Для тех,
кто не делает
поспешных выводов

Глосарій мемів тижня. "ДНР"-кум та Штепа-халепа

Воскресенье, 24 Сентября 2017, 10:00
Нові слова та словосполучення, які поповнили словник української мови завдяки креативу користувачів Інтернету за останній тиждень
Глосарій мемів тижня.

Вейшнорські жертви - реальні втрати Збройних сил Російської Федерації у віртуальній шестиденній війні із вигаданою державою Вейшнорією, яка була уявним противником під час стратегічних російсько-білоруських військових навчань "Запад-2017", що тривали з 14 по 20 вересня 2017 року. Лише за підтвердженими даними, інтернет-спільноті вдалося скласти довжелезний список "вейшнорських жертв", серед яких, зокрема, командувач ВДВ Росії, генерал-полковник Андрій Сердюков із двома своїми підручними; пара-трійка журналістів-пропагандистів, яких раптово обстріляв ракетами "повітря - земля" російський гелікоптер Ка-52; мало не ціле відділення саперів; а також по одному корвету, навчально-бойовому літаку Як-130, стратегічному бомбардувальнику Ту-22МЗ та на додачу втрачена машина управління БЛА комплексу РБ-341В "Леєр-3".

"ДНР"-кум - новий титул Владислава Суркова - неофіційного куратора адміністративної вертикалі в окупованих Росією районах українського Донбасу та офіційного помічника президента РФ Володимира Путіна. Як з'ясувалося лише у третій декаді вересня 2017 року, Сурков є цілком реальним хрещеним батьком сина ватажка "ДНР" Олександра Захарченка, який народився два роки тому уже після початку російської агресії. Відтак, ці два путінських підлеглих під час російсько-української війни часу даремно не втрачали та встигли стати один одному справжнісінькими кумами.

 

Сбербанк-вихід - вимушена оптимізація роботи російського державного Сбербанку у країнах Європи шляхом повного виходу з європейських фінансових ринків. Про це публічно оголосив голова банку Герман Греф 22 вересня 2017 року, посилаючись на наслідки дії міжнародних санкцій проти Росії, щоправда, не уточнивши, про які саме країни Європи йдеться. Втім, відомо, що у Сбербанку є дочірня компанія в Швейцарії та підрозділ Sberbank Europe AG зі штаб-квартирою в Австрії, яке управляє дочірніми структурами в Боснії і Герцеговині, Німеччині, Сербії, Словаччині, Словенії, Угорщині, Хорватії та Чехії. Також в наявності - ще дві досі непродані "дочки" Сбербанку в Україні.

Шмайсер Калашникова -соцмережева назва пам'ятника конструктору зброї Михайлу Калашникову, відкритого у Москві 19 вересня 2017 року. Одним із фрагментів цієї сумнівної скульптурної композиції, що покликана викликати у росіян гордість за винахід автомату АК-47 у 1947 році, кілька днів пробуло зображення креслення німецької штурмової гвинтівки StG 44 конструктора Гуґо Шмайсера, розробленою ним на початку 1940-х років у Німеччині. Тільки-но на цей відвертий сеанс самовикриття звернула свою увагу широка російсько-імперіалістична громадськість, фрагмент було зрізано "болгаркою". Прикметно, що у 1946 році Шмайсера у вигляді своєрідного "трофею" радянські спецслужбісти привезли до конструкторського бюро іжевського заводу "Іжмаш", але зроблений там новий автомат все ж таки назвали на честь умільця-самоучки Калашникова. Відтак, АК-47, на рахунку якого мільйони смертей по всьому світі, залишився одним із останніх міфів "величі" Росії.

Штепа-халепа - емоційна характеристика неприємного рішення Ленінського районного суду міста Харкова, котрий 20 вересня 2017 року відпустив із СІЗО обвинувачувану в сепаратизмі екс-мера Слов'янська Нелю Штепу та відправив її під домашній арешт із носінням електронного браслета. Як відомо, її було затримано в липні 2014 року одразу після звільнення Слов'янська від російських окупантів, а прокуратура вимагає в суді для Штепи довічного ув'язнення за статтями "зазіхання на територіальну цілісність України" та "створення терористичної групи чи організації", обвинувачуючи її в злочинних діях під час захоплення Слов'янська бойовиками Ігоря Гіркіна (Стрєлкова).

Больше новостей об общественных событиях и социальных проблемах Украины читайте в рубрике Общество