• USD 28
  • EUR 33.5
  • GBP 38.6
Спецпроєкти

Ринок праці ІТ-сегмента в 2021 році буде зростати. Але куди?

ІТ-галузь увійшла в 2021 рік з високим попитом на фахівців — в ціні аналітики даних і інженери в сфері інтернету речей

Попит на IT-фахівців з початку року зростає
Попит на IT-фахівців з початку року зростає / Getty Images
Реклама на dsnews.ua

Минулорічний "карантинний" спад, породжений невизначеністю і завмиранням багатьох галузей, вже в другому півріччі 2020-го вирівнявся. Попит на ІТ-послуги збільшувався, а разом з ним — і потреба в ІТ-інженерах. В цьому році ця тенденція продовжиться завдяки декільком точкам зростання.

Цікаві завдання будуть: бізнесу потрібні ІТ-рішення

Попит на фахівців з початку року зростає. Масовий перехід на віддалену роботу взяв своє: багато претендентів йдуть працювати в закордонні стартапи безпосередньо, адже тепер для цього не потрібен переїзд.

Бізнес в Україні і в світі виявився в ситуації дефіциту IT-рішень: потрібно знайти способи успішної комунікації та контролю всередині компанії, побудувати більш мудрі рішення дистанційної роботи з клієнтом.

Ресторанні мережі намагаються налагодити контроль якості доставки через програмні продукти, паралельно з'являються нові сервіси онлайн-послуг на зразок онлайн-докторів.

Компаніям доводиться збільшувати бюджети на ІТ-сервіси, а це формує попит на програмістів як у великих гравців галузі, так і у стартапів.

"Джунам" важче, але перспективи є

Реклама на dsnews.ua

Дослідження ринку праці в минулому році показали, що менше 20% вакансій припадає на початківців фахівців. Це означає, що ІТ-бізнес стане більш відкритим.

Не секрет, що в українському аутсорсі існує практика брати в проект команду з кількох "джунів" і парочку фахівців senior-рівня, "продаючи" як мідлів/синьйорів. Багато компаній відмовляються від такого підходу, оскільки переходять на більш прозорі відносини з замовником. Наприклад, дають можливість технічним фахівцям замовника поспілкуватися з командою. І тут вже складно видати початківця інженера за фахівця середнього рівня.

Тому «джуни» завбачливо йдуть на стажування ще під час навчання в університеті або ІТ-академії на некомерційній основі. Так що до кінця навчання у людини накопичується досвід, і він вже готовий до роботи.

Блокчейн, великі дані і інтернет речей

Нещодавно Мінціфри заявило, що блокчейн-фахівці увійдуть в цьому році в імміграційні квоти для іноземних IT-фахівців. Швидше за все, це пов'язано з планами міністерства щодо створення масштабних проектів в цій сфері.

Блокчейн-фахівці зараз в дефіциті. Крім них, в ціні залишаються аналітики даних і інженери в сфері інтернету речей (IoT). IoTу давно пророкували бум: "розумним будинком" нікого не здивуєш, адже навіть зубні щітки сьогодні стають "розумними". А на роботу з великими масивами даних є великий попит з боку бізнесу.

Рівень входження в ці професії вище — швидко перевчитися, як це пропонують багато ІТ-шкіл, навряд чи вийде. Але якщо осягнути ці знання, без роботи не залишишся.

Але разом з перспективами зростання Україна увійшла в цей рік і зі старим "вузьким горлечком" — податковим законодавством. Способи ведення бізнесу часто незрозумілі для іноземного замовника. Якщо вдасться в цьому році грамотно реформувати систему податків, ринок отримає більш великих замовників, а фахівці — цікаві проекти і мотивацію підвищити свій рівень.

    Реклама на dsnews.ua