• USD 28.4
  • EUR 32.1
  • GBP 38.3
Спецпроєкти

Юрій Арістов

Народний депутат України IX скликання від фракції партії "Слуга народу"

Юрій Арістов
Юрій Арістов / sluga-narodu.com
Зміст

Місце народження, освіта

Народився 1 липня 1975 року в Києві. Середню освіту здобув у столичній ЗОШ №157. У 1997 році закінчив Військовий інститут телекомунікацій та інформатизації за спеціальністю "Радіозв'язок" і отримав кваліфікацію спеціаліста радіоінженера.

У вересні 2021 року захистив дисертацію за темою: "Бюджет у системі соціально-економічного розвитку країни" і отримав ступінь доктора філософії в галузі економіки.

Трудова діяльність

З серпня 1992 по квітень 1998 року служив у Збройних силах України.

Протягом року, з 2000 по 2001, працював інженером у департаменті автоматизованих систем та управління банку "Україна", а потім перейшов на посаду веб-дизайнера в ТОВ "СОФТТРОНИК". Звільнився в 2002 році.

У 2002—2003 рр. був директором з імпорту товарів у ТОВ "Стара Фортеця", яке займається дистрибуцією бакалійної групи товарів.

Протягом 2003—2005 років перебував на посаді гендиректора Старовищанського молокозаводу.

Юрій Арістов
Юрій Арістов / dialog.ua

Бізнес

Був засновником і кінцевим бенефіціаром близько 20 компаній. Так, у 2006 році він заснував мережу магазинів декору "Te Amo" та ТОВ "Айдіес Факторі".

У 2014 році став співзасновником ТОВ "Риболов" (ресторан РибаLOVE), а в 2016 — ТОВ "АБ Рітейл" (мережа кафе-барів OYSTERS CAVA BAR).

Також у 2014 році було відкрито ТОВ "Голден Фіш" та ТОВ "Блек Шрімп" — ресторан FISH HOUSE та рибні бари Fish House Bar.

У 2015 році заснував ТОВ "АТЛАНТІК-ЮММА" (імпортує свіжу рибу та морепродукти, займається переробкою риби та морепродуктів, гуртовою та роздрібною торгівлею океанічною та морською рибою).

У 2020 році екснардеп Ігор Мосійчук повідомляв, що Арістов разом із дружиною президента Оленою Зеленською і дружиною першого помічника президента Ларисою Шефір є засновником компанії ТОВ "Норін ПЛЮС" (ресторани).

Юрій Арістов
Юрій Арістов / hyser.ua

Політична діяльність

На дочасних парламентських виборах 2019 року пройшов до Верховної Ради IX скликання за списками партії "Слуга народу" (під № 42). Безпартійний. Цікаво те, що Арістов був обраний нардепом 29 серпня, але кандидатом на посаду голови комітету з питань бюджету у Верховній Раді України IX скликання його назвали ще 5 серпня.

За даними сайту Ради, має чотирьох помічників, двоє з яких працюють на платній основі. Станом на листопад 2021 року не подав жодного депутатського запиту. У кнопкодавстві помічений не був.

За даними порталу "Слово й діло", виконав 20% своїх обіцянок.

Юрій Арістов в залі Верховної Ради
Юрій Арістов в залі Верховної Ради / УНІАН

Скандали

  • "Схеми" з’ясували, що голова комітету Верховної Ради з питань бюджету Юрій Арістов у розпал посиленого карантину в Києві навесні 2021 року неодноразово відвідував ресторан в урядовому кварталі. У той період у столиці діяли обмеження, які передбачали роботу закладів харчування виключно на винос або на доставку. 

Так, 8 квітня автомобіль, яким користується народний депутат Юрій Арістов, знімальна група помітила біля ресторану "Адріатік". Усередині журналісти побачили офіціанта, який метушився поміж столами. Історія повторилася 12 квітня. Втретє, 21 квітня, "Схеми" зафіксували, як Арістов вийшов із того самого закладу у компанії підприємиці Євгенії Дубінської, обоє були без захисних масок.

Сам Арістов заявив, що не порушував карантинних обмежень, адже інших відвідувачів, крім нього та його друзів, не було, а сам він перехворів на COVID-19 і не становить небезпеки.

У мене колись давно працював кухар, який там зараз працює і є власником цього ресторану. Ну, я спілкуюсь на вільні теми – стосовно того бізнесу, яким я займався раніше

Юрій Арістов
  • Головний редактор видання "Новинарня" Дмитро Лиховій заявив, буцімто 30 серпня отримав погрози після оприлюднення листа від "політичного консультанта", який нібито пропонував оплатити непублікацію негативної інформації щодо народного депутата від "Слуги народу" Юрія Арістова та видалення вже опублікованих новин. У наступному листі "політконсультант" натякнув журналістові, що його "могли б і в багажнику покатати". Лиховій заявив, що сприймає це як погрозу та подасть з цього приводу заяву про злочин у поліцію.

Перший лист із пропозицією нібито надійшов того дня, коли в медіапросторі спалахнув скандал із приводу ДТП за участі нардепа від "Слуги народу" Олександра Трухіна, який є заступником Арістова в Бюджетному комітеті парламенту. Тоді ж деякі ЗМІ написали про те, що фірми, пов’язані з Юрієм Арістовим, нібито ведуть бізнес із російськими компаніями.

Сам Арістов заперечив, що його люди надсилали журналістові погрози. "Я готовий сприяти Вам у розслідуванні цього інциденту та надати юридичну чи іншу необхідну допомогу", — звернувся нардеп до Лиховія.

Юрій Арістов
Юрій Арістов / investory.news

Родина

Одружений із журналісткою і підприємицею Мариною Арістовою.

Пара познайомилися у п'ятницю, 13-го, але для них ця дата виявилася дуже щасливою, розповідав Юрій Арістов.

О 11 вечора, лежачи на дивані, мене раптом відвідала думка, що мені терміново потрібно познайомитися з дівчиною… Подзвонив другу, попросив поради, і той надіслав у відповідь посилання на сторінку Марини у соцмережах

Юрій Арістов

Вони листувалися з 11 вечора до 5 ранку. Потім зідзвонилися, і бізнесмен одразу ж вирішив їхати до Одеси, звідки родом Марина.

На побачення з дівчиною чоловік прийшов із букетом квітів і з сином від першого шлюбу Артемом.

За тиждень Юрій запропонував Марині переїхати до нього в Київ.

Подружжя виховує двох спільних дітей: сина Роберта та доньку Марію. Для Марини шлюб із Арістовим також другий. Від першого в неї є донька Діана.

Юрій Арістов з дружиною Мариною
Юрій Арістов з дружиною Мариною / соцмережі

Декларація

У декларації про доходи за 2020 рік Юрій Арістов вказав дві квартири в Києві площею 223, 4 та 125 кв.м. Дружині депутата Марині належить автомобіль PORSCHE Macan R4 II 2019 року випуску. Сам нардеп орендує автомобіль LAND ROVER того ж року випуску.

Також парламентарій вказав у декларації дорогий наручний годинник.

Нардеп зазначив корпоративні права в чотирьох компаніях, які він передав третім особам. Ще в трьох компаніях корпоративні права має його дружина.

Юрій Арістов у 2020 році за основним місцем роботи у парламенті отримав 496 752 грн. Також він вказав 1 847 800 грн доходу від відчуження нерухомого майна. Парламентарій отримав понад 400 тис. грн у вигляді роялті. Разом із тим 6 371 198 гривень доходу від підприємницької діяльності вказала Марина Арістова. Вона зберігає готівкою понад 3 з половиною мільйони гривень, а нардеп — 3 мільйони триста тисяч гривень. Арістов тримає в банку понад півтора мільйони гривень, тоді як його дружина зберігає там трохи менше 6 тисяч гривень.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua