• USD 26.3
  • EUR 30.4
  • GBP 35.9
Спецпроєкти

Ярослав Железняк

Народний депутат України IX скликання від партії "Голос", глава фракції "Голос", заступник голови партії "Голос" із парламентських питань

Ярослав Железняк
Ярослав Железняк / УНІАН
Зміст

Навчання й початок карʼєри

Народився 20 жовтня 1989 року в Маріуполі Донецької області.

У 2009 році навчався в Інституті права Верховної Ради України.

У 2013 році закінчив Інститут міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка за спеціальністю "Міжнародний бізнес" й отримав диплом магістра.

З 2009 по 2014 рік був старшим радником із питань уряду в компанії Kesarev Consulting.

2014-2015 — радник із питань уряду в компанії Anheuser-Busch Inbev.

Викладає в Київській школі економіки.

Є керівником ГО "Агентство інноваційної демократії" і співзасновником проєкту PolitEyes.

Ярослав Железняк в молодості (зліва)
Ярослав Железняк в молодости (слева) / telegram Темный рыцарь

Політична діяльність

У Раді VIII скликання був помічником-консультантом на громадських засадах народного депутата від "Самопомочі" Вікторії Пташник, у Раді VI скликанні був помічником-консультантом нардепа від Партії регіонів Олексія Плотнікова.

У 2015 році працював радником із питань уряду і парламентських відносин міністра економічного розвитку і торгівлі України Айвараса Абромавічуса.

З 2016 — радник у складі стратегічної консультативної групи з підтримки реформ в Україні (SAGSUR), а з 2017-го — радник премʼєр-міністра Володимира Гройсмана із парламентських відносин.

У 2019 році переміг на парламентських виборах від партії "Голос", № 4 у списку. Став керівником відділу законотворчої роботи партії "Голос". Заступник голови депутатської фракції партії "Голос". Перший заступник голови Комітету з питань фінансів, податкової та митної політики.

28 грудня 2020 року на засіданні фракції партії "Голос" у Верховній Раді Ярослава Железняка обрали главою фракції "Голос".

29 січня 2021 року його обрали заступником голови партії "Голос" із парламентських питань.

Ярослав Железняк праворуч
Ярослав Железняк (праворуч) / rubryka.com

Цитати

Про держбюджет-2021: "Чесно кажучи, це стандартний поганий бюджет. Є великі зауваження щодо роздутого дефіциту і до нереальних методів його покриття… Ця "геніальна" ідея з підвищенням мінімальної заробітної плати — це дуже погана ідея з усіх боків, і з точки зору економіки, і людям вона не зайде. Адже в підсумку будуть більше платити податки. Я не знаю, хто це придумав, але це зовсім-зовсім погана ідея. Однак зрештою більшість депутатів, як ті їжачки. Плакали, але продовжували лізти на кактус".

Про владу: "У нас зазвичай не вирішують проблему, а відкладають. Але проблеми системні, вони накопичуються, зʼявляються нові. І їх теж відкладають. Це відбувається систематично з митними, податковими надходженнями, з доходами від приватизації, затягуванням із запуском грального ринку. До речі, доходи від грального бізнесу заклали до бюджету 2021-го року. Все це, як снігова куля. І в якийсь момент перестрибнути цю снігову кулю буде неможливо. Ця влада просто рано чи пізно впаде обличчям у цей весь сніг".

Про карантин вихідного дня: "Я з самого початку назвав ідею з карантином вихідного дня божевільною. Я розумію, як ухвалювалося це рішення. Чесно кажучи, в уряду є два варіанти. Перший — повністю все закрити на локдаун, розірвати ланцюжок заражень. Другий — нічого не робити, але тоді буде дуже поганий сценарій. Вони посиділи, подумали, визнали, що повністю все закрити і обвалити економіку не вийде. Але тут надходить дзвінок зверху: "Чому ми нічого не робимо і не закриваємо?". У підсумку приймають рішення про закриття ресторанів і торгових центрів на вихідні. Це повна маячня, адже в тих же ресторанах карантинного режиму дотримуються набагато краще, ніж у Верховній Раді".

Ярослав Железняк
Ярослав Железняк

Власність

До декларації за 2019 рік Железняк вніс будинок у Києві площею 643,7 кв. м., у якому він живе і яким володіє його дружина Железняк Антуанета Юріївна. Також у дружини нардепа є земельна ділянка на 1000 кв. м., будинок у Білій Церкві площею 920,8 кв. м. із земельною ділянкою площею 1000 кв. м. там же. Сам Железняк прописаний у гуртожитку Інституту міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка. У Железняка є машина Audi А4 2016 року випуску, а в його дружини — Mercedes-Benz GLK 220 CDI 4 MATIK 2012 року. Антуанета також користується службовим авто марки Renault 2017 року, яке належить ТОВ "УКРЮГ".

Дохід Железняка від зайняття підприємницькою діяльністю становить 1 437 307 гривень, зарплата в "Голосі" — 36 306 гривень, зарплата нардепа — 160 172 гривень.

Дружина нардепа отримала від підприємницької діяльності 666 944 гривень доходу.

Політик тримає в банку 85 854 гривень і 1965 доларів. Ще 13 915 гривень тримає у Приватбанку його дружина. Також у подружжя є спільні готівкові кошти.

23 червня 2020 року Железняк задекларував дохід від відчуження рухомого майна в розмірі 621 000 гривень.

    Реклама на dsnews.ua