областей Республіки Білорусь, де в реальності проживають багато білоруськомовних громадян та вірян-католиків, а у 1994 році великий відсоток тамтешніх виборців голосували не за Лукашенка, а за лідера Білоруського народного фронту Зенона Позняка. У віртуальній площині вже створені вейшнорійські "державні" прапор, герб і гімн, а також є відповідні "державні" органи, котрі інформують про свою "діяльність" у соцмережах.

Ірмагедон - визначення інтернет-спільнотою ходу та наслідків потужного атлантичного тропічного циклону "Ірма", який у вересні 2017 року отримав в градації Американського національного центру ураганів найвищу п'яту категорію за потужністю. За даними на 15 вересня, жертвами "Ірми" стали не менше 82 осіб, ураган викликав катастрофічні руйнування на островах Карибського басейну Барбуда, Сен-Бартельмі, Сен-Мартен, Ангілья, на Віргінських островах, Теркс і Кайкос та в південній частині Багамських островів. А також затопив столицю Куби Гавану та найбільше місто американського штату Флорида - Маямі. Лише у США збитки від "Ірми" оцінюються у розмірі близько $300 млрд.

ООН-ідіотизм "ЛНР" - прояв розумової відсталості представників кремлівської адміністративної вертикалі в окупованих районах Луганської області на прикладі їхньої реакції щодо перспективи розгортанні в ОРЛО миротворчої місії Організації Об'єднаних Націй. "Будь-які спроби просувати збройні сили на територію іншої держави - це називається "оголошення війни". Вони хочуть оголосити війну? Вони її отримають", - заявив російським ЗМІ 14 вересня 2017 року "в. о. міністра закордонних справ ЛНР" Владислав Дейнего. Тим самим чітко дав зрозуміти всім світовим лідерам, як маріонетки Путіна на Донбасі ставляться до його ж, Путіна, ініціативи щодо введення в регіон миротворців ООН. І саме з такими "дипломатами" хазяїн Кремля закликає вести переговори про залучення в ОРДЛО "блакитних шоломів".

Прорив Саакашвілі - узагальнене трактування в українському сегменті Інтернету резонансного факту нестандартного перетину польсько-українського кордону, здійсненого 10 вересня 2017 року екс-президентом Грузії та колишнім головою Одеської облдержадміністрації Міхеілом Саакашвілі. Свій де-факто насильницький прорив лав української прикордонної служби і Національної поліції на пропускному пункті "Шегині" у Львівській області Саакашвілі та його прихильники називають де-юре "екстреною евакуацією із замінованого КПП", а представники найвищих щаблів української влади - безперечним злочином. Утім, у складеному прикордонниками протоколі фігурує адміністративне порушення за статтею про масовий незаконний перетин кордону, що передбачає штраф від 2,4 тис. до 8,5 тис. грн. А поки юридичне визначення прориву/непрориву даватиме 18 вересня суд, відповідні дії Саакашвілі та низки опозиційних українських політиків, котрі підтримали й забезпечили таке екстравагантне його повернення в Україну, дійсно прорвалися у топ тем, які викликали найбільші обговорення у медіапросторі країни.

Яценюк-Придністровський - черговий фейк у виконанні російських силовиків щодо колишнього прем'єр-міністра України Арсенія Яценюка. 13 вересня 2017 року стало відомо, що Слідчий комітет РФ у Північно-Кавказькому федеральному окрузі офіційно звинувачує українського політика не лише у "вбивствах" в Чечні в 1994 - 1995 роках, але і в участі в 1992 році у війні на території молдовського Придністров'я. В розпорядженні російських слідчих є лише висновки Експертно-криміналістичного центру МВС по Кабардино-Балкарській республіці щодо ідентифікації Яценюка за нечітким кадром із YouTube, на якому позують одягнені у військову форму та зі зброєю в руках члени УНА-УНСО, один з яких - в окулярах. Але вже незабаром з'ясувалося, що "Яценюком-Придністровським" на цьому "фотодоказі" є колишній член УНА-УНСО В'ячеслав Артеменко. Він дійсно брав участь у придністровському конфлікті - цей факт підтвердив ЗМІ і сам Артеменко, і його давній соратник Дмитро Корчинський. Таким чином, стурбована інтернет-громадськість почала активно радити ФСБ РФ ретельніше працювати із луб'янськими архівами, де дійсно забагато раритетних фото із людьми в окулярах.

    Реклама на dsnews.ua