• USD 27.3
  • EUR 30.7
  • GBP 36.2
Спецпроєкти

Марина Порошенко

Депутат Київради, дружина п'ятого президента України Петра Порошенка

Марина Порошенко
Марина Порошенко / УНІАН
Зміст

Ранні роки та освіта

Марина Анатоліївна Порошенко (дівоче прізвище Переведенцева) народилася 1962 року в Києві. Її батько якийсь час працював заступником міністра охорони здоров'я УРСР, що й визначило напрямок її діяльності.

Вищу освіту Порошенко здобула у Київському медичному інституті, який закінчила в 1986 році. У цьому ж виші вона закінчила аспірантуру. У 1991 році захистила кандидатську дисертацію на тему "Згортаюча активність тромбоцитів у хворих ревматоїдним артритом".

У 2005-2007 роках навчалася екстерном у Національній академії керівних кадрів культури та мистецтв за спеціальністю "Образотворче та декоративно-ужиткове мистецтво". Закінчила академію з відзнакою та здобула кваліфікацію "мистецтвознавця-експерта".

Марина та Петро Порошенко
Марина та Петро Порошенко/facebook.com/petroporoshenko

Сім'я

Одружена з п'ятим президентом України Петром Порошенком. Одружилися вони ще під час навчання у 1984 році.

Марина Порошенко

Мама спочатку заперечувала проти нашого шлюбу. Тепер вона виправдовується і каже, що проти не була, а просто вважала, що ми молоді, і все це несерйозно, а навчання постраждає.

Після весілля Петро Порошенко був призваний до армії і перший син – Олексій – народився, коли він служив, у 1985 році. Олексій Порошенко згодом здобув освіту у Великій Британії, був народним депутатом Верховної Ради VIII скликання, а зараз є бенефіціаром батьківського бізнесу.

Після армії Петро Порошенко продовжив навчання в університеті, і спочатку сім'ю забезпечувала Марина, яка після закінчення інституту працювала лікарем у Жовтневій лікарні у Києві.

Марина та Петро Порошенко
Марина та Петро Порошенко/facebook.com/petroporoshenko
Марина Порошенко

Я почала заробляти раніше, ніж Петро. Перша зарплата була моя – 120 рублів. Я працювала лікарем у кардіологічному відділенні Жовтневої лікарні. А Петя тоді був ще студентом і отримував підвищену стипендію – 50 рублів.

У 2000 році в них народилися доньки Євгенія та Олександра, а у 2001 – син Михайло. Хрещеними батьками дочок є третій президент України Віктор Ющенко та відома співачка, народний депутат України IV, V, VI, VIII скликань Оксана Білозір.

Петро Порошенко

Я люблю дружину, наші стосунки є абсолютно щирими. У багатьох сім'ях політиків багато награного: на публіці говорять про сімейні цінності, а в житті виробляють такі кульбіти — у Голлівуді не побачиш. У нас же з Мариною, як на мене, просто унікальна родина. А Марина – унікальна дружина. У неї є саме ті чесноти, якими, на мій погляд, повинна мати ідеальна дружина. Вона досить тактовна, може бути "непомітною", коли це потрібно. Марина взяла на себе усі обов'язки з виховання дітей і чудово з ними справляється.

У 2013 році Марина Порошенко разом із Юрієм Луценком хрестили дочку народного депутата Верховної Ради VI, VII та VIII скликань Юрія Стеця Єву.

Родина Порошенка
Родина Порошенка/24tv.ua

Громадська та політична діяльність

Після закінчення університету Марина Порошенко деякий час працювала лікарем у кардіологічному відділенні Жовтневої лікарні у Києві, проте невдовзі відмовилася від медичної кар'єри та присвятила себе родині.

У 2002-2006 роках Марина Порошенко була помічником-консультантом на громадських засадах народного депутата Верховної Ради IV скликання фракції "Народний союз Наша Україна" Віктора Короля, який був заступником голови парламентського комітету з питань бюджету.

Надалі до громадської діяльності Марина Порошенко повернулася у 2014 році, після того, як її чоловіка було обрано п'ятим президентом України. Окрім виконання обов'язків першої леді, вона також зайнялася благодійністю, очоливши раду Благодійного фонду Петра Порошенка. Фонд поміж іншим надавав допомогу бійцям АТО, займався розвитком інклюзивної освіти, а після початку пандемії COVID-19 — закуповував для лікарень кисневі концентратори та допомагав хворим на коронавірус.

Марина Порошенко привезла до зони АТО гуманітарну допомогу дітям
Марина Порошенко привезла до зони АТО гуманітарну допомогу дітям, 2014 р./zn.ua
Марина Порошенко

Я не дуже люблю це словосполучення ("перша леді"). Воно несе в собі відокремленість та відірваність. Перша — означає одна, осторонь. Я готова допомагати своєму чоловікові, ось найголовніше. Всі ті питання, які виникатимуть щодня, я готова, засукавши рукави, вирішувати і стояти з чоловіком пліч-о-пліч

Під час роботи Верховної Ради VIII скликання у 2014-2019 роках Марина Порошенко була помічником-консультантом на громадських засадах народного депутата фракції БПП Григорія Заболотного, заступника голови парламентського комітету з питань аграрної політики та земельних відносин.

Крім того, у грудні 2016 року Петро Порошенко призначив її (разом зі своїм радником Борисом Ложкіним) співголовою Ради з питань розвитку Національного культурно-мистецького та музейного комплексу "Мистецький арсенал".

Марина Порошенко фотографується з українськими військовими
Марина Порошенко фотографується з українськими військовими у День пам'яті та примирення, 8 травня 2015 р./Twitter Петра Порошенка

У 2018 році міністр культури Євген Ніщук призначив Марину Порошенко на посаду голови Наглядової ради Українського культурного фонду. Її кандидатуру підтримали усі члени наглядової ради Фонду.

Ці посади Марина Порошенко втратила після обрання президентом України Володимира Зеленського. У грудні 2019 року міністр культури, молоді та спорту Володимир Бородянський звернувся до Наглядової ради УКФ із проханням розглянути питання про припинення повноважень Марини Порошенко на посаді його голови, після чого вона подала у відставку. А у січні 2020 року Зеленський затвердив новий склад Ради з питань розвитку Національного культурно-мистецького та музейного комплексу "Мистецький арсенал" – уже без Порошенко. Сама Марина казала, що її хочуть прибрати лише через чоловіка.

Марина та Петро Порошенко на балконі Адміністрації Президента
Марина та Петро Порошенко на балконі Адміністрації Президента, 2019 р. / УНІАН

Також у 2017-2019 роках Марина Порошенко спробувала себе і в ролі телеведучої: на телеканалі "Україна" вела рубрику "У ритмі спорту" в програмі "Ранок з Україною".

Восени 2020 року Марина Порошенко очолила список партії "Європейська Солідарність" на виборах до Київради. За підсумками виборів "ЄС" набрала 20,5% голосів виборців, і Марина Порошенко стала депутатом. Є головою комісії Київради з питань охорони здоров'я та соціальної політики.

Марина Порошенко передала Київській міській клінічній лікарні швидкої медичної допомоги перші два апарати штучної вентиляції легень
Марина Порошенко передала Київській міській клінічній лікарні швидкої медичної допомоги перші два апарати штучної вентиляції легень, 20 березня 2020 р. / УНІАН

Доходи

Згідно з поданою у 2021 році електронною декларацією, Марина Порошенко за 2020 рік отримала 66 тисяч гривень зарплати у Благодійному фонді Петра Порошенка. На рахунках у банках вона має 10 тис. 115 гривень, 3408 євро та 90 доларів США.

Основними коштами в сім'ї володіє чоловік Марини Петро Порошенко, який традиційно входить до списку найбагатших українців. У 2020 році в "Forbes Україна" статки Порошенка оцінили в $1,4 млрд.

На Марину Порошенко зареєстровано квартиру у Києві площею 82.3 кв. м. та земельну ділянку у селі Петропавлівському Київської області площею 1875 кв.м. з будинком площею 343.6 кв. м. Інше майно у сім'ї у неї перебуває у спільному володінні з чоловіком, або ж оформлене на Петра Порошенка.

До декларації Марини Порошенко також внесені ювелірні вироби, сумочки та хутра.

Марина Порошенко
Марина Порошенко/vogue.ua

Марина Порошенко у соцмережах

Сторінка Порошенко у Facebook

Instagram Порошенко

Редактор: Сергій Єфремов
    Реклама на dsnews.ua