• USD 27.6
  • EUR 33.4
  • GBP 38.8
Спецпроекты

Глосарій мемів тижня. Викриття "Сумної конячки" та Липецький синдром

Сім нових слів та словосполучень, які поповнили словник української мови завдяки креативу користувачів Інтернету за сім останніх днів
Реклама на dsnews.ua

Битва "іхтамнєтов" (від рос. "ихтамнет" - відомий мем про президента Російської Федерації Володимира Путіна, який вперто заперечує присутність російських військ на території України) - уявне телевізійне реаліті-шоу, схоже за форматом на британську передачу Britain's Psychic Challenge, але учасниками якого мають бути не просто люди з екстраординарними здібностями, а екстраординарні військовослужбовці Збройних Сил РФ, чия служба на Донбасі в реальності існує, однак нікому не чутна і не видна. Тобто у повній відповідності із путінським правилом "іхтамнєт". Пропозиція у вдячних телеглядачів виникла після ефіру на українському телеканалі СТБ 15 січня 2017 року програми "Битва екстрасенсів" за участю російських військових, що приймали участь в окупації Донбасу. Серед найбільш складних завдань для учасників Битви "іхтамнєтов", на думку провідних інтернет-сценарістів, мають бути швидке та непомітне перевтілення із п'яного десантника у тверезого тракториста або шахтаря, вдале придбання у воєнторзі ЗРК сімейства "Бук" та видовищна поїздка у ліфті із Моторолою.

Викриття "Сумної конячки" (рос. "Грустная лошадь" - розсекречений позивний глави МЗС РФ Сергія Лаврова) - нагромадження керівником російського зовнішньополітичного відомства химерних образів, видінь та фантазій щодо колег-дипломатів зі США, що мало місце під час прес-конференції Сергія Лаврова 17 січня 2017 року. Кульмінацією цієї фантасмагорії із сумним обличчям стали подробиці перевдягань співробітників американського посольства у Москві для участі у мітингах російської опозиції, коли дипломати заходили у туалет в жіночому вбранні, а виходили звідти, вдягнуті у звичайний чоловічий костюм. За попередніми експрес-висновками twitter-наркологів, Викриття "Сумної конячки" викликане банальною алкогольною інтоксикацією. А ось facebook-психіатри дивляться на феномен глибше, вбачаючи у ньому яскравий приклад шизофазії, при якій фрази хоч і будуються правильно, однак не несуть жодного смислового навантаження, а зміст промови є маренням та відображає розірваність мислення Лаврова.

День колаборанта (від фр. collaboration - "співробітництво") - присвячені річниці Переяславської ради урочистості, що відбулися 18 січня 2017 року в анексованому Росією Криму за участю не лише місцевих колаборантів на чолі із кримським "прем'єром" Сергієм Аксьоновим, а й делегацій з самопроголошених "ДНР" і "ЛНР" включно із тамтешніми терористичними ватажками Олександром Захарченком та Ігорем Плотницьким. В той час як Аксьонов спромігся лише на заяви про "руки дружби, простягнуті між нашими республіками", Захарченко знову здивував світову інтернет-громадськість своїми погрозами вдертися танками у Польщу та намірами провести незабаром Переяславську раду-2, на цей раз у Донецьку. Найбільш непомітним у День колаборанта був Плотницький, попри свої помітні габарити.

Липецький синдром - психологічний стан традиційного українського захисного механізму "всюди зрада", що масово виник внаслідок оголошення 20 січня 2017 року корпорацією Roshen про своє рішення зупинити виробництво на Липецькій кондитерській фабриці, а також законсервувати на ній виробничі та інфраструктурні об'єкти. За висновками соцмережевих експертів різного профілю, причиною цього стану є схильність окремих індивідумів до перманентного занепокоєння, що будь-які зміни status quo обов'язково ним нашкодять. Існує також думка про виникнення Липецького синдрому внаслідок занадто тривалого перебування багатьох у полоні власних очікувань цього рішення. Тож коли воно стало реальністю, ефект емоційного вигорання взяв гору.

Реклама на dsnews.ua

Сміттєва змова - головна фабула відеозвернення міського голови Львова Андрія Садового від 18 січня 2017 року про критичну ситуацію у місті з вивезенням твердих побутових відходів та передумови для виникнення надзвичайної екологічної ситуації, що потенційно взагалі може мати міжнародний характер. За словами Садового, дії антильвівських заколотників полягають у встановленні "сміттєвої" блокади Львова (відмова всіма українськими полігонами приймати львівське сміття) як зумисне покарання за принципову позицію у парламенті його партії "Самопоміч" в питаннях окупованого Росією Донбасу. Втім, Сміттєва змова була не лише вчасно розкрита, але рішенням Львівської міськради знайдений єдино можливий вихід (звісно, до моменту введення в експлуатацію сміттєпереробного заводу, про який Садовий заявляв ще до свого обрання мером у 2006 році) - брикетування твердих побутових відходів з подальшим їхнім вивезенням до Польщі. Плюс відкрилися нові можливості для контрабанди, яку тепер легко буде закамуфлювати під сміттєві брикети, а також варіанти для громадян подорожувати без віз навіть за відсутності безвізового режиму.

ТрампАпокаліпсіс (від англ. Trump - прізвище 45-го президента США та грец. αποκαλυψις - "відкриття", "одкровення") - містичні очікування щодо наслідків президентства Дональда Трампа, чия інаугурація відбулась у Вашингтоні 20 січня 2017 року. Значна частина людства включно із левовою часткою самих американських громадян вкладають у це поняття таємничі образи із "Об'явлення Івана Богослова" - останньої книги "Нового Заповіту". Натомість в Росії, де як раз вперше ввійшов у вжиток ТрампАпокаліпсіс як назва вечірки в одному з московських нічних клубів, використовують цей новий мем виключно з позитивним емоційним навантаженням. Ба більше, саме прізвище Трампа в суто російській інтерпретації стало вабити російських споживачів різноманітних продуктів.

Шашковий тероризм - застосування Міжнародною федерацією шашок (IDF) насильства щодо українського чемпіона світу Юрія Анікєєва. Для досягнення своєї політичної та ідеологічної мети правління IDF, із дев'яти членів якого семеро є громадянами Росії включно із президентом федерації Володимиром Лангіним, дискваліфікувала Анікєєва на 3 роки буцімто за "порушення етичного кодексу". Насправді ж "неетичною" для IDF із штаб-квартирою у російському Санкт-Петербурзі виявилася критика Анікєєва на адресу Путіна і його вихід на церемонію нагородження в українській вишиванці. Втім, Шашковий тероризм досяг й іншої, цілком прозаїчної цілі -на тривалий час усунуто головного конкурента російських шашкістів. Але Анікєєв у відповідь планує провести контртерористичні заходи, зокрема, відстоюватиме свої права у Спортивному суді в швейцарській Лозанні, а при потребі звертатиметься також і до Європейського суду з прав людини.

    Реклама на dsnews.ua