• USD 36.6
  • EUR 39.6
  • GBP 45.1
Спецпроєкти

Ігор Кузін

Головний санітарний лікар України

Ігор Кузін
Ігор Кузін / УНІАН
Зміст

Місце народження, освіта

Народився 26 січня 1985 року в Донецьку. Закінчив:

  • Донецький національний медичний університет ім. М. Горького (2007);
  • Медичний університет "Проф. д-р Параскев Стоянов" (Варна, Болгарія; магістр (2016);
  • Одеський регіональний інститут державного управління Національної академії державного управління при Президентові України (2020, магістерська програма з громадського здоров'я).

Вільно володіє українською, російською та англійською мовами.

Ігор Кузін
Ігор Кузін / Facebook/Ihor Kuzin

Трудова діяльність

Трудову діяльність Кузін почав через рік після закінчення вишу, але чомусь не в рідному Донецьку, а в Севастополі, де він у 2008 році обійняв посаду керівника відділу комунальної гігієни Нахімовської районної санітарно-епідеміологічної станції м. Севастополь. На цій посаді він затримався лише рік. У 2009 році влаштувався лікарем із комунальної гігієни Севастопольської міської санітарно-епідеміологічної станції.

Протягом 2010-2012 рр. працював керівником організаційного відділу Севастопольської міської санітарно-епідеміологічної станції, а потім переїхав до Києва.

У 2012 році влаштувався до лабораторії епідеміології парентеральних вірусних гепатитів та ВІЛ-інфекції ДУ "Інститут епідеміології та інфекційних хвороб ім. Л. В. Громашевського НАМН України" і паралельно працював завідувачем Центру моніторингу та оцінки виконання програмних заходів з протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу ДУ "Український центр контролю за соціально небезпечними хворобами МОЗ України".

З 2014 р. – резидент сьомої когорти Південно-Кавказької програми з прикладної епідеміології та лабораторії (SC-FELTP, Грузія) та аспірант лабораторії епідеміології парентеральних вірусних гепатитів та ВІЛ-інфекції ДУ "Інститут епідеміології та інфекційних хвороб ім. Л. В. Громашевського НАМН України".

У березні 2017-го був призначений заступником генерального директора з координації програмних заходів та стратегічного розвитку Центру громадського здоровʼя МОЗ України.

У травні 2018 року Кузіна призначили заступником генерального директора ЦГЗ. У грудні 2019 року виконував обовʼязки гендиректора ЦОЗ. У лютому 2021 року повернувся на пост заступника гендиректора.

У 2021 році Кузіна призначили на посаду заступника міністра охорони здоров'я та головного державного санітарного лікаря України. До цього він був непублічною людиною.

Ігор Кузін
Ігор Кузін / Facebook/Ihor Kuzin

Цитати

Про примусову вакцинацію, червень 2021 року: "У нас є частина дорослого населення, для якої вакцинація має бути обов'язковою: працівники освіти, сфери обслуговування, ми не маємо допускати їх до робочих місць без щеплення".

Про кримінальну відповідальність за фейки про вакцинацію: "Я би одночасно з обов'язковою вакцинацією впроваджував відповідальність медпрацівника за поширення неправдивих відомостей про вакцинацію. А також посилював відповідальність за підробку довідок про вакцинацію".

Особисте життя та дозвілля

Кузін неодружений. Дітей у нього немає. В одному з інтерв'ю медичний чиновник розповів, що нині його родина — це собаки. Чиновник мало спить (як правило, з другої години ночі до шостої ранку), не займається спортом і ніяк не може кинути палити.

Ігор Кузін
Ігор Кузін / Facebook/Ihor Kuzin

Статки

У декларації за 2020 рік Кузін вказав квартиру в Чернігові площею 65,4 кв. м. і вартістю 400 тис. грн. Згідно з документом, авто у чиновника немає.

На посаді керівника Центру громадського здоровʼя Ігор Кузін отримав 108 343 гривень зарплати і 1,37 млн гривень гонорарів. Також 46 270 гривень Кузін вказав як дохід від підприємницької діяльності.

608 149 гривень він заробив в University of California.

Також Кузін задекларував 7800 доларів готівкою. Має зареєстровану в окупованому Севастополі ГО "Центр демократичного розвитку".

Ігор Кузін
Ігор Кузін / УНІАН

Кузін у соцмережах

Чиновник закинув свій особистий акаунт у Facebook, який вів із 2010 року. Останній допис датовано 5 лютого 2020 року. Там було понад тисячу підписників, а друзів приховано.

Нині Кузін веде публічну сторінку у Facebook, де станом на серпень 2021 року понад 2500 "друзів" і понад тисячу підписників. Дописи на ній з'являються нерегулярно, часом навіть раз на місяць.

В інших соцмережах Кузін не зареєстрований.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua