• USD 28
  • EUR 33.5
  • GBP 38.6
Спецпроєкти

Посадити трьох друзів. Чи здасть Зеленський Коломойського?

Американці ввели санкції проти Коломойського за чи не єдину хорошу річ, яку він зробив, — за 2014 рік. Але тепер вся подальша "боротьба з олігархами" залежить від Володимира Зеленського

Ігор Коломойський
Ігор Коломойський
Реклама на dsnews.ua

Тепер саме від Зеленського залежить подальша доля Коломойського. Він невиїзний з України, де зараз перебуває, його активи в США, Британії та Швейцарії почнуть заморожувати, і єдині його реальні активи залишаться в Україні. Звичайно, за українським законодавством видати українського громадянина не можна. Але в Коломойського, як він сам казав, три паспорти, тому тут у президента є поле для маневрів.

Наразі в офісі Президента, вочевидь, ще не усвідомлюють важливості сьогоднішньої події. Вони просто змушені будуть за тиждень вводити свої санкції проти Коломойського і ці санкції не можуть не передбачати якихось дій з каналом «1+1», наприклад.

Можна, звичайно, потягнути час, зробити певну імітацію «зачистки», але, судячи з усього, простими заявами про боротьбу з олігархами вже не вдасться відбутися. Зеленський опинився в «пастці трьох друзів». Він має здати Коломойського, до чого він, судячи з усього, не готовий. Якщо ж Зеленський його здасть, то можливості відступати вже не буде — в рамках ним же оголошеної війни президенту доведеться здавати наступних своїх близьких друзів, на яких йому вкажуть. Адже у цій конфігурації, яку він сам і вибудовував, не Зеленський визначає жертв. Якщо він не здасть Коломойського, то сам стане жертвою.

І останнє. Поки це всього лише точкова боротьба з олігархами та залякування інших. Нічого спільного з боротьбою з корупцією тут немає. На жаль, схема, запропонована НАБУ і втілена шабуніними протягом останніх років, що зводиться до красивої піар-історії замість тотальної боротьби з корупцією, стає домінантою нашої мильної опери під назвою «Геть олігархів». При цьому парадоксальним чином роль «шабуніних-шерембеїв» лише зростатиме. 

    Реклама на dsnews.ua