• USD 28.1
  • EUR 33.7
  • GBP 39.1
Спецпроєкти

Сергій Марченко

Міністр фінансів України

Міністр фінансів Сергій Марченко
Міністр фінансів Сергій Марченко / УНІАН
Зміст

Ранні роки і освіта

Сергій Марченко народився в 1981 році в селищі міського типу Макарів Київської області, там же навчався в середній школі. Згодом закінчив Академію державної податкової служби України, у 2002 році отримавши ступінь магістра управління державними фінансами, був стипендіатом президента України.

Після закінчення вишу писав дисертацію в Науково-дослідному фінансовому інституті при Міністерстві фінансів і у 2009 році отримав ступінь кандидата економічних наук, захистивши дисертацію на тему "Державні єврооблігаційні запозичення України на міжнародному ринку капіталу".

Особисте життя

Одружений на Марині Марченко. У пари двоє дітей — дочка Аврора (2010 р.н) та син Леонід (2018 р.н.). Марина Марченко є кінцевим беніфіціаром ГО "Клуб підтримки вагітності та материнства Лада".

У вільний час Марченко займається тріатлоном. У Португалії під час велогонок вилетів з траси та отримав травму.

Сергій Марченко

Займаюся тріатлоном. Зараз, правда, часу не завжди вистачає. Раніше частіше займався. Брав участь в змаганнях. Люблю спорт. Він додає сили, впевненості та стабільності.

Сергій Марченко з дружиною Мариною
Сергій Марченко з дружиною Мариною/Facebook

Карʼєра

З 2002 року Марченко працював на різних посадах в Міністерстві фінансів, Державній фіскальній службі, Комітеті з питань фінансів і банківської діяльності, секретаріаті Кабінету міністрів України. Як фахівець в напрямках фіскальної децентралізації, бюджетного процесу та податкової політики, брав активну участь в розробці та просуванні реформ за цими напрямками.

З 2011 року майбутній міністр працював в Координаційному центрі з упровадження реформ при президентові. Брав участь в розробці Бюджетного кодексу України, що був прийнятий у 2014 році, в якому була введена реформа фіскальної децентралізації. Також він координував написання пакету законопроєктів щодо зміни системи фінансування та автономізації закладів охорони здоровʼя.

Крім того, Марченко працював експертом в Bendukidze Free Market Center і був академічним директором в Київській школі економіки.

У травні 2016 року був призначений на посаду заступника міністра фінансів, працював з главою Мінфіну Олександром Данилюком до липня.

Володимир Гройсман, Олександр Данилюк, Сергій Марченко (справа наліво) під час розгляду законопроекту про держбюджет на 2018 рік
Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман, міністр фінансів України Олександр Данилюк, заступник міністра фінансів України Сергій Марченко (справа наліво) під час розгляду законопроекту про держбюджет на 2018 рік на засіданні Верховної Ради України в Києві 7 грудня 2017 р / УНІАН

У серпні 2018 року стало заступником глави Адміністрації президента Ігоря Райніна, пропрацювавши на цій посаді до травня 2019 року.

У березні 2020 року кандидатуру Марченко внесли до Верховної Ради на посаду міністра фінансів в новому уряді Дениса Шмигаля. Перше голосування провалилося, за Марченко проголосувало 223 депутати з 226 необхідних. Друга спроба виявилася вдалою.

У квітні 2020 року президент Володимир Зеленський ввів Марченко до складу Ради національної безпеки і оборони.

Після призначення на пост міністра фінансів Марченко почав продавлювати реформу податкової і митної служб. Крім того, він був важливою фігурою в переговорах з МВФ про відновлення співпраці, в результаті що 12 червня 2020 року фонд виділив Україні перший транш в розмірі $ 2,1 млрд за новою програмою Stand-by.

Сергій Марченко

Я попрошу, щоб поняття "дефолт" взагалі ніхто не вживав. Більш того, ми випустили спеціальні рекомендації, де вказали, що "дефолт, реструктуризація, репрофайлінг ..." — це все згубні слова ... Об'єктивно дефолт — це політичне рішення, тому що економічних підстав для дефолту України немає.

У липні 2020 року журнал "Кореспондент" поставив Марченко на 4 місце в рейтингу найвпливовіших молодих політиків і чиновників, причому раніше він в цьому рейтингу не був присутній.

Сергій Марченко виступає з трибуни Ради
Сергій Марченко виступає з трибуни Ради / УНІАН

Політичні амбіції

Марченко називають технократом, тобто грамотним чиновником без політичних амбіцій. Також його вважають рівновіддаленим від різних центрів впливу. Проте, у 2019 році Марченко балотувався до Верховної Ради України IX скликання за списком партії "Українська Стратегія Гройсмана", де займав 7 місце. До парламенту партія не пройшла.

Доходи

Відповідно до декларації Сергія Марченка, яку він подав на посаду міністра фінансів, він разом з дружиною володіє двома квартирами в Києві площею 84,6 і 40,3 кв.м. Також в його власності автомобіль Audi A6 2017 року випуску.

Також Марченко задекларував 277 тис. грн доходів.

Сергій Марченко

Я не купував (облігації внутрішньої державної позики). У мене не було такого інтересу і не було можливості інвестувати таку значну суму. Більшу частину своїх місячних доходів я використовую для задоволення потреб моєї сім'ї. Так, у нас є певні заощадження, але вони не настільки масштабні, щоб купувати ОВДП.

Накопичень у Марченко немає, його дружина зберігає готівкою $10 тисяч.

Сергій Марченко

У мене є рахунки в декількох державних банках. Їх сервісами користуюся практично кожен день. За депозитами відповім так само, як і по ОВДП. Рівень моїх сімейних витрат не дозволяє відкладати значні заощадження. Я заробляю достатньо, щоб гідно утримувати свою сім'ю. Але у мене є пріоритетні завдання, про які треба дбати саме сьогодні. Їх неможливо відкласти на завтра. І всі вони потребують витрат. Навчання дітей — для мене безумовний пріоритет, за який готовий додатково платити. Я активно займаюся спортом, і частина грошей витрачаю на цю потребу. Ці та інші статті витрат, мені здається, знімають питання про депозити в моїй родині.

Публічні скандали

У 2016 році під час виступу на пресконференції, яка була присвячена реформі системи виплати стипендій, в Марченка кинули торт і зажадали витрачати гроші "на стипендії, а не на війну". Марченко назвав такі методи неприпустимими та заявив, що міністерство готове до конструктивного діалогу.

Редактор: Сергій Єфремов
    Реклама на dsnews.ua