• USD 27.6
  • EUR 33.5
  • GBP 39
Спецпроєкти

Денис Малюська

Міністр юстиції України

Денис Малюська
Зміст

Освіта, початок кар’єри

Народився 29 серпня 1981 року. У 2004 році закінчив Київський університет ім. Шевченка за спеціальністю "правознавство". У 2016 році закінчив Лондонський університет, ставши магістром права.

Довгий час працював юристом, спеціалізуючись на питаннях регулювання підприємницької діяльності, врегулювання спорів та банкрутства.

У 2004 році, після отримання диплому, відкрив адвокатське обʼєднання "Адвокатська фірма «Бізнес-право», а наступного року — ТОВ «Радник прес». Підприємство займається видавничою діяльністю.

Денис Малюська
Денис Малюська

У 2010 році Малюська став консультантом із розвитку приватного сектора Групи Світового банку. На цій посаді він надавав технічну підтримку урядам України та країн Центральної Азії. Згодом був обраний заступником Голови правління BRDO/World Bank Group — незалежного неурядового експертно-аналітичного центру, створеного за ініціативи Міністерства економічного розвитку та торгівлі і західних партнерів: Світового банку та уряду Канади.

Обрання до парламенту, робота в Кабміні

У 2019 році пройшов до парламенту за списками партії "Слуга народу" (№ 21). Склав повноваження на першому ж засіданні парламенту, перейшовши працювати в Кабінет міністрів.

Денис Малюська в робочому кабінеті / Facebook.com
Денис Малюська в робочому кабінеті / Facebook.com

З 29 серпня 2019 року — міністр юстиції України. Цю посаду він отримав завдяки близькості до тодішнього премʼєра Олексія Гончарука, чого не приховує. За словами Малюськи, на початку 2019 року він планував перебратись до Білорусі, де "був би більш затребуваним", аніж в Україні, але пристав на пропозицію Гончарука очолити Мін’юст.

Член Національної інвестиційної ради (з 24 грудня 2019 року).

Свою роботу в Мін’юсті почав зі створення VIP-камер у слідчих ізоляторах. Щоб отримати кращі умови перебування, арештант платить гроші, які потім відомство використовує для ремонту інших камер.

Є ініціатором розпродажу тюрем.

Оскільки у пенітенціарних закладах процвітають схеми дистанційного "розводу" громадян на гроші, Малюська допускав, що українські в’язниці можуть позбавити мобільного звʼязку, але при цьому уточняв, що нині для встановлення "глушилок" у тюрмах відомство не має грошей.

Денис Малюська в платній камері СІЗО
Денис Малюська в платній камері СІЗО

Скандали за участі Малюськи

  • У 2020 році стало відомо, що Мінʼюст виставляє на аукціони конфіскованих тварин, як домашніх, так і диких. Це викликало обурення в користувачів соцмереж. Українці зазначали, що тварину не можна просто так відібрати в господаря й продати абикому, як річ.

Зрештою, 25 червня 2020 року Малюська оголосив, що продажу тварин більше не буде.

До сьогодні правила, що регулюють конфіскацію майна за рішенням суду, не передбачали ніяких особливостей для ситуацій, коли конфісковувати доводилося диких або домашніх тварин (наприклад, за неналежне поводження з такими тваринами). Застосовувалася загальна процедура - конфісковану тварину виставляли на продаж на аукціоні. Сенсу в такій «конфіскації» було вкрай мало. Часто тварину за копійки викуповував попередній власник (який із нею неналежно поводився і до цього). Навіть якщо тварина діставалася комусь іншому, то критерієм відбору такого нового власника була тільки готовність заплатити найбільшу суму. Про добробут тварини не йшлося. Сьогодні ми проблему вирішили. Продажі диких і домашніх тварин через аукціони більше не буде

Денис Малюська

Тепер тварин безоплатно передають у добрі руки: в притулки або благодійні фонди.

  • Малюська є чи не найбільш ексцентричним міністром у нинішньому складі уряду. У вересні 2020 року, коментуючи чутки про свою відставку, Малюська опублікував у соцмережі світлину з попкорном і написав: "Купа знайомих просять прокоментувати чутки та численні публікації про те, що чи то мене звільнять, чи то я сам у відставку зібрався. Коментар на фото. А взагалі якщо хтось із підлеглих розслабиться і перестане швидко та активно працювати, очікуючи зміни команди, звільню негайно. Арбайтен! А не так, як я на фото".
  • У грудні 2020 року Малюська влаштував дивний перформанс із праскою і паяльником. Так він привітав працівників державної виконавчої служби з їх професійним святом. "Якимось таким було уявлення про "примусове стягнення заборгованості "в 90-х", — підписав Малюська фотографію, на якій він стоїть із праскою і паяльником у руках.
  • 27 січня 2021 року очолюваний Малюською Мінʼюст зареєстрував в Україні суспільно-політичну газету "Юний параноїк". Так, згідно з відповідним свідоцтвом про реєстрацію, опублікованим у мережі, видання виходитиме з періодичністю два рази на рік. Серед пріоритетних категорій поширення "новонародженого" ЗМІ вказані: молодь, правозахисники, публічні службовці, а також "поети" і "параноїки".

Родина

Міністр одружений. Дружина — Людмила Рабчинська, працює в Міністерстві цифрової трансформації. Подружжя виховує чотирьох дітей: Єлизавету, Уляну, Соломію та Нестора.

Facebook.com

Декларація

Малюська вказав 638 тис. 719 грн доходів в електронній декларації про майно і доходи за 2020 рік. При цьому заробітна плата склала весь дохід міністра за минулий рік. У той же час його дружина Людмила Рабчинська задекларувала 797 420 грн доходів.

Також Малюська вказав 53 712 грн і 36 387 доларів на банківських рахунках і 14 тис. грн готівкою, а дружина — 146 415 грн і 1 942 долара на банківських рахунках.

Малюська володіє квартирою (34,6 кв. м) у Києві, а також користується іншою квартирою (72,4 кв. м) в столиці. Крім того, він володіє квартирою (249,3 кв. м) і земельною ділянкою (781 кв. м) в Юрівці Київської області.

Також у спільній власності з дружиною у міністра є автомобіль Mazda 5 2008 року випуску.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua