• USD 28.1
  • EUR 33.8
  • GBP 38.9
Спецпроєкти

Напередодні виборів. 21 квітня Путін оголосить свої плани про війну з Україною

Якщо Україна почне бойові дії на Донбасі, то Росія не залишить жителів Донбасу без допомоги і введе російські війська. Таку жорстку заяву зробив заступник керівника адміністрації президента РФ Дмитро Козак

Володимир Путін
Володимир Путін / Getty Images
Реклама на dsnews.ua

Слід сказати, що це не перша подібна заява. Протягом останнього тижня росіяни підвищували градус та розкачували ситуацію. Спочатку депутат Держдуми Андрій Козенко заявив про те, що на Донбасі видані російські паспорти, а отже Росія не може залишити цих людей без допомоги. Згодом досить ухильно з цього приводу висловився Дмитро Пєсков. Прикметно, що йому поставили конкретне питання на цю тему, а просто так питання на брифінгах у Кремлі не ставляться. І, нарешті, сьогодні зʼявилась заява Козака.

Коли ми аналізуємо це загострення, то повинні говорити про те, що 21 квітня відбудеться послання Путіна до народу, яке він робить раз на рік. Це послання є початком виборчої кампанії, адже восени цього року в Росії відбудуться вибори до Держдуми. Тож нинішнє загострення ситуації потрібне росіянам з погляду піару для того, щоб підігріти увагу до послання президента і зробити старт виборчої кампанії максимально голосним.

Сама виборча компанія в Росії буде будуватися на двох головних моментах.

Щодо першого моменту, то вже зараз можна говорити, що сьогодні економіка Росії достатньо стабільна, тож вочевидь будуть зроблені певні преференції для тих груп населення, які більше голосують.

Другий аспект стосується України, а саме — максимального підвищення градусу щодо теми Донбасу та води в Криму, а також перемикання уваги росіян на «поганих» українців, які заважають їм жити і з якими «треба щось робити».

Щодо середньострокової перспективи, то днями я вже писав про 3 головних сценарії.

Перший – це широкомасштабна війна за всіма фронтами. Я сподіваюсь, що цього не буде, і цей сценарій є найменш реалістичним.

Реклама на dsnews.ua

Другий – це певне загострення на Донбасі з паралельним можливим виходом до дамби Північно-Кримського каналу. Для росіян вода у Криму – дуже критична історія. Після такого загострення росіяни відразу можуть запропонувати сісти за стіл переговорів (паралельно пробуючи створювати "херсонські" та "одеські" республіки). Проте це не буде так просто, адже на цьому фронті українці достатньо непогано озброїлись. Тому якщо говорити про вірогідність «легкої прогулянки» з боку росіян, то це точно неможливо. Але варто зважати, що росіяни застосовуватимуть тактику «розтягування сил».

І третій сценарій – це дуже загострена гібридна дипломатія з ескалацією конфлікту безпосередньо на Донбасі і з тим, щоб до виборів вийти на ситуацію, коли Україну просто змусять відкрити Північно-Кримський канал.

В рамках цієї «дипломатії» вже зараз Україна має думати, що робити з можливою блокадою Азовського моря. Один із варіантів гібридної дипломатії – це саме блокування цього моря з метою подальшого тиску на Україну для закриття усього маріупольського напрямку з металургією, зерном тощо з одного боку. З іншої ж — спроба перекриття водопостачання Маріуполя.

    Реклама на dsnews.ua