• USD 27.6
  • EUR 33.5
  • GBP 38.9
Спецпроєкти

Михайло Радуцький

Народний депутат України IX скликання від фракції партії "Слуга народу", підприємець, засновник клініки ТОВ "Борис"

Михайло Радуцький
Михайло Радуцький / УНІАН
Зміст

Освіта, кар’єра

Народився 5 грудня 1968 року в Києві. Навчався у Київському медичному училищі №2 (нині Київський медичний коледж ім. П. І. Гаврося), де здобув спеціальність фельдшера швидкої допомоги, а також у Київському національному університеті фізичної культури та спорту за спеціальністю «Олімпійський та професійний спорт», де здобув кваліфікацію магістра з олімпійського та професійного спорту.

У 1987 році, ще під час навчання в училищі, працював фельдшером Київської станції швидкої медичної допомоги. 

У 1989 році заснував кооператив "Київконцерт", який займався організацією концертів у Києві. Там Радуцький обіймав посаду заступника директора. Цією діяльністю він займався до 1993 року разом із відомим нині журналістом Дмитром Гордоном.

У 1993 році Михайло Радуцький разом із друзями заснував медичний центр "Борис". Серед засновників був і Гордон, який, утім, через деякий час вийшов із бізнесу. Ще один засновник — Лев Хлявич, фігура досить відома в бізнес-колах. Хлявичу приписують створення в Криму клініки "Медисса".

З 1994 по 2004 рік Радуцький — комерційний директор, заступник директора ТОВ "Борис", а з 2004 рр. — президент цієї клініки.

На початку 2019 року Радуцький продав клініку "Борис" мережі "Добробут".

Президент клініки ”Борис” Михайло Радуцький
Президент клініки ”Борис” Михайло Радуцький під час прес-конференції на тему: ”Криза управління в системі охорони здоров’я та шляхи виходу з неї” ,18 лютого 2009 р. / УНІАН

Політична діяльність

У ВР IV скликання (2002-2006 роки) Михайло Радуцький працював помічником-консультантом народного депутата Віктора Развадовського (фракція "Єдиної України", дві депутатські групи, потім фракція "Народної партії").

1 вересня 2014 року Радуцького призначили заступником голови Київської міської державної адміністрації Віталія Кличка.

28 грудня 2015 року його звільнили з посади заступника голови КМДА і призначили радником Кличка.

Михайло Радуцький і Віталій Кличко
Михайло Радуцький і Віталій Кличко під час відвідування Київської міської дитячої клінічної інфекційної лікарні, 2 червня 2015 р. / УНІАН

Із Володимиром Зеленським Радуцький знайомий уже понад 15 років. Ще під час президентської кампанії 2019 року Радуцького називали одним із претендентів на посаду міністра охорони здоров’я. Утім, він не захотів обіймати цю посаду. 30 липня 2019 року президент України Володимир Зеленський призначив Михайла Радуцького позаштатним радником.

На дочасних парламентських виборах 2019 року його було обрано народним депутатом за списком "Слуги народу" (№18). Нині він — голова комітету ВР з питань здоровʼя нації, медичної допомоги і медичного страхування. Керівник групи з міжпарламентських звʼязків з Республікою Молдова, керівник групи з міжпарламентських звʼязків з Королівством Таїланд. Голова тимчасової робочої групи з питань реформування системи охорони здоровʼя.

Народний депутат Михайло Радуцький
Народний депутат Михайло Радуцький перед початком урочистого засідання Верховної Ради IX скликання, 29 серпня 2019 р. / УНІАН

У липні 2019 року Радуцький зробив публічну заяву про особливості лікування у "представників різних рас". Це викликало обурення у тодішньої в. о. голови МОЗ Уляни Супрун, яку, до слова, Радуцький постійно критикував. За його словами, Україні потрібна медична реформа, але не така, яку запроваджує Супрун.

У серпні 2019 року Радуцький лобіював Зоряну Скалецьку (Черненко) на посаду очільниці МОЗ.

На одному з засідань Верховної Ради Радуцький листувався щодо кандидатів на посаду глави Міністерства охорони здоровʼя.

"Моя людина Зоряна Черненко" — написав Радуцький.

"А то всі п**дять, що Супрун", — отримав він у відповідь.

"Х*й їм в ж*пу!!!" — емоційно відреагував Радуцький.

Власне, цим скандальним листуванням він найбільше й запамʼятався.

Погляди на медицину

Радуцький не є лікарем. Він фельдшер за освітою, який зміг разом із друзями відкрити успішний бізнес. У цьому він і сам щиро зізнавався в одному з інтервʼю "Українській правді". При цьому Радуцький вважає себе експертом у сфері організації охорони здоров’я й щоразу це підкреслює в бесідах із українськими ЗМІ.

Виступає за впровадження медичного страхування й масову вакцинацію від коронавірусу. Втім, із останнім, на його думку, влада геть не справляється.

Для того, аби реформувати медичну систему, треба, на думку Радуцького, провести перепис населення.

Першим кроком на шляху до трансформації медицини має стати перепис населення. Неможливо розрахувати необхідну кількість грошей на систему охорони здоров'я, не розуміючи, скільком людям ми повинні надати послуги

Михайло Радуцький

Одним із найкращих міністрів охорони здоровʼя України за всю її історію нардеп вважає Олександра Квіташвілі. Що стосується Національної медичної академії наук, то Радуцький вважає її неефективною.

Покажіть мені список винаходів нашої НАМН за останні десять років. Їх немає

Михайло Радуцький
Михайло Радуцький
Михайло Радуцький під час сутичок між учасниками мітингу проти внесення змін до Конституції та правоохоронцями у Києві, 31 серпня 2015 р. / УНІАН

Цитати

Про зарплати лікарів: "Лікар має заходити в операційну, ось так піднявши дві руки, у нього в голові, крім того, як допомогти хворому, не має бути нічого – ні як нагодувати родину, ні де взяти гроші на шкільну форму для дитини, у нього має бути все забезпечено. Він не має думати, де взяти інструмент, де взяти ліки. Він має зайти, зробити свою справу і за цю справу отримати достойні гроші".

Про зарплати депутатів: "Не можна дати 4 тисячі доларів депутату зарплати, коли пенсіонер отримає 1700 гривень".

Про коронавірус, лютий 2020 року: "Це є небезпека. Ніхто не каже, що на те не треба звертати увагу. Але я не робив би з цього чуму ХХІ століття".

Про коронавірус і необхідність запровадження локдауну, квітень 2021 року: "Адаптивними протиепідеміологічними заходами, якими ми користувалися останні пів року, навалу штамів коронавірусу не стримати. Інші країни вже запровадили безпрецедентні загальнонаціональні карантинні обмеження".

Родина

Одружений із Людмилою Радуцькою. У подружжя є син Максим (1989 р.н.) — київський ресторатор, засновник закладів Mozgi Bar і City Beach Club.

Михайло Радуцький з сім'єю
Михайло Радуцький з сім'єю

Цікаві факти

  • У 2004 році подружжя Радуцьких разом із друзями були накриті цунамі на острові Пхукет (Таїланд). Загинули тисячі людей, постраждали сотні тисяч. Михайло і Людмила Радуцькі вижили, друзі — ні.
  • У 2013 році вийшов випуск російського телешоу "Битва екстрасенсів" за участю Радуцького. В ньому екстрасенси намагались прочитати думки з його голови.
  • Захоплюється риболовлею.

Декларація

У декларації Радуцький вказав тільки дружину, але не свого сина-бізнесмена.

З Людмилою Радуцькою вони безоплатно користуються земельною ділянкою (1834 кв. м.) і будинком 245 кв.м. у Березівці Київської області. Дружина нардепа зареєстрована у квартирі в Києві, її площа складає 134 кв. м. Також у Радуцького є паркомісце в Києві.

Дружина й син парламентаря мають по 25% у квартирі 46,15 кв. м. у Києві.

Також у Людмили Радуцької є власна квартира в столиці площею 69,70 кв. м.

Нардеп задекларував два дорогі чоловічі годинники, а його дружина — один жіночий. Їхня вартість не вказана.

У Радуцького і його дружини — по "Мерседесу", а в парламентаря — ще й AUDI E-TRON 2019 року випуску.

Радуцький передав свої права на управління в чотирьох компаніях. Його дружина має корпоративні права в трьох компаніях. Це ТОВ "Молочна лавка" (50% акцій), ТОВ "Ваша безпека" (25% акцій) і Приватна компанія з обмеженою відповідальністю "MORLAIX HOLDINGS LIMITED", яка базується на Кіпрі. В останній Людмила Радуцька має 100% акцій.

Зарплата Радуцького в Раді за минулий рік склала 507 356 гривень, страхові виплати — 29 438 гривень. Дружина парламентаря отримала 258 656 гривень зарплати в "Борисі", де працює й донині. Нардеп зберігає в банках 540 тисяч 915 гривень і 36 792 долари. Готівкою в нього 641 200 гривень, 180 тисяч доларів. Вісім тисяч доларів і 492 500 гривень зберігає готівкою його дружина. Також у неї є на рахунку в банку 98 313 гривень.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua