• USD 27.6
  • EUR 33.4
  • GBP 38.8
Спецпроєкти

Головні покупці української аграрної продукції в Азії, Європі та Африці

Реклама на dsnews.ua
Українські аграрії поставляють найбільше своєї продукції, включаючи зернові, на ринки Азії (42,6%), Європи (32,4%) і Африки (14,6%)

Про це повідомила заступник міністра аграрної політики та продовольства України з питань європейської інтеграції Ольга Трофимцева в рамках міжнародної конференції Grain Ukraine 2018 в Одесі, передає "ДС" з посиланням на latifundist (російськомовна версія).

"Україна змінюється, ми це бачимо не тільки за показниками експорту зернових, але і в зміні ментальності українського бізнесу. Ми бачимо, як наші виробники позиціонують себе на зовнішніх ринках", - заявила Ольга Трофимцева.

Вона заявила, що український агросектор демонструє позитивну динаміку.

"Незважаючи на побоювання з-за погодних умов, урожай зернових збирається нормально, без критичних моментів. Можливо, зерна буде трохи менше, ніж у 2017 році, проте кукурудза та інші культури компенсують кількість і значних розбіжностей в ожидаемыех надходженнях не відбудеться", - заявила Ольга Трофимцева.

Нагадаємо, цього року очікується рекордний урожай кукурудзи в Чорноморському регіоні - до 150 млн т.

"Я б дуже хотіла, щоб бізнес звертав увагу на продаж зерна за готівку. Зі свого боку, ми працюємо над зміною умов, але хотілося б, щоб бізнес також приєднався до вирішення цього питання. Адже нам варто будувати прозорий і стабільний ринок, який буде забезпечений чіткими правилами в майбутньому. Уряд вже зараз працює над секторальної експортною стратегією, вона буде визначальною на найближчі 8-10 років", - зазначає експерт.

Як повідомлялося, за результатами січня-червня 2018 року український аграрний експорт склав $8,6 млрд.

    Реклама на dsnews.ua