• USD 36.6
  • EUR 40
  • GBP 44.8
Спецпроєкти

Олександр Дарда

Народний депутат Верховної Ради V та VI скликань

Олександр Дарда
Олександр Дарда
Зміст

Ранні роки і освіта

Олександр Панасович Дарда народився в 1947 році в Макіївці (Донецька область). Отримав середню спеціальну освіту: в 1974 році закінчив Макіївський металургійний технікум за спеціальністю "Залізничний транспорт", технік-механік.

Ще під час навчання в 1973-1974 рр. підробляв слюсарем на Макіївському металургійному заводі. У 1974 р. був призваний на два роки для строкової служби в лавах Радянської армії.

Трудова діяльність

У 80-90-х роках Дарда працював на різних підприємствах на робітничих спеціальностях — слюсар, електрослюсар, робочий з виробництва виробів з пластмаси, фахівець з ремонту взуття.

Однак в 1999 році відбувся різкий поворот в кар'єрі і Дарда зайняв посаду експерта по східному регіону представництва фірми "Росток Груп Корт" (Угорщина), яка займалася експортом сільськогосподарської продукції. Залишався в цій фірмі до 2003 року, після чого став головою правління ТОВ "Трансфер" (до 2006 року). Основним видом діяльності компанії була оптова торгівля відходами та брухтом.

Політична діяльність

У 2006 році Дарда був обраний до Верховної Ради за списками Партії регіонів (№89 у списку). У ВР V скликання працював у Комітеті з питань будівництва, містобудування і житлово-комунального господарства.

У 2007 році пройшли позачергові вибори до Верховної Ради і Дарда знову став народним депутатом (№87 в списку Партії регіонів). Був членом Комітету з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності.

Під час роботи в парламенті Дарда регулярно потрапляв до списків топ-прогульників засідань. У 2010 році він потрапив в список депутатів, які не внесли жодного законопроєкту.

Повноваження Дарди як народного депутата були припинені із завершенням роботи ВР VI скликання.

Скандали

У 1977 році Дарда був засуджений міським судом м. Макіївка за грабіж і незаконне носіння зброї (ст. 141, ч. 2 і ст. 222, ч. 1 старій редакції КК України) до 3,5 років ув'язнення. Звільнений умовно-достроково.

За даними ЗМІ Дарда входив в організовану злочинну групу "Люкс". Це угруповання також називали "Боксерами" через те, що її кістяк складали керівники Федерації боксу України — з 2003 року Дарда був заступником голови наглядової ради Федерації. Також Дарда був президентом Донецької федерації боксу та почесним президентом федерації пауерліфтингу Донецької області.

Нині Дарда пов'язаний з терористичним угрупуванням "ДНР". Так, його партнером був Юрій Мураєв, чиї фірми займалися з 2014 року охороною "військкоматів" в Донецьку, і Петро Савченко, колишній так званий "міністр з податків і зборів" ДНР ". Угруповання, в яке входить Дарда, займалося в ОРДО транспортом, ремонтом житлофонду, доріг, ринками, кладовищами. Згодом у них виникли конфлікти з іншими угрупуваннями бойовиків, проте завдяки підтримці нинішнього ватажка "ДНР" Дениса Пушиліна серйозних змін не відбулося.

За деякими даними нині Дарда проживає в окупованому Росією Криму.

Сім'я

Дружина — Ольга Дарда. У них троє синів: Сергій (1979 р.н.). Максим (1982 р.н.) і Олександр (1995 р.н.)

Редактор: Сергій Єфремов
    Реклама на dsnews.ua