• USD 28
  • EUR 33.5
  • GBP 38.6
Спецпроєкти

Андрій Пальчевський

Лідер партії "Перемога Пальчевського". Телеведучий. Власник клініки Eurolab

фото андрія пальчевського
Андрій Пальчевський / УНІАН
Зміст

Ранні роки і освіта

Андрій Пальчевський народився в 1961 році в Києві. Навчався в школі № 51 (нині Ліцей міжнародних відносин № 51), закінчив середню освіту в школі при посольстві СРСР на Кубі — його батько служив там військовим перекладачем.

Після школи Пальчевський вступив до Військового інституту Міністерства оборони СРСР в Москві, а потім, з 1983 по 1991 рік, служив у Збройних силах СРСР. В армії він, як і його батько, був перекладачем (вільно володіє англійською, іспанською, лаоським мовами). Службу Пальчевський проходив в Сибіру, Середній Азії, а потім шість років служив в Лаосі. Факт служби перекладачем за кордоном зазвичай вважають підтвердженням звʼязків Пальчевського зі спецслужбами СРСР, а потім і Росії. Сам Пальчевський запевняє, що це не так.

Cлужбу Пальчевський закінчив у званні майора і деякий час викладав англійську в Інституті міжнародних відносин в Москві, а потім зайнявся бізнесом.

Пальчевський також здобув другу вищу освіту, закінчивши Військовий Червонопрапорний інститут Міністерства оборони СРСР в Москві за фахом "економіка харчових виробництв".

фото Андрія Пальчевського з дружиною Оленою
Андрій Пальчевський з дружиною Оленою

Ділова карʼєра

У 1991-1993 роках Пальчевський очолював представництво в Росії американської компанії Монсанто "Нутрасвіт АГ", яка займалася генетично модифікованими рослинами і хімічними препаратами, застосовуваними для знищення рослинності і комах.

Після хімії та біотехнологій Пальчевський зайнявся алкоголем: в 1993-2004 роках він очолював компанію "Квест ЮТС", яка займалася технологіями пивоваріння, а також деякий час був членом ради директорів ВАТ "Челябінскпиво".

До 2003 року Пальчевський жив в Москві, потім переїхав до Києва. В одному з інтервʼю він заявив, що переїзд до Києва нібито був повʼязаний з тим, що його спробували отруїти конкуренти. За словами Пальчевського, його девʼять разів госпіталізували, причому останній випадок стався вже в Києві. Після цього йому і прийшла в голову ідея заснувати клініку "Євролаб", яка займається лабораторною діагностикою, радіологічним дослідженням, попередженням захворювань, проектуванням довголіття на основі генетичних досліджень.

фото пальчевського у клініці євролаб
Андрій Пальчевський в клініці "Євролаб"

В "Євролабі" Пальчевський став фінансовим директором. Ще одним бенефіціаром до квітня 2020 року було громадянин Росії Олексій Кирилов, який навчався в тому ж військовому вузі, що і Пальчевський. Зараз власниками клініки є Андрій Пальчевський та фірма "Євролаб сервісіз", що зареєстрована в передмісті Лондона Ілфорді.

Крім того, Пальчевский заснував ще цілий ряд компаній — "Харчова ароматика", "Центр лабораторних досліджень", "Сіті Інвест Сервіс". Інтереси його дійшли навіть до авіації — Пальчевський заснував дві авіакомпанії: "Нова авіація України" і "А.І. і В.К.".

У вересні 2009 року, після шести років проживання в Києві, Пальчевський отримав українське громадянство.

З 2011 року Пальчевський почав карʼєру телеведучого на телеканалах "Інтер" та Першому національному. У 2017 році деякий час пропрацював на телеканалі "Прямий", але звільнився через незгоду з політикою каналу. З 2018 року Пальчевський виступав в якості експерта на повʼязаних з кумом Путіна Віктором Медведчуком каналах 112 Україна, NewsOne і ZIK, а також на проросійському телеканалі НАШ.

Андрій Пальчевський в ролі телеведучого ток шоу
Андрій Пальчевський в ролі телеведучого ток шоу

Політична карʼєра

Політикою Пальчевський пробував займатися ще в Росії. У 1995 році він намагався потрапити в Державну думу за списками "Партії любителів пива" (№ 3 у списку). Пальчевський говорив, що партія пива повинна була стати альтернативою "партії горілки", як він називав російську владу на чолі з Борисом Єльциним, проте партія отримала лише 0,62% голосів і в Держдуму не пройшла. Більше в Росії політикою Пальчевський не займався.

Після отримання громадянства України, Пальчевський почав політичну карʼєру в Україні. Вже в 2010 році його призначили заступником міністра у справах сімʼї, молоді та спорту Равіля Сафіулліна в уряді Миколи Азарова. Пальчевський мав курирувати держпідприємства, що належать до сфери діяльності міністерства, але звільнився за власним бажанням після трьох місяців роботи.

Після завершення Революції Гідності Пальчевський був одним з організаторів виїзду Юлії Тимошенко, яка звільнилася з колонії, в Київ. Під час виборів президента в 2019 році підтримав Володимира Зеленського — Зеленський перед виборами здавав аналізи на нарковмісні препарати в "Євролабі".

У 2020 році Пальчевський вирішив балотуватися в мери Києва і в липні зареєстрував у Мінʼюсті партію "Перемога Пальчевського". Вибори Пальчевський програв — набрав близько 5% голосів, а його партія "Перемога Пальчевського" — менше 5%.

Передвиборний агітаційний борд партії "Перемога Пальчевського"
Передвиборний агітаційний борд партії "Перемога Пальчевського"

Скандали

Пальчевського звинувачують в тому, що вступивши до громадянства України, він не відмовився від російського підданства, а також у співпраці зі спецслужбами РФ. Ще під час роботи Пальчевського в уряді Азарова депутати БЮТ направили депутатський запит до Кабінету міністрів з метою зʼясувати його громадянство.

Тодішній віце-премʼєр-міністр Володимир Сівкович заявив, що 27 серпня 2009 року рішенням головного управління МВС в м.Києві Пальчевський набув громадянство України, а у вересні 2009 року подав у встановленому порядку декларацію про відмову від громадянства РФ. У той же час він зазначив, що згідно з російськими законами така декларація не припиняє громадянства Росії.

Сам же Пальчевський запевняв, що має тільки громадянство України.

Андрій Пальчевський

У мене абсолютно зрозуміле громадянство. Це знають всі — навіть діти. Ви в цьому сумніваєтеся? Ви якось особливо по-узбецьки дивитесь на мене в цей момент. Ви думаєте, я засланець якийсь? Я — громадянин України. Крапка. Без коментарів. Якщо буде написано щось інше — я подам на вас до суду. Я вам гарантую.

Крім того, журналіст-розслідувач Володимир Бойко звинувачував Пальчевського в тому, що він є професійним шахраєм, який потрапив в політику і на екрани завдяки паніці і істериці, які виникли в 2009 році через чутки про спалах пташиного грипу. Як заявляв Бойко, саме після передач на ТБ, де Пальчевський "представлявся провідним епідеміологом, вірусологом", він вийшов на Азарова.

Володимир Бойко

Він переконав Азарова, що є резидентом Головного розвідуправління Міністерства оборони РФ і спрямований сюди, щоб контролювати грошові потоки, що його треба обов'язково призначити куди-небудь міністром або заступником міністра. Коли Азаров зрозумів, як його, старого ідіота, ось так якийсь шахрай з Москви розвів на рівному місці як кошеня — скандал був колосальний. Тут же зібрався Кабмін, і стусаном під зад Пальчевського викинули з держслужби. Формально — за те, що він обдурив СБУ при анкетуванні — не вказав, що у нього російське громадянство, але фактично — за те, що він переконав Азарова в тому, що він нібито є резидентом Головного управління розвідки Міноборони РФ. Це звичайний шахрай, який розводив таких, як Азаров, на гроші, і жив за їх рахунок.

Непрямим підтвердженням неспроможності Пальчевського як вірусолога став скандал з його собакою по кличці Шнапс. Палчьевскій називав собаку своїм улюбленцем і регулярно брав на ефіри, але коли почалася епідемія COVID-19 здав собаку на місяць до притулку під приводом, що "домашні тварини можуть переносити коронавірус". Тим часом Всесвітня організація охорони здоровʼя офіційно стверджувала, що даних про те, що домашні вихованці можуть заражати людей на COVID-19 немає.

Пальчевського розкритикували в соцмережах за безвідповідальність, черз те, що подібні вчинки можуть підштовхувати власників домашніх тварин до того, що вони зі страху виганятимуть собак і кішок на вулицю. У звʼязку з цим вчинком Пальчевського в соцмережах був запущений хештег #небросайтедрузей.

Багато скандалів Пальчевського повʼязані з заявами з приводу епідемічних захворювань. Так під час епідемії "свинячого грипу" H1N1 у 2009 році у нього стався конфлікт з заступником голови Київської міської державної адміністрації Іреною Кільчицькою. Тоді Благодійний фонд "Євролаб" ініціював громадський рух "Кияни проти грипу" і встановлював в столиці намети, де всіх бажаючих безкоштовно тестували на грип. Пальчевський звинувачував владу в тому, що вона приховує реальні масштаби епідемії, а Кільчицька у відповідь звинуватила "Євролаб" в тому, що у них "неякісні і неточні аналізи". Незабаром підрозділ клініки, яке займався діагностикою H1N1, закрила міська санстанція. У відповідь Пальчевський подав на Кільчицьку до суду.

Після початку пандемії коронавірусного захворювання COVID-19 Пальчевський потрапив в кілька скандалів. Так 1 квітня 2020 року СБУ провела обшуки в "Євролабі", оскільки посадових осіб клініки Пальчевського підозрювали у приховуванні виявлених на початку пандемії випадків захворювання, що сприяло поширенню COVID-19. Було встановлено, що "Євролаб" навмисне не повідомляв відповідним державним органам інформацію про позитивні результати тестів на коронавірус у окремих VIP-клієнтів, які повернулися з курорту Куршевель.

Також Пальчевського звинувачували в тому, що він заробляв на тестах на COVID-19. Журналісти виявили, що експрес-тест на виявлення коронавируса в "Євролабі" коштував 16 тисяч гривень нібито через те, що сам тест відправлявся на перевірку до Німеччини.

У 2019 виник скандал, повʼязаний зі здачею аналізів кандидатом в президенти України Володимиром Зеленським у "Євролабі". Аналізи показали відсутність заборонених препаратів і наркотиків в крові Зеленського. Однак коли Зеленський опублікував результати аналізу, в них було вказано, що забір матеріалів був проведений 2 квітня, хоча кандидат в президенти відвідував клініку для здачі 5 квітня. Це дало можливість звинувачувати Пальчевського в тому, що він сфальсифікував результати аналізів Зеленського, тому що є його старим другом і партнером.

Пальчевський брав участь в Революції Гідності, був водієм "швидкої", чергував по ночах біля першої барикади, виносив поранених. Однак потім він оголосив, що його участь у Євромайдані була помилкою і пояснював це відповідно до наративів російської пропаганди.

Андрій Пальчевський

Я задаюся весь час питанням, навіщо я це робив. І відповідаю собі: "Це була помилка". Я шкодую, що я був там. Я шкодую, тому що ніхто не міг уявити собі, що ми станемо в три рази бідніше, що у нас відпаде Донбас, що жоден з мерзотників, які це влаштувати не буде покараний, і я не знав, що президентом оберуть Порошенко.

У 2020 році журналісти проекту Bihus.info оприлюднили результати розслідування, згідно з яким Пальчевський володіє бізнесом в Москві, а також має в своєму розпорядженні звʼязками з рейдерами і бізнесом на території окупованого Донбасу.

Андрій Пальчевський
Андрій Пальчевський

Родина

Андрій Пальчевський був одружений із росіянкою Оленою Пальчевською, у них четверо дітей. Дружина Пальчевського ще в 1998 році виїхала з дітьми в Іспанію, однак розлучення сталося лише в 2012 році. В ході шлюборозлучного процесу Олена Пальчевська хотіла відсудити у чоловіка половину майна (майновий стан чоловіка вона оцінила в 629 млн грн — майже $80 млн за тодішнім курсом). Але Пальчевський зміг довести, що давно не жив із Оленою, тому ніяких прав у неї немає.

Олена Пальчевська
Олена Пальчевська

Про другу дружину Пальчевського, з якою він офіційно не розписаний, а проживає в цивільному шлюбі, відомо лише те, що вона москвичка. У пари є сини Роман і Федір, народжувати яких дружина Пальчевського їздила в Москву.

У Андрія Пальчевського є брат Тимофій, який на 10 років молодше. Він народився в Києві, але проживає в Москві. Брат Пальчевського відомий тим, що за часів Революції Гідності підтримував "Беркут", а згодом виступав на підтримку анексії Криму і терористів "ЛДНР".

Брат Андрія Пальчевського Тимофій
Брат Андрія Пальчевського Тимофій

Захоплення

Пальчевський захоплюється кулінарією, поезією, спортом, яхтами, літаками. Володіє посвідченням професійного пілота. У 2011 році стало відомо, що Пальчевський зареєструвався на сайті компанії Virgin Galactic, яка мала намір першої в світі вже з 2012 року здійснювати польоти в космос з туристами на борту, заплативши 250 тисяч євро. Політ не відбувся.

Андрій Пальчевський

До космосу в мене любов з дитинства: я народився в рік першого польоту в космос Юрія Гагаріна, в 1961-му. Крім того, я — типовий адреналіновий наркоман і освоюю все, що літає.

Пальчевський пише книги. В інтернеті продається його книга "М або Б? Про що чоловіки ніколи не говорять жінкам".

Сторінка Андрія Пальчевського в Facebook.

Інстаграм Пальчевського.

Youtube-канал Пальчевського.

Редактор: Сергій Єфремов
    Реклама на dsnews.ua