• USD 27.3
  • EUR 32.5
  • GBP 37.9
Спецпроєкти

Герман Галущенко

Міністр енергетики та вугільної промисловості України

фото Германа Галущенко
Герман Галущенко / Фото з відкритих джерел
Зміст

Ранні роки і освіта

Герман Галущенко народився 1 травня 1973 року у Львові. У 1995 році закінчив Львівський державний університет за спеціальністю правознавство, отримавши диплом юриста з відзнакою.

Другу вищу освіту здобув в Українській академії зовнішньої торгівлі за фахом менеджмент зовнішньоекономічної діяльності, отримав ступінь магістра.

Карʼєра

Галущенко працював в 1997-2005 роках в Адміністрації президента Леоніда Кучми, а після Помаранчевої революції — в Секретаріаті президента Віктора Ющенка.

Після того, як президентом став Віктор Янукович, Галущенко перейшов на роботу в Міністерство юстиції на посаду директора департаменту судової роботи. У 2013-2014 роках працював в "Енергоатомі", де був виконавчим директором з правового забезпечення.

Повернувся на роботу в "Енергоатом" в травні 2020 року на посаду віцепрезидента.

З 2012 року Галущенко також викладає міжнародне приватне право в Інституті міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Є доцентом кафедри міжнародного приватного права Інституту міжнародних відносин КНУ імені Тараса Шевченка.

22 квітня 2021 року премʼєр-міністр Денис Шмигаль на засіданні парламентської фракції "Слуга народу" представив Германа Галущенка як кандидата на посаду міністра енергетики.

Народний депутат Ростислав Тістик

Відповідав він доступно і відкрито. Ми розуміємо, що у нього є досвід. Але сказати, чи є у нього одноголосна підтримка — не можу. Деякі депутати не були задоволені. Більше — були задоволені.

Парламентський Комітет з питань енергетики та житлово-комунальних послуг підтримав кандидатуру Галущенка. Питання про його призначення було внесено до порядку денного позачергового засідання Верховної Ради, яке відбудеться 29 квітня.

Народний депутат Ольга Василевська-Смаглюк

Судячи з усього, енергетики таки в країні перевелися. Галущенко не має відношення до галузі, він юрист. Виходячи з того, в якій прекрасній позі зараз є українська енергетика, призначати туди юриста добре, якщо тільки він націлений на вибивання 80 мільярдів боргів у населення за комуналку. А не на відродження втраченої галузі.

29 квітня Верховна Рада проголосувала за призначення Галущенка міністром енергетики та вугільної промисловості ("за" — 305 нардепів).

Політична та громадська діяльність Германа

Галущенко є членом в цілому ряді організацій: Центр психологічної реабілітації та адаптації, Аналітичний центр Партнерство заради правди, Український центр сприяння інвестиціям і торгівлі, Гідність патріотів, Партнерство національної єдності, Врятуй дитину, Адвокат захисника Вітчизни та Інститут безпеки дорожнього руху. У трьох останніх організаціях він входить в керівні та наглядові органи.

Галущенко був членом Політради та Президії партії "Патріот", але залишив цей пост.

За даними джерел ЗМІ, Галущенко близький до помічника президента Зеленського Сергія Шефіра та до ексглави "Енергоатому" Андрія Деркача, який нібито і запропонував його кандидатуру на пост міністра енергетики.

Родина

Галущенко одружений на Ользі Богдановій. У них є син Максим і дві дочки — Вероніка і Стефанія.

Богданова є бенефіціарним власником ТОВ "ПРОСТІР 86". ТОВ зареєстровано в Києві зі статутним капіталом у 2 тисячі гривень і веде діяльність у сфері архітектури.

Доходи Германа Галущенко

Згідно з декларацією, що була подана у квітні 2021 року в якості кандидата на посаду міністра, у 2020 році Галущенко отримав понад 5 мільйонів гривень доходу. На рахунках в банку у нього є 855 тисяч гривень, 112 тисяч доларів США та 14 євро. Готівкою Галущенко зберігає 152 тисячі доларів США, ще 180 тисяч доларів є готівкою у його дружини.

У Галущенка є будинок площею 319,7 кв.м. і три земельні ділянки (площею 1885 2112 і 927 кв. м.) в селі Велика Солтанівка Київської області. Також у нього є три квартири в Києві площею 45, 64,3 та 63,5 кв. м.

Галущенко задекларував автомобіль MERCEDES GLS-350 2017 року випуску, його дружина їздить на Range Rover Velar 2018 року випуску.

Герман Галущенко в соцмережах

Сторінка Галущенко в Facebook

Редактор: Сергій Єфремов
    Реклама на dsnews.ua