• USD 27.3
  • EUR 32.6
  • GBP 38.2
Спецпроєкти

Містечко добра на Жмаченка. Справедливість перемогла, але боротьба триває

Євангельська церква "Християнська надія" разом із громадою домоглися скасування у суді першої інстанції незаконного рішення Київради про позбавлення земельної ділянки по Жмаченка, 20. Рішення ради, яке було політично вмотивованим і ухваленим всупереч регламенту, визнане недійсним

Ділянка на Жмаченка, 20
Ділянка на Жмаченка, 20
Реклама на dsnews.ua

Після нашої перемоги багато ЗМІ та соцмережі заполонили публікації, ніби суд ухвалив рішення поспішно і не розібравшись. Ніби Церква прагне забудувати "Алею слави воїнів АТО" тощо. Такі публікації носять відверто замовний і маніпулятивний характер.

Ми здогадуємося, хто дає гроші на поширення наклепів на нашу Церкву. Я неодноразово казав, що за всією цією істерією стоять забудовники Університету туризму – власники «Автографу», які тотально забудовують вулицю Жмаченка, і з якими довелось свого часу познайомитися. Вони забудували висотними будинками територію Університету, а потім вирубали ліс і почали будівництво ЖК "Новий автограф".

Представники цих забудовників зʼявлялися і до нас із пропозиціями "освоїти" нашу територію. Ми відмовились, оскільки ділянка нам потрібна для розширення благодійної діяльності й створення Містечка добра і милосердя. Після категоричної відмови у наш бік посипалися погрози: "Не хочете — тоді ділянку по Жмаченка, 20 ми просто заберемо. І привід знайдемо". Це і сталося 24 вересня минулого року: Київрада розірвала з нами договір оренди, укладений до 24 жовтня 2029 року. Чотири місяці суд вивчав справу. Наші юристи надали достатньо документів щодо незаконності рішення Київради.

Нагадаю, що Церква була сумлінним орендарем і майже за два десятиліття оренди ми сплатили близько 9 млн грн орендної плати. Ще за мера Олександра Омельченка був схвалений наш проєкт побудови багатофункціонального благодійного комплексу, під який, власне, і виділялася земля.

Церква ніколи не відходила від намірів і взятих зобовʼязань реалізувати комплексну забудову соціального-благодійного спрямування. Усюди ми заявляли про плани на Містечко добра і милосердя, шукаючи добропорядних партнерів для їх реалізації.

Ми завжди діяли відкрито і нічого не порушували. Жодних вагомих підстав розривати з нами договір оренди землі не було. Тому рішення суду на нашу користь є цілком зрозумілим: справедливість перемогла!

До яких тільки незаконних дій та крайнощів вдавалися наші опоненти, щоб захопити виділену нам земельну ділянку! Було все: численні набіги тітушок, які трощили паркани з огидною лайкою та погрозами, зруйновані КАМАЗАми десятки метрів бетонного паркану, спроби підкупів та шантажу. Були організовані від різних міських служб та департаментів запити та перевірки щодо нашої Церкви.

Реклама на dsnews.ua

 А 27 квітня, напередодні судового процесу, наші опоненти без усякого погодження оголосили на земельній ділянці, яка була предметом судового розгляду, алею героїв АТО. Це безпрецедентна експлуатація святого подвигу наших воїнів і вищого ґатунку цинізм. У 2014 році, коли наші воїни і добровольці проливали кров за Україну, господарі «Автографу» рубали на Жмаченка ліс і будували свої висотки, у той час як Церква «Християнська надія» приймала сотні біженців зі Сходу і з 2014 року надає різносторонню допомогу військовим і цивільному населенню у зоні військового конфлікту.

 Як так можна у рейдерські схеми вплести скорботу та біль за втраченим життям воїна-героя?? Який стосунок мають господарі «Автографу» до памʼяті героїв АТО? Думаю, що ветеранські організації мають ще сказати своє слово і надати оцінку цьому явищу з використанням подвигу загиблих героїв.

Воїни, які захищали Україну на сході, мріяли, щоб наша Батьківщина стала справжньою європейською країною і наша благодійна допомога дітям, людям з особливими потребами, нужденним — це одна із складових нашої європейської державності.

У майбутньому Містечку добра та милосердя ми побудуємо справжню алею героїв АТО, де до імен загиблих воїнів додамо ще п’ять прізвищ наших пасторів, які загинули під час військових дій на Сході.

Не можу не згадати так звану ГО "Парк Жмаченка", за якою стоять керівники ОСББ сусіднього ЖК "Артеміда". Я вже писав, що цей житловий комплекс збудований на ділянці, де варварськи вирубали ліс. Ми з доброї волі по-сусідські надали їм свого часу можливість покористуватися частиною нашої ділянки, на якій вони розміщали будівельну техніку і матеріали. А в підсумку цю землю нам не повернули, хоча платить за неї Церква.

А ще вони написали, що будуть оскаржувати рішення суду першої інстанції в апеляції. Та забувають при цьому, що на нашому боці правда і багато киян, тому що подібного багатофункціонального благодійного комплексу немає ані у Києві, ані в усій Україні!

    Реклама на dsnews.ua