• USD 27.9
  • EUR 34.1
  • GBP 39.5
Спецпроекты

Je suis Valera. Як у Росії намагаються виправдати російського вбивцю вірменської сім'ї

В російських соцмережах набирають популярності сторінки, присвячені солдату Валерію Пермякову, який підозрюється у вбивстві вірменської родини в місті Гюмрі
Реклама на dsnews.ua

Так, в соцмережі "Вконтакте" створено кілька груп, які називають Пермякова "узником совести" та жертвою американських спецслужб, вимагаючи від російської влади не "сдавать своего". При цьому був використаний слоган "Je suis Valera", який прирівнює вбивцю з жертвами теракту в Парижі, пише Еspreso.tv.

На таку спробу користувачі відреагували зливою фотожаб, які жорстко тролять російську пропаганду. Йдеться про створення "Вірменської народної республіки" та "Ополчений Южнороссии". Але багато хто з "ватної публіки" сприймають навіть такий відвертий сарказм за чисту монету.

Реклама на dsnews.ua

Цікавою є також позиція окремих вірменських аналітиків та журналістів. Вочевидь, виконуючи замовлення офіційного Єревану, який також зацікавлений у втихомиренні скандалу, з якого може скористатись опозиція, вониретранслюють тезу про те, що історію з Пермяковим "роздувають американці". Єдина відмінність від російських "захисників Пермякова" полягає в тому, що роздуми над підступами США у них зазвичай завершуються лозунгом "віддати нелюда вірменам на суд" і "не дозволити Держдепу за допомогою цієї історії посварити два великі народи".

Нагадаємо, нещодавно у вірменському місті Гюмрі солдат-строковик російської армії, що базується у Вірменії, втік зі своєї частини, вдерся у дім до вірменської родини та розстріляв сім'ю з шести людей, в тому числі і маленьких дітей.

Після цього вірмени вийшли на масові акції протесту, вимагаючи видати Пермякова вірменському правосуддю. Учасники акцій палили російські прапори, відбулися зіткнення з поліцією. Наразі Пермяков затриманий, зізнався у вчиненні злочину, але видавати його вірменам Росія не квапиться.

    Реклама на dsnews.ua