• USD 38.3
  • EUR 41.5
  • GBP 48.6
Спецпроєкти

Природне світло та термоізоляція. Як зробити офіс по-справжньому енергоефективним

Роль команди проєктувальників не обмежується створенням естетично привабливих та функціональних просторів. Застосовуючи інноваційні рішення в архітектурі й дизайні інтер’єру, можна суттєво сприяти зменшенню споживання електроенергії в офісі

Реклама на dsnews.ua

Щоб оптимізувати використання електроенергії в офісі, досвідчені дизайнери й архітектори дотримуються таких правил:

1. Максимально використовують природне світло у приміщенні. Архітектори за допомогою вікон та вітражних систем регулюють кількість натурального освітлення в кожній точці приміщення. Природне світло є одним із найпотужніших інструментів в арсеналі дизайнера інтер'єру. При оптимальній його кількості потреба у штучному освітленні вдень максимально знижується. Щоб покращити розподіл природного світла дизайнери підбирають світлорозсіюючі поверхні й матеріали.

Офіс з великими панорамними вітражами. Дизайн ZIKZAK Architects
Офіс з великими панорамними вітражами. Дизайн ZIKZAK Architects

2. Дизайнери обирають енергоефективні системи освітлення з датчиками присутності, щоб забезпечити освітлення лише тоді, коли це необхідно. Світло вмикається в тих приміщеннях, де перебувають люди, а це мінімізує зайве використання енергії. Впроваджують автоматичну регуляцію яскравості світла, залежно від рівня природного освітлення. Вибір таких систем не лише зменшує споживання електроенергії, але й подовжує термін служби освітлювальних приладів.

Офіс з енергоефективними системами освітлення. Дизайн ZIKZAK Architects
Офіс з енергоефективними системами освітлення. Дизайн ZIKZAK Architects

3. Зонують приміщення так, щоб автономно контролювати освітлення, опалення та охолодження в певних зонах залежно від їх зайнятості в певний момент. Наприклад, при зонуванні у відповідності до розміщення команд всі параметри регулюються окремо кожною командою. За індивідуального управління освітленням кожного робочого місця не витрачається електроенергія на освітлення столу відсутнього в офісі співробітника. 

Опенспейс в офісі. Дизайн ZIKZAK Architects
Опенспейс в офісі. Дизайн ZIKZAK Architects
Реклама на dsnews.ua

4. Архітектори забезпечують належну теплоізоляцію, щоб мінімізувати втрати тепла взимку та його надходження влітку, зменшуючи потребу в опаленні та охолодженні приміщень. 

5. Обирають енергоефективні прилади, які зменшують споживання електроенергії. Офісне обладнання та побутова техніка з маркуванням Energy Star свідчить про високу енергоефективність приладів. Дизайнери прискіпливо застосовують саме такі рішення задля максимально ощадливого споживання електроенергії. 

Проєкти проходять сертифікацію, їм присвоюють рейтинг згідно з однієї з міжнародних систем LEED, BREEAM, DGNB. Це актуальні нині рейтингові системи сертифікації для так званих "зелених" будівель. Вони були розроблені як стандарти вимірювання енергоефективних і екологічних проєктів та будівель.

Команда проєкту комплексно підходить до майбутнього робочого простору. Рішення щодо енергоефективності офісу та оптимізації використання електроенергії у ньому заощаджують бізнесу значні кошти в обслуговуванні приміщення та забезпечують усвідомлене ставлення компанії до навколишнього середовища.

    Реклама на dsnews.ua