• USD 27.6
  • EUR 33.4
  • GBP 38.8
Спецпроєкти

В ООН відрапортували про серйозне зростання індексу цін на олію

Реклама на dsnews.ua
Середнє значення Індексу цін на рослинні олії перевищило показник жовтня на 14,2 пункту (10,4%) - до 150,6 пункту, що є найвищим рівнем з травня 2018 року

Про це повідомляється у звіті Продовольчої і сільськогосподарської організації ООН (FAO), передає "ДС" з посиланням на latifundist (російськомовна версія).

Найактивніше зростали ціни на пальмову олію, також було зафіксовано зростання цін на соєва, рапсова і соняшникову олії.

Зростання котирувань пальмової олії триває вже четвертий місяць поспіль, відновлюючись після падіння до мінімальних багаторічних значень в кінці 2018 року.

Згідно з повідомленням, крім почався раніше, ніж очікувалося сезонного уповільнення темпів виробництва в основних країнах-виробниках, зростання цін сприяв активний міжнародний імпортний попит, збільшення використання пальмової олії для виробництва біодизельного палива, а також очікуване зниження пропозиції в наступному році.

"Хоча основна причина збільшення значення даного індексу пов'язана саме із зростанням цін на пальмову олію, котирування ріпакової та соєвої олій також збільшилися внаслідок обмеженості пропозиції та активного попиту з боку біопаливного сектору відповідно", - зазначили експерти.

    Реклама на dsnews.ua