• USD 27.9
  • EUR 34.1
  • GBP 39.5
Спецпроєкти

Німці і поляки воюють за українських працівників, - ЗМІ

Реклама на dsnews.ua
Польські садівники відчувають дефіцит українських робочих рук, оскільки німецький ринок праці став більш привабливим для українців

Про це йдеться в матеріалі EastFruit, передає "ДС".

За інформацією EastFruit, відтік робочих рук в Німеччину відчувається вже зараз, але він може посилитися з 1 січня 2020 року, коли Німеччина планує підвищити квоти на тимчасове працевлаштування для працівників з країн, що не входять в Євросоюз.

"Справа не тільки в рівні зарплати, хоч німецькі садівники і платять більше за збирання ягід, яблук, а також інших фруктів і овочів. Українські працівники серед причин переваги Німеччини Польщі називають більш низький рівень ризику того, що роботодавець в Німеччині обдурить, а також більш комфортні умови для роботи та проживання і більш "щадний" робочий графік", - пишуть аналітики.

Таким чином польські виробники фруктів і ягід серйозно побоюються, що в 2020 році не буде кому прибирати їх продукцію. Адже вже зараз середня чиста зарплата (без обліку податків і витрат на харчування та проживання, які, як правило, покриває роботодавець) українського сезонного працівника в саду досягає 600-700 євро за місяць. Найбільш ефективні працівники заробляють до 900 євро за місяць "чистими", а в будівельній галузі зарплати ще на порядок вище. Подальше підвищення зарплат для утримання українських сезонних працівників зробить польські фрукти і ягоди менш конкурентоспроможними на світовому ринку.

"Тому вже зараз садівники з Польщі розглядають варіанти пошуку працівників в інших країнах, наприклад, у країнах Центральної Азії: Узбекистан, Таджикистан, Киргизстан та ін., або навіть таких країнах, як В'єтнам", - йдеться в статті.

Однак проблема дефіциту робочих рук гостро стоїть і в самій Україні. На збиранні ягід в 2019 році в провідних господарствах України можна було заробити не менше, ніж в Польщі - до 600-700 євро на місяць. Щоправда, переважно, все-таки розцінки були на 10-20% нижче, ніж в Польщі. І вже в цьому році дефіцит робочих рук на збирання малини, чорниці, суниці садової та інших ягід, починав досить гостро відчуватися і в Україні, незважаючи на скорочення площ під малиною.

"Українським садівникам доведеться серйозно попрацювати над забезпеченням комфортних умов для працевлаштування працівників, що, звичайно ж, не безкоштовно. У зв'язку з цим, багато підприємств в Україні вже зацікавилися додатковими можливостями сертифікації соціальної відповідальності перед працівниками, які б не тільки давали змогу більш успішно експортувати продукцію в Євросоюз, але і більш ефективно залучати працівників", - вважають автори.

    Реклама на dsnews.ua