• USD 27.3
  • EUR 32.5
  • GBP 37.9
Спецпроєкти

В Україну не пустили угорського чиновника через втручання в місцеві вибори

Реклама на dsnews.ua

Уповноваженому уряду Угорщини з питань співробітництва між Саболч-Сатмар-Березькою областю Угорщини та Закарпатською областю Іштвану Грежи відмовили у відвідуванні України, оскільки йому заборонений в'їзд через втручання в місцеві вибори

Про це йдеться в коментарі пресслужби МЗС України, передає "ДС".

"24 листопада уповноваженому уряду Угорщини з питань співробітництва між Саболч-Сатмар-Березькою областю Угорщини та Закарпатською областю пану Іштвану Грежи було відмовлено у в'їзді на територію України через чинну заборону. Рішення про заборону в'їзду громадянам іноземних держав приймається відповідно до затвердженого в правовому полі порядку. Однією з підстав для цього є встановлення фактів порушення іноземцем законодавства України", — відзначили в МЗС.

У міністерстві пояснили, що у випадку з Грежи мали місце зафіксовані в публічному просторі факти порушення положень Виборчого кодексу України, що забороняють іноземцям вдаватися до агітації за одну з політичних сил в Україні — учасника виборчого процесу.

"Прийняте рішення не стосується сфери міждержавних відносин. Заборона в'їзду пов'язана виключно з діями конкретного громадянина, в яких містяться ознаки правопорушення", — уточнили в МЗС.

Там також додали, що відповідно до встановленого порядку, рішення про заборону в'їзду в Україну оголошується іноземцю в пункті пропуску через державний кордон України.

"Законодавством України не передбачена можливість заздалегідь інформувати іноземця про прийняте рішення про заборону йому в'їзду на територію Української держави. Вкотре закликаємо іноземних громадян, які відвідують Україну, незалежно від займаних ними посад поважати законодавство нашої держави", — йдеться в коментарі офіційного представника українського зовнішньополітичного відомства.

Нагадаємо, раніше міністр закордонних справ Дмитро Кулеба заявив, що потрібно залишити в минулому епізод з втручанням Угорщини в українські вибори для повернення до предметних розмов з усіх питань порядку денного між двома країнами.

    Реклама на dsnews.ua