• USD 27
  • EUR 30.3
  • GBP 36
Спецпроєкти

Павло Рябікін

Міністр із питань стратегічних галузей промисловості

Павло Рябікін
Павло Рябікін / УНІАН
Зміст

Місце народження, освіта

Народився 6 червня 1965 року в Києві. Закінчив Київський університет імені Тараса Шевченка, факультет міжнародних відносин та міжнародного права (1989), юрист-міжнародник. Навчався разом із майбутнім п'ятим президентом України Петром Порошенком.

У 1992 році завершив аспірантуру того ж вишу. Стажувався у Лейпцизькому університеті (1987) та Кільському університеті (2000).

Володіє українською, англійською та німецькою мовами.

Трудова діяльність

З 1989 року працював юристом-консультантом "Юрзовнішсервіс".

З 1992 року був адвокатом Київської міської колегії адвокатів.

З 2002 року — співзасновник ТОВ "Рекреаційно-оздоровчий центр "Зелений порт". 6% належать Рябкіну, решта 94% — громадянину РФ. Журналісти "Наші гроші" виявили, що "Зелений порт" управляє яхт-клубом із рестораном "Маячок" та розважальною інфраструктурою на Трухановому острові.

З 2002 року працював юрисконсультом ТОВ "Василь Кисіль і партнери".

З березня 2005 до серпня 2006 – заступник міністра транспорту та зв'язку України.

Павло Рябікін
Павло Рябікін / genshtab.info

У 2005-2006 роках очолював наглядову раду авіакомпанії МАУ.

З 15 липня 2009 року по 27 квітня 2010 року – Надзвичайний та Повноважний посол України в Королівстві Данія. Надзвичайний та Повноважний посланник 2-го класу (з лютого 2010).

12 жовтня 2015 року по 21 березня 2017 року – заступник директора-начальника порту ТОВ "Рекреаційно-оздоровчий центр "Зелений порт".

З 23 березня 2017 року Кабінет міністрів України призначив Павла Рябікіна головою Міжнародного аеропорту "Бориспіль". Був призначений після перемоги у конкурсі на заміщення посади керівника аеропорту, що відбувся 1 грудня 2016 року.

28 жовтня 2020 року Кабмін визнав Павла Рябікіна переможцем конкурсу на посаду голови Держмитслужби. 18 листопада Кабмін затвердив Рябікіна на посаду голови Державної митної служби. Рябікін розповідав, що цю посаду його пропонував особисто президент Володимир Зеленський.

Це була пропозиція безпосередньо від Володимира Олександровича... Довго вивчав питання, спілкувався з тими, хто колись формував та супроводжував процеси. І тільки після цього прийняв рішення

Павло Рябікін

Він заявив, що в нього є власне бачення, як реформувати митницю, однак визнав, що цей процес дуже тривалий.

На митниці, крім держави, у всьому світі хтось заробляє. На жаль, це факт. Ми повинні розуміти, що ні протягом місяця, ні протягом року, чи навіть трьох років, ми не зробимо митницю ідеальною. Але, оголошуючи деякі принципи та правила роботи, ми повинні послідовно сформулювати політику та реалізовувати повне неприйняття будь-яких контрабандних операцій, повне неприйняття корупції

Павло Рябікін
Генеральний директор ірландської авіакомпанії Ryanair Майкл О'Лірі, президент України Петро Порошенко та генеральний директор державного підприємства "Міжнародний аеропорт" Бориспіль" Павло Рябікін
Генеральний директор ірландської авіакомпанії Ryanair Майкл О'Лірі, президент України Петро Порошенко та генеральний директор державного підприємства "Міжнародний аеропорт" Бориспіль" Павло Рябікін, 2018 р.

Політична діяльність

У 2000 році на проміжних виборах пройшов до Верховної Ради III скликання за мажоритарним округом №130 від "Народної партії". Працював у Комітеті Верховної Ради України з питань правової політики.

У 2002 році пройшов до Ради IV скликання за 131 мажоритарним округом як самовисуванець, був головою підкомітету з питань господарського законодавства Комітету Верховної Ради України з питань економічної політики, управління народним господарством, власності та інвестицій.

З березня 2005 року був членом Ради партії "Наша Україна".

2004-2005 – довірена особа кандидата на посаду президента України Віктора Ющенка.

У 2012 році пройшов до Верховної Ради VII скликання за списками партії УДАР (під №28). Входив до Комітету з питань транспорту та зв'язку. Був членом Парламентської Асамблеї Ради Європи. Рух "Чесно" називає Рябікіна прогульником.

За інформацією сайту "Посіпаки", а також журналістів "Громадського", у Раді VII скликання Рябікін влаштував своїх родичів собі у помічники на державній службі — Рябікіну Ірину Володимирівну і Рябікіна Олексія Володимировича.

22 липня 2014 року по 15 вересня 2015 року – заступник голови Київської міської державної адміністрації. Також очолював виборчий штаб Кличка на місцевих виборах. У вересні 2015 року Віталій Кличко звільнив Рябікіна з особистих причин.

У 2020 році Рябікін балотувався до Київської міської ради IX скликання від УДАРу під №16 у списку, але не пройшов.

Павло Рябікін
Павло Рябікін / УНІАН

Скандали

У 2020 журналісти програми "Наші гроші" виявили, що житлово-будівельний кооператив "Совські ставки" Рябікіна планує забудувати 15 га заповідної зони столичного Жукового острова всупереч Генеральному плану.

На початку нульових депутати Київради віддали землю в оренду "РОЦ "Зелений порт" (заснований Рябікіним), потім із цієї ділянки 15 га перейшли у спадок Житлово-будівельному кооперативу "Совські ставки". Корпоративні права на цей кооператив щорічно декларує Рябікін. Причому близько 10 гектарів кооператив отримав у власність, іще пять – в оренду на 25 років. Сталося це в 2010 році.

У серпні 2019 року "Совські ставки" отримали від Департаменту містобудування та архітектури КМДА містобудівні умови та обмеження для забудови.

Ділянка площею 15 га на Жуковому острові нині розділена на три частини: на найбільшій заплановано будівництво величезного будинку з відкритим басейном, ландшафтною галявиною на кілька гектарів та з господарськими і спортивним будівлями, а також власною причальною зоною. На другій ділянці має бути дещо менший будинок, але також зі спортивою та адміністративною інфраструктурою та власним виходом до води. Третя ділянка призначена для закритої елітної бази відпочинку, також із причалом. Однак експерт із містобудування Георгій Могильний зазначив, що, відповідно до Генерального плану, земля на Жуковому передбачена під об’єкти рекреації і будівництво приватних котеджів тут – порушення законодавства.

Також серед скандалів, які розгорілися навколо Рябікіна, можна виділити недостовірну інформацію про майно. Так, у жовтні 2019 року НАЗК виявило, що чиновник, перебуваючи на посаді голови аеропорту "Бориспіль", "забув" вказати дані про корпоративні права та майно на загальну суму 10,6 млн грн.

Є також дані про тісні зв'язки Рябікіна із сином колишнього мера Києва Олександра Омельченка — Олександром. Їхні дружини — Галина Рябікіна й Олена Омельченко — були засновницями компаній "Бонобо" та "Маєток на Музейному".

Павло Рябікін
Павло Рябікін / УНІАН

Призначення міністром з питань стратегічних галузей промисловості

3 листопада нардепи підтримали звільнення Олега Уруського з посади віцепрем'єра – міністра з питань стратегічних галузей промисловості. "За" проголосували 342 народні депутати.

Голова фракції "Слуга народу" Давид Арахамія говорив, що до Уруського особисто в нього є кілька претензій.

Особиста претензія – я член комітету національної безпеки і оборони, там уже шість місяців поспіль кажуть, що буде готовий і запрацює Реєстр постачальників по оборонній закупівлі. Шість місяців нас годують завтраками - і нічого немає

Давид Арахамія

Рішення щодо призначення Рябікіна на цю посаду ухвалили під час засідання Верховної Ради 4 листопада. "За" проголосували 237 народних депутатів.

Виступаючи в Раді перед своїм призначенням, Рябікін сказав, що в стратегічній промисловості зроблені кроки щодо формування політики, але відсутня нормативна база і підзаконні акти. Саме на цьому він хотів би зосередитись і співпрацювати з парламентом.

Створення міністерства дало поштовх налагодженню співпраці між Міноборони і Генеральним штабом як замовниками продукції оборонного призначення з виробниками цієї продукції. Всі учасники цього процесу мають працювати як єдиниц механізм, без жодних похибок

Павло Рябікін

Пріорітетом він назвав максимальне забезпечення державним замовленням саме вітчизняних виробників, незалежно від форми власності. Зараз державне оборонне замовлення України на 70% залежить від імпорту.

Павло Рябікін виступає в якості кандидата на посаду міністра з питань стратегічних галузей промисловості під час засіданя Верховної Ради
Павло Рябікін виступає в якості кандидата на посаду міністра з питань стратегічних галузей промисловості під час засіданя Верховної Ради 4 листопада 2021 р. / Getty Images

Родина

Одружений із Галиною Рябікіною. Подружжя виховує доньку Анну.

Павло Рябікін з сім'єю
Павло Рябікін з сім'єю / facebook.com/rjabikin.pavel

Статки

У декларації за 2020 рік Рябікін вказав, що володіє трьома квартирами у Києві, одна з яких є у спільній власності, та чотирма нежитловими приміщеннями. У власності його дружини: квартира в окупованому Росією Севастополі, дві квартири у Києві та садовий будинок у селі Романків Обухівського району, дві земельні ділянки у Києві та у селі Романків. Рябікін та його дружина також володіють дев’ятьма паркомісцями.

У власності Рябікіна шість водних засобів та п’ять автомобілів: Range Rover Voque, Dodge Ram Van пікап-C, Audi Q8, Mercedes Benz SLK230 та BMW 730D. Окрім цього, в декларації новоспеченого міністра п'ять наручних годинників, антикварні речі, колекція енциклопедій і творів живопису 19-20 століття.

За 2020 рік Рябікін задекларував понад 70 мільйонів гривень заробітної плати як генерального директора аеропорту "Бориспіль", іще 138 тисяч гривень він отримав за основним місцем роботи у Державній митній службі.

Соцмережі

Павло Рябікін веде особисту сторінку у Facebook, де, станом на листопад 2021 року, в нього майже 5 тисяч френдів і більш ніж 5 із половиною тисяч фоловерів.

В інших соцмережах міністр не зареєстрований.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua