Для тех,
кто не делает
поспешных выводов

Глосарій мемів тижня. Коаліція "Ямайка" та російське плоскоземлення

Воскресенье, 1 Октября 2017, 10:00
Нові слова та словосполучення, які поповнили словник української мови завдяки креативу користувачів Інтернету за останній тиждень
Глосарій мемів тижня. Коаліція

Коаліція "Ямайка" (від нім. Jamaika-Koalition) - назва прогнозованої правлячої більшості нового складу німецького Бундестагу, обраного на федеральних парламентських виборах у Німеччині 24 вересня 2017 року. До складу такої коаліції, названої на честь кольорів державного прапору Ямайки, ймовірно ввійдуть три партії: Християнсько-демократичний Союз/Християнсько-соціальний Союз (партійний колір - чорний) із канцлером ФРН Ангелою Меркель на чолі, Вільна Демократична партія (партійний колір - жовтий), керована Крістіаном Лінднером, та Союз 90/Зелені (партійний колір - зелений) з лідером Джемом Оздеміром. Попри серйозні розбіжності між цими трьома політичними силами, вони, схоже, приречені домовитися про спільний уряд, яким вже вчетверте поспіль буде керувати Меркель. Адже після того, як колишній учасник "великої" коаліції з ХДС/ХСС - Соціал-демократична партія Німеччини - оголосила про перехід в опозицію, альтернативою "ямайського" об'єднання можуть бути лише перевибори Бундестагу.

Лінгвістичний несепаратист - чергове почесне звання колишнього президента України Віктора Януковича, отримане ним через оприлюднення 28 вересня 2017 року у Оболонському районному суді Києва висновків лінгвістичної експертизи публічних виступів цього політика, котрий переховується від українського правосуддя на території Росії. Зокрема, експерти не встановили у риториці Януковича ознак сепаратизму та закликів до насильницького повалення конституційного ладу в Україні, що багатьма одразу було сприйнято як певний виправдальний вердикт. Однак заочний суд над Януковичем триває зовсім не за звинуваченням у сепаратизмі, а у державній зраді й пособництві Російській Федерації в агресії проти України. І в цьому питанні лінгвістична експертиза повністю підтвердила, що вжиті у відомому листі Януковича до Володимира Путіна (з проханням ввести російські війська в Україну) лексеми були спрямовані на російську агресію та порушення суверенітету України.

Російське плоскоземлення - радикальний експеримент із остаточного викривлення свідомості російських громадян, здійснений за допомогою улюбленого кремлівського інструменту - агресивної телевізійної пропаганди. 26 вересня 2017 року у прайм-таймі на популярному телеканалі "РЕН ТВ" вийшла передача "Самые шокирующие гипотезы" під назвою "А Земля-то плоская". Герої програми наполягають, що пласка Земля була на всіх стародавніх картах, а про те, що вона накрита небесною твердю, говорилося ще в Біблії. Крім цього, стверджується, що фотографії круглої планети є фальшивими, зйомки астронавтів у невагомості зняті за допомогою комп'ютерної графіки, а мета всієї "фікції круглості планети" - імітувати бурхливу діяльність космічних агентств, перш за все, NASA, щоб отримувати трильйони доларів на рік. Само собою, про Юрія Гагаріна в телепередачі завбачливо не згадується.

"Фронтова" атака - соцмережева характеристика інформаційного наступу керівників "Народного фронту" на начальника Генштабу Збройних сил України Віктора Муженка в зв'язку із пожежею на стратегічних складах боєприпасів 48 арсеналу ЗСУ під Калинівкою Вінницької області, що виникла 26 вересня 2017 року. Спочатку, коли вимагати відставки Муженка почали Юрій Береза, Антон Геращенко, Зорян Шкіряк, Ілля Кива та інші політики, орієнтовані безпосередньо на Арсена Авакова, все виглядало просто як певні маневри голови українського МВС. Але ситуація вийшла на зовсім інший політичний рівень із приєднанням до атаки в якості "важкої артилерії" секретаря РНБО Олександра Турчинова. Зі свого боку Муженко у відповідь заявив, що "призначити крайніх не вийде", та нагадав, що входить у "чітку вертикаль з Верховним Головнокомандувачем на чолі".

Хто кому Лавринович - нова ідіома, що виникла на тлі рішення Апеляційного суду Києва, котрий 27 вересня 2017 року задовольнив скаргу адвоката екс-міністра юстиції Олександра Лавриновича та скасував ухвалу Печерського районного суду Києва про обрання йому запобіжного заходу у вигляді арешту на два місяці. Генпрокуратура обвинувачує Лавриновича в участі в організації конституційного перевороту в 2010 році в інтересах тодішнього президента Віктора Януковича, таким чином у суспільства і до конкретних суддів, і до української судової системи, і взагалі до всієї діючої влади виникли цілком обґрунтовані питання та претензії. Тим більше що всі одіозні екс-"регіонали" після виходу Лавриновича із СІЗО відчули небувале піднесення, навіть не приховуючи свою радість від широкого загалу.

Больше новостей об общественных событиях и социальных проблемах Украины читайте в рубрике Общество