• USD 27.2
  • EUR 32
  • GBP 37.4
Спецпроєкти

Геннадій Вацак

Бізнесмен, народний депутат Верховної Ради IX скликання

Геннадій Вацак / УНІАН
Зміст

Ранні роки і освіта

Геннадій Анатолійович Вацак народився в 1972 році в Могилів-Подільському Вінницької області.

Після школи вступив до Могилів-Подільськогой медичного технікуму, який закінчив у 1991 році. Після технікуму Вацак до 1994 року працював фельдшером дитячої лікарні. У 1995 році влаштувався офіціантом в ресторані й працював там до 1999 року.

Ділова карʼєра

У 2002 році Вацак заснував підприємство Кондитерський Дім "Вацак", де став гендиректором. За наявними даними, підприємство починало з перероблювання неліквіду цукру і патоки, а згодом зайнялося виготовленням кондитерських виробів. Зараз Вацак обіймає посаду директора департаменту маркетингу. Кондитерський дім "Вацак" і ряд інших підприємств депутата були передані в корпоративне управління.

Геннадій Вацак

Закликаю земляків, які зараз на заробітках в близьких і далеких краях, повертатися додому, до рідних сімей. Робочі руки потрібні будуть в рідному місті. З'являться нові робочі місця з гідною зарплатою.

У 2005 році був нагороджений медаллю "Кращий підприємець".

Згодом крім харчової промисловості Вацак почав займатися будівельним бізнесом. Наприклад, його ТОВ "Виробничий комплекс Камелот" займається виробництвом бетону та бетонних сумішей.

Геннадій Вацак/vlasno.info
Геннадій Вацак/vlasno.info

Вацак активно займається благодійністю. У 2013 році переміг у номінації "Благодійник: малий бізнес (в тому числі фізична особа — підприємець)" Національного конкурсу "Благодійна Україна — 2013". На його кошти в місті було створено парк, побудований фонтан, ремонтуються дороги.

Геннадій Вацак

Свій "хаммер" в 2008 році продав, на ці гроші побудував дитячий майданчик в Могилеві-Подільському.

У 2016 році Вацак відкрив дитячу шахову школу "Вацак" в Могилеві-Подільському, підтримує спортивний клуб "Спартак-Вацак". Також він є президентом громадської організації "Федерація кікбоксингу Вінницькій області "ВАКО".

Генадій Вацак
Генадій Вацак / Facebook.com

Політична карʼєра

У 2010 році Вацак був обраний депутатом Вінницької обласної ради 6 скликання від ВО "Батьківщина". Згодом змінив політичні орієнтири та у 2015 році пройшов до Вінницької облради від Блоку Петра Порошенка. Був секретарем постійної комісії облради з питань законності, боротьби з корупцією, люстрації, регламенту та депутатської діяльності.

У 2019 Вацак балотувався до Верховної Ради як безпартійний самовисуванець по одномандатному округу № 16 у своєму рідному місті. У Верховній Раді увійшов до складу фракції "За Майбутнє". У травні 2020 року увійшов до новоствореної партії "За Майбутнє". З червня 2020 року є членом депутатської групи "Довіра".

Вацак займає посаду секретаря парламентського Комітету з питань транспорту та інфраструктури.

Генадій Вацак в залі Верховної Ради
Генадій Вацак в залі Верховної Ради / Facebook.com

Скандали

Бувши депутатом Вінницької облради від "Батьківщини", Вацак входив в ТОП-10 депутатів-прогульників.

У 2016 році був нагороджений почесною відзнакою "За заслуги перед Вінниччиною". Згодом зʼясувалося, що бувши депутатом Вінінцкої облради Вацак проголосував за присудження собі нагороди. Правоохоронці визнали це конфліктом інтересів і почали досудове розслідування за фактом порушення антикорупційного законодавства. Суд постановив, що "Вацак взяв участь в голосуванні, знаючи, що відзнака забезпечить йому грошову винагороду в розмірі 5 тис. грн. І визнання оточуючих, що вплинуло на обʼєктивність і неупередженість прийняття рішення при виконанні його депутатських повноважень". Вацака визнали винним в корупційних діях і призначили штраф у розмірі 300 неоподатковуваних мінімумів доходів (5 тис. 100 грн).

Генадій та Вікторія Вацак/соцмережі
Генадій та Вікторія Вацак/соцмережі

Особисте життя

Одружений на Вікторії Вацак. У них двоє синів — Владислав 1995 р.н. і Станіслав 2002 р.н. Владислав одружився у 2018 році. Відомості про весілля потрапили в ЗМІ, оскільки гостей Вацака розважала співачка Оля Полякова.

Генадій Вацак з сім'єю на весіллі сина Владислава
Генадій Вацак з сім'єю на весіллі сина Владислава

Доходи

Згідно з електронною декларацією, Вацак у 2020 році отримав трохи менше 2,4 млн грн доходу. Готівкою Вацак з дружиною зберігають 3,1 млн грн, а на рахунках в банках у них є лише 85 тис. грн.

У Вацака є будинок і квартира в Могилеві-Подільському, йому належить цілий ряд нежитлових приміщень, а також земельні ділянки загальною площею майже 14 гектар.

У власності Вацак знаходяться кілька підприємств: ТОВ Кондитерський дім "Вацак", ТОВ "Вацак Індастрі", ТОВ "Виробничий комплекс Камелот", ПП "Славська", ПП "Подільський легіонер" і ПП "Поділля та КО".

У сімʼї Вацаків також є цілий автопарк: сім автомобілів MERCEDEZ-BENZ різних моделей, Fiat, Range Rover, Maserati Quattroporte і Jaguar F-TYPE.

Кондитерський дім "Вацак" /24tv.ua
Кондитерський дім "Вацак" /24tv.ua

Вацак в соцмережах

У Вацак є дві сторінки в Facebook — офіційна і громадська.

Редактор: Сергій Єфремов
    Реклама на dsnews.ua