• USD 28
  • EUR 33.5
  • GBP 38.5
Спецпроєкти

Інформналіт. Як російські пропагандисти вулицю Банківську шукали

Очевидно, в Москві — навіть після семи років бойових дій — продовжують вірити в те, що проти "братньої Росії", якій добровільно потрібно віддати і Крим, і Донбас, в Україні виступає лише "купка націоналістів-радикалів"

Євген Примаков/bashinform.ru
Євген Примаков/bashinform.ru
Реклама на dsnews.ua

Заява керівника російського державного агентства "Росспівробітництво" Євгена Примакова про можливі нанесення Росією ударів по території України, де цілями могла б бути "Банківська" і інфраструктурні об'єкти, сама по собі вже була таким ударом. Метою вербального нападу Кремля були мізки і нервова система всіх українців — від президента до домогосподарки, від солдатів в окопі до селебретіс в нічному клубі. Використовуючи методи морально-психологічного тиску на супротивника, росіяни вирішили залякати жителів України і персонально господаря Офісу на Банковій бомбами (або снарядами?), які полетять на їхні голови в разі початку наступу ЗСУ на Донбасі.

Треба сказати, що пост Євгена Примакова в Telegram не є єдиною заявою з Москви, покликаною деморалізувати українців і українську владу.

Днями відомий російський пропагандист Володимир Соловйов обговорив в прямому ефірі ситуацію на Донбасі з "головою" ДНР Денисом Пушиліним. Соловйов заявив, що в разі початку Києвом військової операції проти "республік" Росія повинна буде відповісти, і чим швидше — тим краще. На думку телеведучого, "для захисту своїх співвітчизників" в Росії можуть дати більш жорстку відсіч, аж до нанесення удару по Україні по найважливішим напрямам і з застосуванням всіх доступних засобів і можливостей.

Очевидно, ця кампанія із залякування повинна спочатку паралізувати українців, а потім перетворити їх в поступливих капітулянтів.

Власне, нічого незвичайного в такому способі ведення гібридної війни немає. Перед Росією стоїть завдання перемогти Україну в протистоянні, і вона реалізує свій план всіма доступними способами.

Войовничий Telegram-спіч Примакова
Войовничий Telegram-спіч Примакова

Звичайно, досить дивно лякати війною, коли війна вже йде. Але, очевидно, в Москві — навіть після семи років бойових дій — продовжують вірити в те, що проти "братньої Росії", якій добровільно потрібно віддати і Крим, і Донбас, в Україні виступає лише "купка націоналістів-радикалів", і тільки вони "воюють". Є ще "бариги", що заробляють на війні. Всі інші українці — як переконують себе в Москві — двома руками за мир за всяку ціну, і вони, звичайно ж, на думку роспропагандистів, злякаються "справжньої війни" і погодяться на все.

Реклама на dsnews.ua

Чесно кажучи, після виступів деяких українських політиків і публічних персон дійсно можуть закрастися сумніви. Але сім років протистояння говорять про те, що прихильники капітуляції в українському суспільстві все-таки не домінують. А ось в Москві цього визнавати не хочуть і продовжують вірити в концепцію існування такого явища, як "проросійська більшість", яким командують "радикали-русофоби"... і США. Власне, на цю аудиторію і направлено заяву Примакова, Соловйова і їхніх колег.

До чого підштовхують українців російські пропагандисти? Зрозуміло, що мета — деморалізація, і виступ Соловйова, і пост Примакова варто розглядати не інакше, як листівки "Здавайтеся, подальший опір даремний!" Після чого, як, ймовірно, сподіваються в Москві, можна буде "дотиснути" господаря Банкової — недарма в якості цілей для "ударів" Примаков згадував адресу його Офісу. Якщо ж президент раптом чомусь не впаде в істерику від загроз з Москви і не почне погоджуватися на всі умови Кремля по Донбасу і геть не забуде про Крим, проросійськи налаштовані громадяни України і панікери, що приєдналися до них, повинні будуть влаштувати владі щось на кшталт "проросійського майдану".

У будь-якому випадку зрозуміло, що і міркування Соловйова в ефірі, і пости Примакова в Telegram — це скоординована інформаційно-психологічна спецоперація. Цей "залп" пропаганди точно не буде "одиночним пострілом". Гібридні атаки продовжаться... як, втім, вони і тривають ці сім років війни. Ви ж не забули про "радіоактивний попіл" Кисельова?..

    Реклама на dsnews.ua