• USD 27.8
  • EUR 33.4
  • GBP 38.7
Спецпроекты

Як ідентифікуватимуть тіла жертв рейсу МН17

Судово-медичні експерти віднайшли методи для впізнання тіл сотні лідей
Реклама на dsnews.ua

Літаки з частинами тіл жертв авіакатастрофи прилетіли до Ейндховена (Нідерланди), де експерти розпочнуть ідентифікацію тіл, повідомляє The Daily Mail.

Для тесту ДНК фахівці будуть звірятись з особистими речами загиблих, які їм надали родичі: зубні щітки або гребінці. Наступним кроком стане аналіз ДНК. Ця робота хоч і кропітка, утім, не важка, вважають експерти.

Також експерти планують використовувати ДНК близьких родичів, що залишились живими: батьків або дітей жертв авіакатастрофи.

Процедура може зайняти кілька тижнів або навіть місяців, оскільки потрібно ідентифікувати всі органи, у той час як досі залишається відкритим питання, скільки пасажирів вважаються зниклими безвісти.

Попри складні умови роботи один з експертів зазначив, що ідентифікувати померлих буде не дуже важко. "Це стандартний підхід до подібних ситуацій", - сказав професор Джемісон, директор Інституту судової медицини. - Упізнати тіла буде не надто важко, оскільки ДНК зберігається протягом тривалого часу. Згадайте про мумій. Одна з речей, яку ми намагаємось зробити, це зібрати окремі частини тіл разом. Це також буде не надто важко. Ідентифікувати можна навіть дуже обгорілі тіла", - додав він.

Утім, інший експерт, професор Вудфорд, директор Вікторіанського Інституту судової медицини повідомив, що можливі певні проблеми з ідентифікацією загиблих в таких умовах. "Я думаю, що всі тіла по-різному ушкоджені. І деякі травмовані дуже сильно, - сказав він. - Вогонь дуже руйнівний для тіла, окрім цього багато травм і від самої авіакатастрофи. Утім, у нас є список пасажирів, тому ми знаємо, кого треба ідентифікувати. Звичайно, цей список не враховує можливість загиблих на землі".

Реклама на dsnews.ua

У той же час доктор Роміна Каработт, директор і консультант з судової стоматології в Кардіфф Медіцентр, вважає, що саме стоматологічні записи будуть найбільш ефективними для ідентифікації жертв. "Найпростіший та найшвидший спосіб визначити жертв за допомогою їхніх стоматологічних карток, - каже вона. - Людина відвідувала стоматолога, тому є інформація про стан її зубів. Ця ідентифікація не потребує таких витрат та лабораторних очікувань, як аналіз ДНК. До того ж, зуби не так легко ушкоджуються, як інші частини тіла".

Але попри впевненість експертів, родичі, як і раніше, зі стражданням очікують, аби дізнатися, чи були їхні близькі серед загиблих.

Наразі над ідентифікацією тіл загиблих працюють 150 голландських спеціалістів.

Нагадаємо, літак "Малазійських авіаліній" був збитий 17 липня над Донеччиною. У результаті катастрофи загинули 298 людей, серед яких було 3 дітей.

    Реклама на dsnews.ua