• USD 36.6
 • EUR 39.6
 • GBP 45
Спецпроєкти

Дмитро Гурін

Народний депутат України IX скликання від фракції партії "Слуга народу"

Дмитро Гурін
Дмитро Гурін / УНІАН
Зміст

Місце народження, освіта

Народився 24 березня 1982 року в Хмельницькому. Закінчив Приазовський державний технічний університет (м. Маріуполь) за спеціальністю "промислове програмування".

Кар’єра

З 2002 року працював дизайнером у Москві у студії Артемія Лебедєва.

12 років очолював власну діджитал і рекламну агенцію.

Після Майдану почав займатися урбаністичними проєктами. Разом із командою архітекторів розробив декілька проєктів розвитку так званих депресивних територій у Києві та Баку.

Отримав у складі авторського колективу друге місце на міжнародному конкурсі на будівлю Музею героїв Небесної сотні. Був волонтером "КиївАрхітектури" та членом експертної ради міжнародного відкритого архітектурного конкурсу "Terra Dignitas". 

У 2016 році став радником із комунікацій у Міністерстві охорони здоров’я. Був членом робочої групи МОЗ з питань запровадження електронного реєстру листків непрацездатності.

Засновник та керівник ТОВ "Триба", співзасновник та керівник ГО "Документальна реконструкція", співзасновник ТОВ "ПР компанія повного циклу "ВК продакшн груп". 

Дмитро Гурін
Дмитро Гурін / facebook.com/mitya.gurin

Політична діяльність

На дочасних парламентських виборах у 2019 році пройшов до Верховної Ради IX скликання за 218 округом (частина Святошинського та частина Оболонського районів міста Києва) від партії "Слуга народу" як безпартійний. Входить до однойменної фракції та до Комітету з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування.

Міжфракційні обʼєднання:

 • ЕКОНОМІКА.NOW
 • БлокчейнФоЮкрейн (Blockchain4Ukrain)
 • Парламентська платформа боротьби з туберкульозом
 • За ФОПів
 • Країна доступна для всіх.

За даними сайту Ради, має одного помічника на платній основі й шість — на громадських засадах. Станом на грудень 2021 року, подав чотири депутатські запити. У кнопкодавстві помічений не був.

Був одним зі "слуг", котрі не підтримали відставку Дмитра Разумкова з посади спікера Верховної Ради. Входить до міжфракційного депутатського об'єднання Разумкова "Розумна політика"

У перші дні роботи парламенту IX скликання Гурін привернув до себе увагу тим, що не проголосував за призначення генпрокурором Руслана Рябошапку, не голосував за уряд Олексія Гончарука. На питання, чому не підтримав уряд, як просив президент Зеленський, Гурін відповів: "Я це не коментую. Є результат голосування більшості за новий уряд — і уряд тепер є політичною відповідальністю всіх нас. З цього давайте і виходити".

Народні депутати України Дмитро Гурін, Сергій Бабак та Богдан Яременко
Народні депутати України Дмитро Гурін, Сергій Бабак та Богдан Яременко під час засідання Верховної Ради / УНІАН

Щодо призначення Рябошапки, Гурін заявив, що проголосував, але не спрацювала кнопка.

О, це весела історія. У мене не спрацювала картка, одразу написав про це заяву. Я не дуже багато знав про пана Рябошапку, бо це не моя сфера компетенції, я займаюсь питаннями місцевого самоврядування. Почитав трохи про нього, послухав, що розповідають мої колеги, члени фракції. До того ж, це силовий блок, рішення президента. Мене це задовольнило, планував голосувати "за", але не спрацювала картка

Дмитро Гурін

У червні 2020 року поставив свій підпис під постановою про звільнення Авакова з посади міністра внутрішніх справ.

У 2020 році виступив проти проєкту закону свого колеги по фракції Максима Бужанського, котрий передбачає русифікацію освіти. Заявив, що проєкт "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо навчання державою мовою в закладах освіти" (реєстраційний номер 2362) розколює суспільство.

За даними порталу "Слово й діло", виконав 13% своїх обіцянок.

Дмитро Гурін
Дмитро Гурін / УНІАН

Скандали

 • Журналісти видання "Радіо Свобода" пов'язують нардепа Гуріна із забудовником Андрієм Вавришем, оскільки Гурін був співавтором концепції розвитку території Рибальського острову та брав участь у розробці концепції реконструкції Контрактової площі. Сам нардеп це заперечує.

Мене завжди розважає, коли мене називають людиною Андрія Вавриша… Звісно, ми знайомі. Але тут є політичний тонкий момент щодо Рибальського острову. 70% землі території, на яку ми з командою робили концепцію розвитку — "Ленінська кузня", яка належала або належить Порошенку, не знаю, як там юридично оформлено зараз. З точки зору політичної атаки, в цій ситуації було би набагато краще називати мене людиною Порошенка. Тут опонентам потрібно підвищувати кваліфікацію

Дмитро Гурін
 • У грудні 2020 року назвав свого колегу Юрія Камельчука вигаданим нардепом. Таку реакцію викликала в Гуріна заява Камельчука про те, що COVID-19 — вигадана хвороба.

"Я зараз абсолютно серйозно заявляю, що я не довіряю жодній вакцині в світі, особливо проти вигаданої хвороби COVID-19", — сказав Камельчук.

"Народний депутат Юрий Камельчук наголосив, що COVID-19 вигадана хвороба. Не варто відноситись до цього всерйоз, бо Юрій — вигаданий депутат, його насправді не існує", — прокоментував цю заяву Гурін.

В Київському інституті пульмонології, за словами завідувачки одним із відділень, вакцинуватись погодились 20% лікарів. Сама завідувачка вже двічі хворіла на COVID-19, але "не відчуває внутрішньої впевненості в необхідності вакцинації". Що це означає на практиці? 80% "лікарів" потрібно звільнити, а їхню зарплату віддати 20%

Дмитро Гурін

Пізніше він назвав єдину, на його думку, поважну причину не робити щеплення.

Є єдина причина, за якої лікар може не вакцинуватися. Він може сказати "я перехворів, у мене ще кілька місяців може бути імунітет. Ця вакцина потрібна пацієнту, щоб його захистити". Все, інших причин немає

Дмитро Гурін
Дмитро Гурін
Дмитро Гурін / facebook.com/mitya.gurin

Родина

Одружений із громадянкою Російської Федерації Марією Салтиковою. Інформації про дітей у відкритому доступі немає.

Декларація

Гурін вказав у декларації за 2020 рік дві квартири площею 43,5 кв. м. і 93,30 кв. м. і гараж у Києві, які належать його дружині, її будинок та земельну ділянку в Ужгороді, квартиру, будинок і земельну ділянку в Росії. Згідно з документом, у самого нардепа жодної нерухомості немає.

Автомобілів подружжя не задекларувало.

У Гуріна є корпоративні права в двох компаніях, які він передав третім особам.

Дружина політика вказала наявність у неї біткоїнів на більш ніж 22 мільйони гривень, які вона нібито подарувала своєму чоловікові.

Його зарплата в Раді за минулий рік склала 511 129 гривень. Інших доходів родина не вказує.

Марія Салтикова зберігає готівкою 56 тисяч доларів, а в Приватбанку — 11 708 гривень. Гурін зберігає в банку 47 738 гривень.

Дмитро Гурін
Дмитро Гурін / facebook.com/mitya.gurin

Соцмережі

Свою сторінку у Facebook нардеп веде з 2009 року. Станом на грудень 2021 року, в нього понад 2700 френдів і більш ніж 12 тисяч підписників. Політик регулярно розміщує там дописи й фото.

Також у Гуріна є публічна сторінка у Facebook та Instagram. Втім, останню він використовував для передвиборчої кампанії і більше не веде. Там усього 38 публікацій і 121 підписник.

Редактор: Віктор Костенко
  Реклама на dsnews.ua