• USD 38.2
  • EUR 41.3
  • GBP 48.2
Спецпроєкти

Нафтова гра: що Путін обговорював у Саудівській Аравії та ОАЕ

От і привідкрилася завіса над тим, про що ж Путін говорив із саудитами та Еміратами

ОАЕ
Володимир Путін в ОАЕ
Реклама на dsnews.ua

Росія пообіцяла відкрити більше данних про виробництво, переробку й експорт нафти, пише Reuters.

А все це відбулося на фоні рекордного зростання доходів російського бюджету від нафти протягом серпня-жовтня (інформації за листопад ще нема).

Простіше кажучи, на Близькому Сході не впевнені, що Росія чесно веде гру з ОПЕК+ щодо скорочення видобутку. Візит Путіна — це не переможний візит, а візит-пояснення. Судячи з усього, зустріч стала можливою лише після того, як Путін погодився на розкриття інформації.

З іншої сторони, цей візит — це візит-попередження. Араби у властивій їм манері пояснюють, що нас (арабів) не потрібно обманювати. А кортежі та ділянки під церкви — це антураж.

Як результат — сторони, судячи з усього, домовилися, що одні покажуть всі данні, а інші видають, ніби нічого не відбулося (хоча варто якнайменше звернути увагу на те, що Росія потіснила саудитів з першого місця за поставками нафти в Китай, наприклад).

Що нам із цього? Поки ніби нічого. Але в перспективі, зважаючи на бажання саудитів (хоч і зіпсоване нашою надто різкою позицією щодо Ізраїлю) стати посередниками в конфлікті з РФ, ця історія може стати для нас дуже важливою. Адже за обіцянками піде неминуча брехня Росії, та її маніпуляція зі статистикою стане нам у пригоді. Просто до цього треба готуватися і розуміти: брехня відкриється приблизно протягом наступних пів року. Тому близькосхідний вектор стає одним з найважливіших для нас. Головне — бути готовим до великої гри. А не стояти осторонь.

Окремо хочу подякувати Andrian Prokip за допомогу в написанні цього тексту.

Реклама на dsnews.ua
    Реклама на dsnews.ua