• USD 27.3
  • EUR 30.7
  • GBP 36.2
Спецпроєкти

Юлія Свириденко

Міністр економіки України

Юлія Свириденко
Юлія Свириденко / Офіс президента
Зміст

Місце народження, освіта

Народилася 25 грудня 1985 року в Чернігові.

У 2008 році закінчила з відзнакою Київський торговельно-економічний університет, спеціальність "менеджмент антимонопольної діяльності", магістр з менеджменту антимонопольної діяльності. Того ж року вступила до аспірантури Київського національного торговельно-економічного університету за спеціальністю "Економіка та управління національним господарством". Однак у відкритому доступі нема інформації про захист Свириденко дисертації на здобуття ступеня кандидата наук після завершення аспірантури.

У 2009 році пройшла повний курс бухгалтерського обліку у Київській школі ринкової економіки. Закінчила курси при Фонді державного майна України та є сертифікованою спеціалісткою з оцінки нерухомості та обладнання та з оцінки бізнесу, цінних паперів, нематеріальних активів та інтелектуальної власності (2009, 2011). Пройшла серію тренінгів із оцінки землі у Київському міжнародному інституті бізнесу.

Закінчила програму навчання менеджерів (2016, Німецька академія управління Нижньої Саксонії (DMAN), Німеччина). Учасниця програми "Академія доброго урядування та підвищення компетентності в Європі", організованій Європейською академією Берліна, при підтримці Міністерства закордонних справ Німеччини (вересень 2016, Берлін). Закінчила програму стратегій зростання приватного сектору, органiзовану Шведським агентством з питань міжнародного розвитку Sida (Швеція, 2017).

Юлія Свириденко
Юлія Свириденко / facebook.com

Трудова діяльність та державна служба

Трудову діяльність розпочала у 2008 році на посаді економістки з фінансової роботи Українсько-андоррського спільного підприємства АТ "АМП" (Київ). Згодом працювала оцінювачкою Чернігівського міжміського бюро технічної інвентаризації, заступницею директора ТОВ "Еко-Втор" (Київ).

У 2011 році Свириденко призначили головою Постійного представництва Чернігова у м. Усі (КНР), єдиного представництва українського міста в КНР (на громадських засадах). На цій посаді її головним завданням було залучення до Чернігова іноземних інвесторів.

З травня по серпень 2015 року працювала радницею голови Чернігівської обласної державної адміністрації Валерія Куліча. У серпні 2015 року стала начальницею Департаменту економічного розвитку Чернігівської ОДА.

У 2015 році балотувалася до Чернігівської міської ради VII скликання від "ЄС" за мажоритарним округом №23, але не пройшла.

З вересня 2017 року виконувала обов'язки 1-ої заступниці голови Чернігівської обласної державної адміністрації.

Юлія Свириденко
Юлія Свириденко / gorod.cn.ua

З 30 липня по 28 листопада 2018 року — в.о. голови Чернігівської ОДА.

З березня по вересень 2019 року — директорка ТОВ "Сідко Україна", що спеціалізується на виробництві кормів для диких птахів і займається переробкою органічної продукції. За даними YouControl, серед співвласників цієї компанії — чинний мер Чернігова, ексрегіонал Владислав Атрошенко, який відомий тим, що 16 січня 2014 року голосував за "диктаторські закони", що суттєво обмежували права та свободи громадян (пізніше направив заяву з проханням вважати, що він не голосував). Атрошенку та членам його родини належать низка компаній у Чернігівській області у сфері страхування, нерухомості, будівництва, сільського господарства та виробництва електроенергії.

29 вересня 2019 року стала заступницею міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Тимофія Милованова.

24 грудня 2019 року Свириденко обрали головою правління Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.

Входила до української делегації у Тристоронній контактній групі (підгрупа з соціально-економічних питань).

22 липня 2020 року Свириденко призначили першою заступницею міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України.

З 22 грудня 2020 року обіймала посаду заступниці голови Офісу президента, замінила на цій посаді Юлію Ковалів.

26 лютого 2021 року президент України Володимир Зеленський своїм указом вивів Свириденко зі складу делегації України для участі у Тристоронній контактній групі.

У червні-вересні 2021 року Свириденко також була членом наглядової ради НАК "Нафтогаз України".

Юлія Свириденко з Леонідом Кравчуком та Галиною Третьяковою
Юлія Свириденко з Леонідом Кравчуком та Галиною Третьяковою / Facebook-сторінка Юлії Свириденко

Призначення міністром економіки

2 листопада 2021 року міністр економіки України Олексій Любченко подав у відставку. ЗМІ писали, що його може замінити Юлія Свириденко. Також голова фракції "Слуга народу" Давид Арахамія говорив, що на цій посаді краще бути жінці. 

Основна причина (звільнення, — "ДС") — ми задовольняємо його (Любченка, - "ДС") заяву. Любченко — нормальний менеджер. Просто вважаємо, що віцепрем'єр жінка для гендерного балансу буде краще

Давид Арахамія

3 листопада "слуга" Олександр Качура підтвердив, що фракція бачить міністром економіки Юлію Свириденко.

Юлія Свириденко, заступник керівника ОП, буде головою Мінекономіки. В Офісі президента вона відповідала за напрям економіки, зарекомендувала себе як професіонал, тому тепер вона обійме посаду міністра економіки

Олександр Качура

4 листопада Рада призначила Свириденко міністром економіки. "За" проголосували 256 народних депутатів.

Розповідаючи в Раді про те, що вона робитиме на посаді міністра, Свириденко сказала, що в Україні потрібно запускати та забезпечувати ефективну роботу інституцій, які посилять економічну політику, зокрема Експортно-кредитне агентство, фонд прямих іноземних інвестицій, фонд покращення житлових умов, державне лізингове агентство, фонд мікроінвестицій для громадян.

Років 15 тому світ навчився балансувати між ліберальними та консервативними економічними інструментами, які є більш захищеними від політичних рішень та які мають власні фінансові механізми. Тож ми маємо стати гнучкішими, відійти від радянських стандартів та бюрократії і сформувати сталі інституції

Юлія Свириденко

На її думку, країна потребує "продуманих інвестицій". Свириденко назвала п’ять ключових економічних кластерів, де інвестиції можуть мати найбільший ефект: машинобудування, енергетика, IT, сільське господарство, будівництво. Енергетика, за її словами, є найбільш вразливим сектором економіки України.

В IT-сфері, зазначила Свириденко, держава має збільшити кількість замовлень для оборонних та медичних проєктів, а також мінімізувати бюрократичний тиск на галузь, а в сільському господарстві — знизити податкові ставки для компанії у сфері тваринництва. Також новоспечена міністр заявила, що потрібно вийти на рівень будівництва, який був до 1990 року.

Юлія Свириденко
Юлія Свириденко / zn.ua

Родина

Заміжня. Чоловік — Сергій Ігорович Дерлеменко. Подружжя виховує доньку Софію.

Статки

Свириденко належить квартира у Києві площею 33,5 кв. м., 25% квартири у Чернігові (загальна площа житла — 87,5 кв. м.), квартира в Чернігові площею 74,3 кв. м. У чоловіка чиновниці нема власного житла, але є земельна ділянка в населеному пункті Клочків на Чернігівщині (1496 кв. м.) і авто BMW X3 2016 року випуску.

Чоловік чиновниці має корпоративні права в ТОВ "ДКС-ГРУПП", що займається будівництвом розподільчих об'єктів для забезпечення електроенергією та телекомунікаціями. Його зарплата там минулого року склала 68 995 гривень.

Зарплата Свириденко в Мінекономіки минулого року склала 824 427 гривень, дохід чоловіка від відчуження нерухомого майна — 2 523 211 гривень, його дохід від підприємницької діяльності — 563 тисячі гривень, державна соціальна допомога Свириденко — 1720 гривень.

Чоловік Свириденко зберігає готівкою 10 тисяч доларів. Інших грошових активів подружжя в декларації не зазначено.

У серпні 2021 року Свириденко подала виправлену декларацію, в якій вказала, що її чоловік у 2018 році взяв кредит і три позики. Кредит він брав на авто і виплачує його досі.

Соцмережі

Свириденко має особисту сторінку у Facebook, яку веде з 2010 року. Там, станом на листопад 2021 року, в неї лише 356 підписників. Кількість френдів приховано.

В інших соцмережах чиновниця не зареєстрована.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua